למרות שבגללו נדחה הדיון הקודם: מנהל מקרקעי ישראל לא הגיע לוועדה

יו"ר וועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר: "את הדיון הקודם דחינו על מנת שיוכל להשתתף, זה זלזול בחברי הכנסת, בכנסת ויותר מכך בציבור"

למרות שבגללו נדחה הדיון הקודם: מנהל מקרקעי ישראל לא הגיע לוועדה

למרות שהדיון הקודם נדחה על מנת שיוכל להשתתף, יעקב קוינט מנהל מקרקעי ישראל לא הגיע לדיון ועדת הכספים לעניין הזינוק במחירי הדיור בישראל.


יו"ר ועדת הכספים בפתח הדיון אמר: "לאף אחד זה לא סוד שהמשבר בדיור חסר תקדים ומרחיק את הזוגות הצעירים מהדירה, לכן החלטתי שוועדת הכספים תיכנס לעובי הקורה. כהכנה לדיון קיבלנו המון סקירות מעניינות ומקיפות של מגוון גורמים".


עוד ציין כי: "למרבה הפלא דווקא מי שהוזמן לסקירה זה מנהל רמ"י, הוא לא טרח להגיע, הסקירה הקודמת נדחתה בגלל האילוצים שלו והיה חשוב לנו לשמוע את הדברים מפיו, היום בבוקר קיבלנו הודעה שהמנהל רמי לא יגיע, וקיבלנו מרמ"י מצגת של 4 שקפים לדיון, אני פשוט לא יודע איך להתייחס לזה, חסר תוכן, חסר מהות".


עוד הוסיף: "בלי לפגוע במנהלת החטיבה העסקית שהגיעה זה לא במקום, מדובר בביזוי הוועדה וביזוי הכנסת, ומעל ויותר מכך בזלזול בציבור שמתמודד עם המשבר וצמא לפתרונות. הזוגות הצעירים שצריכים 138 משכורות כדי לקנות דירה לא יכולים לחכות, לכן נקיים את הדיון".


לסיום אמר: "אני מצפה בכל זאת ממנהל מקרקעי ישראל לקבוע דיון ולהגיע מוכן, כי 4 דפים של גרפים של היצע וביקוש מאוד כללים זה לא רציני, מה זה מבוא לכלכלה?! יש לכם מה להסתיר? הקרקעות שלכם או של הציבור? אני לא מקבל את זה בכלל".


רותי אפריאט, מנהלת החטיבה העסקית, רשות מקרקעי ישראל: "מנהל הרשות לא יכל להגיע מסיבות אישיות, יש לו אירוע משפחתי. זה לא נובע מזלזול חס וחלילה, הסקירה מאוד כללית של נתונים ונשמח להרחיב בע"פ, אשמח להתייחס לנושאים שיעלו".

ועדת הכספים
הכנסת אישרה את מינויו של ח"כ אלי אבידר לשר
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה