לראשונה בפעולה חדשנית: צנתור לטיפול ביתר לחץ דם

הרצליה מדיקל סנטר מציגה: טיפול יעיל ובטוח ב"רוצח השקט". לראשונה בוצע בבית החולים הליך זעיר פולשני חדשני בחדר הצנתורים הנקרא "דנרבציה של עורקי הכליה"

לראשונה בפעולה חדשנית: צנתור לטיפול ביתר לחץ דם

הרצליה מדיקל סנטר מציגה: טיפול יעיל ובטוח ב"רוצח השקט" – אחד מגורמי התמותה העיקריים בעולם המערבי

ה"רוצח השקט" – זהו הכינוי ליתר לחץ דם, המחלה נטולת הסימפטומים המהווה את אחד הגורמים המרכזיים והמשמעותיים לתחלואה של הלב וכלי הדם, מסיבות המוות המובילות בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט.

לצערנו, למרות פעולות מנע רבות (שינוי תזונה, הפסקת עישון, פעילות גופנית וכיו"ב) חולים רבים אינם מצליחים להגיע לאיזון לאחר שינוי באורח החיים וגם לאחר שימוש בתרופות. חולים אלו נותרים בסיכון מוגבר והשלכות חמורות על בריאותם, עד כאמור סכנת מוות.

הרצליה מדיקל סנטר מציגה ביצוע מתקדם וחדשני להתמודדות עם הבעיה. לראשונה בוצע בבית החולים הליך זעיר פולשני חדשני בחדר הצנתורים הנקרא "דנרבציה של עורקי הכליה".

בדרך כלל, חולים הסובלים מיתר לחץ דם יסבלו ממצב של פעילות יתר של עצבי הכליה המעלה את לחץ הדם בגופם כאשר הפעולה החדשנית צורבת את אותם עצבים ומפחיתה באופן בררני את פעילותם.

הפעולה מתאימה למטופלים העמידים לטיפול התרופתי (כאלו שאינם מגיעים לאיזון בלחץ הדם ע"י תרופה) או כאלו הסובלים מתופעות לוואי חמורות כתוצאה ממתן התרופות.

ד"ר מיכאל יונש, מצנתר בכיר בהרצליה מדיקל סנטר שביצע את ההליך היום, מסביר על יתרונות הטיפול: "הפעולה החדשנית מאפשרת טיפול לא תרופתי לחולים עם יתר לחץ דם. הפעולה מאוד בטוחה ומאוד פשוטה, מתבצעת תחת הרדמה מקומית וטשטוש קל. כאשר חשוב להבין שלא מדובר בניתוח ולא נדרשת התאוששות מורכבת וארוכה. למעשה, המטופל יכול להשתחרר הביתה כבר באותו היום. אני ממליץ מאוד להגיע ולבדוק התאמה לטיפול מסוג זה."

ד
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים