ה-FDA אישר את בדיקת הקורונה המהירה בעולם

תאגיד האבחון האמריקאי, קווידל (Quidel) קיבל את אישור ה -FDA לבדיקת קורונה מהירה ללא מכשיר תוך 10 דקות • קווידל ישראל, פועלים לאישור מיידי מול משרד הבריאות

ה-FDA אישר את בדיקת הקורונה המהירה בעולם מכשיר בדיקת קורונה מהירה - 15 דקות של סופיה

קווידל (Quidel), חברה ציבורית אמריקאית ואחת הגדולות בעולם בתחום האבחון המדויק של מחלות זיהומיות, קיבלה השבוע את אישור מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית ה – FDA לבדיקת הקורונה המהירה ביותר בעולם. הבדיקה מתבצעת ללא מכשיר, באמצעות ערכה לזיהוי אנטיגן תוך 10 דקות. מדובר בבדיקה המהירה השנייה שפותחה על ידי קווידל ואושרה מאז פרוץ מגיפת הקורונה. קבוצת רימיפארם, נציגת קווידל בישראל, פועלת כבר לאישורה המיידי של הערכה מול משרד הבריאות והסבירה כי: "כתוצאה ממוטציות וזנים חדשים של הנגיף, הוא ימשיך ללוות אותנו בעתיד הקרוב והבדיקות המיידיות יהפכו נפוצות יותר ומהירות יותר. במהלך שנת 2021 תייצר חברת קווידל כ - 600 מיליון בדיקות מהירות כמענה על צורך שכבר קיים בעולם וחלקן מיועדות להגיע לישראל כדי לסייע בהמשך ההתמודדות עם הנגיף".

תאגיד קווידל מתמחה בפיתוח טכנולוגיות רפואיות ועומד מאחורי פריצת הדרך של מכשיר הסופיה הנייד, בדיקת הקורונה המהירה הראשונה בעולם שאושרה על ידי ה - FDA לפני מספר חודשים ואף קיבלה את תו התקן האירופאי CE. הטכנולוגיה של סופיה מאפשרת לבדוק כ – 40 איש בשעה עם תשובה תוך 15 דקות וכבר מופעלת בהצלחה ללא מעבדה באמצעות כ - 60 אלף מכשירים בארצות הברית וכ - 300 מכשירים בישראל שהוזמנו על ידי משרד הבריאות.

המכשירים בישראל פועלים ביעילות באיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח, שם כבר נערכו בחודש האחרון כ – 47 אלף בדיקות מיידיות. בנוסף משמשת הטכנולוגיה את הצוותים בבתי אבות, חדרי מיון, פיקוד העורף, קופות חולים ובמשטרה וכבר בוצעו בעזרתה כ – 90 אלף בדיקות.

קווידל מיוצגת בישראל כ - 20 שנה על ידי קבוצת רימיפארם, המשווקת בדיקות PCR, ערכות דיאגנוסטיקה מתקדמת וקיטים לאיבחון מהיר ועם קבלת אישור ה – FDA האמריקאי, כבר פועלת כאמור לקבלת אישור מיידי לבדיקת הקורונה המהירה בעולם המתבצעת תוך 10 דקות מול משרד הבריאות. בנוסף לאחרונה הטמיעה רימיפארם את מערכת סופיה במגזר העסקי, עם מתן תשובה מיידית לעובדים או ללקוחות. בשבועות האחרונים כבר אימצו את הטכנולוגיה כמה מיפעלי יצור וחברות היי טק. בנוסף בשיתוף התאחדות התעשיינים, החל השימוש בסופיה במפעלים חיוניים כחלק ממערך "מגן תעשייה".

בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח