למרות שבגללו נדחה הדיון הקודם: מנהל מקרקעי ישראל לא הגיע לוועדה

יו"ר וועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר: "את הדיון הקודם דחינו על מנת שיוכל להשתתף, זה זלזול בחברי הכנסת, בכנסת ויותר מכך בציבור"

למרות שבגללו נדחה הדיון הקודם: מנהל מקרקעי ישראל לא הגיע לוועדה

למרות שהדיון הקודם נדחה על מנת שיוכל להשתתף, יעקב קוינט מנהל מקרקעי ישראל לא הגיע לדיון ועדת הכספים לעניין הזינוק במחירי הדיור בישראל.


יו"ר ועדת הכספים בפתח הדיון אמר: "לאף אחד זה לא סוד שהמשבר בדיור חסר תקדים ומרחיק את הזוגות הצעירים מהדירה, לכן החלטתי שוועדת הכספים תיכנס לעובי הקורה. כהכנה לדיון קיבלנו המון סקירות מעניינות ומקיפות של מגוון גורמים".


עוד ציין כי: "למרבה הפלא דווקא מי שהוזמן לסקירה זה מנהל רמ"י, הוא לא טרח להגיע, הסקירה הקודמת נדחתה בגלל האילוצים שלו והיה חשוב לנו לשמוע את הדברים מפיו, היום בבוקר קיבלנו הודעה שהמנהל רמי לא יגיע, וקיבלנו מרמ"י מצגת של 4 שקפים לדיון, אני פשוט לא יודע איך להתייחס לזה, חסר תוכן, חסר מהות".


עוד הוסיף: "בלי לפגוע במנהלת החטיבה העסקית שהגיעה זה לא במקום, מדובר בביזוי הוועדה וביזוי הכנסת, ומעל ויותר מכך בזלזול בציבור שמתמודד עם המשבר וצמא לפתרונות. הזוגות הצעירים שצריכים 138 משכורות כדי לקנות דירה לא יכולים לחכות, לכן נקיים את הדיון".


לסיום אמר: "אני מצפה בכל זאת ממנהל מקרקעי ישראל לקבוע דיון ולהגיע מוכן, כי 4 דפים של גרפים של היצע וביקוש מאוד כללים זה לא רציני, מה זה מבוא לכלכלה?! יש לכם מה להסתיר? הקרקעות שלכם או של הציבור? אני לא מקבל את זה בכלל".


רותי אפריאט, מנהלת החטיבה העסקית, רשות מקרקעי ישראל: "מנהל הרשות לא יכל להגיע מסיבות אישיות, יש לו אירוע משפחתי. זה לא נובע מזלזול חס וחלילה, הסקירה מאוד כללית של נתונים ונשמח להרחיב בע"פ, אשמח להתייחס לנושאים שיעלו".

ועדת הכספים
סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"
הנשיא נחת באבו דאבי, והביע את תנחומיו בפני נשיא האמירויות
סערה בעקבות טענות כלפי דרעי להעברת קרקעות לרשויות ערביות
בכירים במשטרה נגד בר-לב: "לחץ על ועדת חקירה במקום לתמוך בשוטרים"
דרמה: השר מתן כהנא הודיע על התפטרותו
מה קורה עם מועצת השורא ומלך ירדן? יעקב אשר עקץ את הנדל
"המשטרה גיבורה על חרדים": בן גביר בתגובה לאלימות השוטרים במירון
"לאפשר לאנשים לעלות בביטחון למירון" • בן גביר בוועדה בנושא מירון
"לטיבי אין חסינות": בן גביר ביקש לחקור את אחמד טיבי