החל ממחר: מובטלים יחויבו להתייצב בלשכת התעסוקה

שירות התעסוקה: החל ממחר (רביעי) ייפתחו לשכות התעסוקה באזורים מוגדרים ויחייבו את הדורשי העבודה להגיע למשרד

החל ממחר: מובטלים יחויבו להתייצב בלשכת התעסוקה אילוסטרציה

עם התרחבות החזרה לשגרה מהסגר השלישי, מודיע היום (שלישי) שירות התעסוקה כי החל ממחר (רביעי, 24.2.2021) לשכות התעסוקה שאינן בערים אדומות או הממוקמות בשכונות אדומות תיפתחנה לקבלת קהל.

כזכור, לשכות התעסוקה נסגרו לקבלת קהל במרץ, עם כניסת ישראל לסגר הראשון, ונפתחו שוב בינות לסגרים (בין יוני לספטמבר ומראשית דצמבר ועד לכניסת הסגר השלישי לתקפו ב 27.12).

בדומה למתכונת הפתיחה שהונהגה ביוני ובדצמבר, גם הלשכות שתיפתחנה מחר תהיינה כאלה שאינן בערים אדומות או שאינן ממוקמות בשכונות אדומות ותפעלנה במתכונת מצומצמת בין השעות 8:30-12:00 בימים א-ה למוזמנים בלבד.

בימים האחרונים, החלו מתאמי ההשמה של שירות התעסוקה לקיים שיחות זימון טלפוניות, כאשר 24 שעות קודם למועד הפגישה יישלחו מסרוני (SMS) תזכורת לדורשי העבודה המוזמנים.

יובהר, כי כל דורש עבודה חדש יידרש להתייצב בלשכה תוך שבועיים מרגע הרשמתו ובאשר לדורשי העבודה הפעילים, אלו שיוזמנו יהיו מי שסיכויי ההשמה שלהם בשלב זה, קרי לפי מידת פתיחת המשק, יימצאו כגבוהים יותר או שנמצא כלי תמך להשמה המתאים עבורם.

יצוין, כי משך המפגשים, שמטרתם ייעוץ תעסוקתי, הכוונה והשמה, ינוע בין 15-20 דקות, כאשר בכפוף להנחיות התו הסגול בכל רגע נתון לא ישהו בלשכה יותר משני דורשי השמה למתאם השמה אחד– כלומר, אחד נמצא בחדר בפגישת הייעוץ התעסוקתי עם מתאם ההשמה, בעוד השני ממתין לתורו באולם ההמתנה. למותר לציין, כי הכניסה ללשכות תתאפשר בכפוף לדרישות משרד הבריאות באשר לחובת עטיית מסיכה, בדיקת חום בכניסה וכן הלאה.

יודגש, כי על דורשי העבודה שיוזמנו תחול חובת התייצבות מנדטורית ויהיה עליהם להתייצב בלשכות מידי חודש עד להשתלבותם מחדש במעגל העבודה. בהקשר זה, נשוב ונזכיר כי בסוף השבוע האחרון קרא שירות התעסוקה למעסיקים לדווח לו על עובדים שיצאו לחל"ת ומסרבים לשוב לעבודה ולהיעזר במגוון הכלים העומדים לרשות השירות שיכולים לסייע בחזרתם המיטבית של דורשי עבודה למעגל העבודה ולהתאוששות המשק.

איך ליצור עומק בעזרת אמנות?
ירושלים: בתוך מספר שנים ירושלים כולה תרושת ברכבות קלות • צפו
גוגל מטילה פצצה: תפסיק להציג פרסומות על בסיס נתוני הגלישה
אושר: מענקים בסך 562 מיליון ש"ח לנכים
מתווה חדש בכניסה והיציאה מהארץ
אושר סופית: עיכוב הליכים לבעלי חוב עד 4 חודשים
לנד רובר דיפנדר 2022 מקבל מנוע V8
בשורה לבעלי חובות: עיכוב הליכים
גנץ: התוכנית המסייעת למבודדים תמשיך לפעול
ירושלים: תגבורת לקווים הבינעירוניים