רוטמן: "'עבד כי ימלוך' זה נפתלי בנט ו'נבל כי ישבע לחם' זה ליברמן"

סערה בפתח ישיבת הוועדה המסדרת הבוקר: לאחר שיו''ר הוועדה בחרה להתחיל את הדיון הבוקר שלא מהסעיף הראשון על סדר היום

רוטמן: "'עבד כי ימלוך' זה נפתלי בנט ו'נבל כי ישבע לחם' זה ליברמן"

יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ עידית סילמן, החלה את הדיון מסעיף ב', העוסק בבקשת הממשלה להקדים את הדיון בשורה של הצעות חוק. בעקבות זאת מתחו חברי האופוזיציה ביקורת על ההתנהלות, וטענו לניסיון למחטף.

ח"כ שמחה רוטמן כינה את ההתנהלות הזו כ"עבד כי ימלוך". ח"כ יעקב מרגי ביקש מח"כ רוטמן שיגיד במפורש מי זה העבד, וח"כ רוטמן השיב: "עבד כי ימלוך זה נפתלי בנט ונבל כי ישבע לחם זה ליברמן, והדבר הזה מרגיז את הארץ. אתם מקבלים את התחושה הזו מכל מקום, ברחובות ובוועדה".

ח"כ קטי שטרית כינתה את ההתנהגות הזו כהיבריס, ואמרה: "חטא היוהרה גורר בעקבותיו עונש ותבוסה. הוא מתייחס להשפלת הזולת, מצד בני אדם שסבורים שאם ינהגו בגסות קרנם תעלה. החוטא בהיבריס מביש את קורבנו על לא עוול בכפו, למען סיפוקו. ח"כ אחמד טיבי העיר בתגובה: "זה חלק גם על הליכוד כשהיה בממשלה".

שר האוצר ליברמןח''כ רוטמן בוועדה המסדרת

מנגד אמר ח"כ ולדימיר בליאק כי מה שקורה בוועדה המסדרת בימים האחרונים הוא עצוב ומביש, ולא משרת את המטרה של חברי האופוזיציה.

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן התייחסה לאיומים על ח"כ סילמן ואמרה כי באותו יום שהיא הואשמה באופן מרומז בהסתה נגד סילמן הדובר שלה היה בחדר מיון, "כי בשבת תרבות מישהו ניסה לתקוף אותי והוא חצץ בנינו. במשך שבוע שלם אני מוצגת בערוץ 12 כמסיתה ויוצרת אלימות. זה הגיע לתקיפה פיזית ולאף אחד לא אכפת. נשות הימין לא זוכות להגנה ולאתרוג לו זוכות נשות השמאל. כשעידית סילמן מותקפת ורבלית על הארץ רועדת, כשגלית דיסטל כמעט מותקפת פיזית אף אחד לא יודע".

בעקבות מהומה נוספת שפרצה לאחר מכן, בזמן דבריו של ח"כ עופר כסיף שמחה על כך שנמנעת חקיקה פרטית, החליטה היו"ר סילמן לצאת להתייעצות סיעתית ולאחר כחמש דקות הישיבה חודשה ישר להצבעה על בקשת הממשלה לפטור מחובת הנחה, ושוב פרצה סערה בעת ההצבעה.

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל