דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרופסור שהסתיר את שולחיו לכנסת

התנועה לאיכות השלטון: לפתוח בחקירה פלילית כנגד פרופ' ארדון רובינשטיין בחשד למרמה והונאה בעקבות הופעתו בכנסת בדיון על מיסוי משקאות ממותקים

דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרופסור שהסתיר את שולחיו לכנסת

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (רביעי) ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, לפרקליט המדינה עמית איסמן ולמפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בבקשה לפתוח בחקירה פלילית כנגד פרופ' ארדון רובינשטיין על הופעתו בדיון של ועדת הכספים של הכנסת בנושא מיסוי משקאות ממותקים תוך ניסיון להסתיר את העובדה כי הוא נציג החברה למשקאות אשר מימנה הן את חוות הדעת שכתב בנושא מיסוי משקאות דיאטטיים והן את שכרו עבור הופעתו בוועדה.

הדיון התקיים אתמול ולמרות שבתחילתו ביקש יו"ר הוועדה ח"כ אלכס קושניר מכלל המומחים שהופיעו בפניה להציג גילוי נאות בטרם יאמרו את דבריהם, רובינשטיין ניסה להסתיר את העובדה שנשכר על ידי החברה למשקאות והודה בכך רק בהמשך.

התנועה לאיכות השלטון פירטה בפנייתה את מהות החשדות וציינה כי "אין ספק שמדובר בהתקשרות הסכמית במסגרת המשפט האזרחי כאמור, בה התקיימה רמת מסוימות אף לעניין הדרך להשגת המטרה הפסולה – הונאת חברי הכנסת והציבור".

התנועה לאיכות השלטון ציינה כי "התשתית העובדתית העולה משידור הוועדה מעלה חשש כבד כי פרופ' ארדון רובינשטיין ביצע עבירות חמורות, אשר כוונו כלפי ועדת הכנסת וחבריה, הכנסת כולה והציבור, ולפיכך מדובר בפגיעה חמורה בכבוד הכנסת, בעבודה הפרלמנטרית כולה, בכבוד הציבור וזכויותיו היסודיות לשלמות הגוף ובריאות".

עוד ציינו כי: "חומרת מעשיו של פרופ' רובישנטיין, לכאורה, מתעצמת נוכח תפקידיו הציבוריים בעבר ובהווה, ונוכח היותו פרופ' לרפואה המתמחה בתחום מחלת הסוכרת; וכן כאמור נוכח מעמדה של הכנסת וחבריה. כל אלה נפגעו קשות, דבר המהווה פגיעה קשה מאוד בדמוקרטיה עצמה, באמון הציבור ברופאים, ובציבור".

לאור כל האמור, ביקשה התנועה לאיכות השלטון לפתוח בחקירה פלילית כנגד פרופ' רובינשטיין בחשד למרמה והונאת הכנסת והציבור.

פרופסור ארדון רובינשטיין יו''ר וועדת הכספים בדיונים אתמול
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?
רגע לפני שנשרף כליל: חולץ ספר התורה מבית הכנסת