העיר העשירה בעולם בחרם על חברת בן אנד ג'ריס

חבר מועצת העיר המפסטד בניו יורק הודיע ליוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שהעיר תנתק את קשריה העסקיים עם בן אנד גריס העולמית וחברת האם שלה יוניליבר

העיר העשירה בעולם בחרם על חברת בן אנד ג'ריס ראש מועצת יש''ע ישראל דגן יחד עם חבר מועצת העיר המפסטד

בשומרון מעבירים את המאבק בחרם לארה"ב: העיר התאומה בארה"ב תחרים את בן אנדג'ריס, זאת לאחר שלפני כ-5 שנים חתם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן על ברית ערים תאומות מול העיר המפסטד שבניו יורק, ולאחר שפנה בשבוע שעבר למושלים בארה"ב בבקשה שיחילו את חוק החרם על חברת בן אנד גריס וחברת האם שלה יוניליבר.

אמש הודיע חבר מועצת העיר המפסטד במדינת ניו יורק - ברוס בלייקמן לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כי יש בכוונת העיר להחיל את חוק החרם, וזו הודיעה על ניתוק הקשרים העסקיים של העיר הן עם בן אנד גריס העולמית והן עם חברת האם שלה יוניליבר.

משמעות ההודעה של ברוס, היא שכל חוזה וכל התקשרות עם החברות הללו עם העיר המפסטד יתבטל וייבחן מחדש. כמו כן מועצת העיר פנתה למרכולים בעיר וביקשה להסיר את המוצרים של החברות הללו מן המדפים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה לבלייקמן ואמר: "יש לנו ידידים בכל העולם. אני סבור שה bds וחברות עסקיות יגלו שלא קל להחרים את מדינת ישראל ואת יהודה ושומרון, האמת תנצח את האנטישמיות. אני מודה לחברינו הטובים בכל העולם, שעומדים לצד המוסר והאמת ההסטורית. יהודה ושומרון מעולם לא היה ואיננו גם היום שטח כבוש. זהו ערש מולדתו של העם היהודי".

העיר המפסטד היא אחת מ-5 הערים העשירות בעולם היושבת במדינת ניו יורק. לפני כ 5 שנים חתם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מול ראש עיריית המפסטד על הסכם ברית ערים תאומות ובמקביל לכך החילה המפסטד את חוק החרם. המפסטד הייתה מהראשונות להחיל את חוק החרם. החוק אוסר על קיום קשרים עסקיים עם מי שמחרים את ישראל.

כזכור ראש המועצה האזורית שומרון פנה בשבוע שעבר למושלים בארה"ב וביקש מהם להחיל את חוק החרם - שחל לפחות ב 26 מדינות בארה"ב - כנגד חברת יוניליבר ובן אנד גריס העולמית.

בין שמים וארץ: שתי ציפורים נלחמות על לטאה אחת
ארה"ב: פרו-פלשתינים שתקפו יהודים הואשמו בפשע שנאה
סין ורוסיה לצד טהרן: איראן הצטרפה לארגון שנגחאי
גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור
בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון
דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון