שר האוצר: "המצב ששרר עד כה למעשה סבסד ילודה"

שר האוצר ליברמן חשף עוד אחד ממניעיו לפתיחת הרפורמה בביטול מימון המעונות • בנוסף, חשף עוד רפורמה חדשה

שר האוצר: "המצב ששרר עד כה למעשה סבסד ילודה" שר האוצר אביגדור ליברמן

שר האוצר קבע כי רק משפחות שבהן שני ההורים או יחידני/ת עובדים או לומדים מקצוע, יוכלו להיעזר במדינה. כ-85 אלף ילדים מקבלים כיום סבסוד למעונות, שעומד על כ-1,000 שקלים לילד בכפוף למבחן הכנסה.

מתוכם, כ-23 אלף ילדים זכאים לסבסוד ואחד מהוריהם נמצא במסלול לימודים, כאשר הרוב הגדול 21 אלף, בלימודי ישיבה. המהלך צפוי להשפיע על אותם 21 אלף פעוטות במגזר החרדי ולחסוך כ-400 מיליון שקלים בשנה.

שר האוצר חשף את מניעיו האמיתיים: "המצב ששרר עד כה למעשה סבסד ילודה ואבטלה".

עוד חשף נגד מי עומדים החוקים עליהם נלחם: "בשני הסקטורים המצויים פחות בשוק העבודה, המגזר החרדי והמגזר הערבי. ההחלטה תשפיע על משפחות חרדיות שבהן האב לומד בישיבה ואינו עובד, שעד היום היו זכאיות לסבסוד המעונות מצד המדינה".

"עד כה הקריטריונים לזכאות לסבסוד מעונות בעלי סמל, נעמת, ויצו והחברה למתנס"ים, אמונה ועוד, היו מבחני הכנסה, בעוד שרק האם הייתה מחויבת לעבוד לפחות בחצי משרה, מה שאפשר לאבות להמשיך וללמוד בישיבה".

"העדיפות מבחינת שר האוצר תהיה לתושבים אשר משרתים או שירתו בצבא, עובדים במשרה מלאה ומשלמים מסים. כך, מתכנן שר האוצר לבטל את התמריץ השלילי שהיה עד כה להשתלבות בשוק העבודה, השתתפות בכלכלה ותשלום מסים".

"על פי המתווה החדש, על מנת לקבל סבסוד במקרים שבהם אחד מבני הזוג לא עובד, על אותו אדם ללמוד ולרכוש השכלה או כישורים שיאפשרו בעתיד השתלבות בשוק העבודה, דוגמת תואר ראשון, לימודי תעודה, הכשרה מקצועית וכו'".

במשרד האוצר טוענים כי המנגנון הקיים אינו מתמרץ עבודה, וכי כל משק בית שיתחיל לעבוד יקבל את התמיכה בהתאם לקריטריונים. ככל שההורים ישתלבו בשוק העבודה במהלך שנת הלימודים הם יוכלו לקבל סבסוד החל מיום תחילת העבודה.

הכללים החדשים יחולו החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב שתיפתח בעוד פחות מחודשיים.

סוכם: תוספות לתחומי הדיור הציבורי וההתחדשות העירונית
הוארכה הזכאות למענקים למובטלים שחזרו לשוק העבודה
לא מספיק מיסים: הכירו את מס הפחמן
432 מיליארד: אושר תקציב המדינה
"גזרות ומיסים הולכים להעלות את יוקר המחיה של כולנו בצורה דרסטית"
"מגמתי ומנסה לכוון למסקנה הרצויה מראש"
לראשונה: הנחה בארונה לעסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה
שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה
התפוצצה פגישת המו"מ על הרפורמה בחקלאות
למרות ההבטחות: תקציב המדינה ללא כל בשורה לעצמאים