נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ

בלון גז שהוצמד למטען החבלה בצומת רמות לא התפוצץ, במערכת הביטחון מתגברת ההערכה כי המחבלים הינם תושב מזרח ירושלים והם מכירים את האזור. מצלמות האבטחה לא פעלו

נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ זירת הפיגוע בכניסה לירושלים

הפיגוע המשולב הקשה הבוקר (רביעי) בשתי זירות בכניסה לעיר ובצומת רמות בירושלים גבה את חייו של בן הישיבה הי"ד משכונת הר נוף, כמה עשרות נוספים נפצעו בדרגות פציעה שונו ת ובבית החולים 'שערי צדק' בבירה נלחמים על חייו של פצוע אנוש נוסף שסובל מפציעת ראש חמורה ומרסיסים בחלקים נרחבים מגופו.

ב'חדשות 13' דווח הערב כי למטען שהתפוצץ בצומת רמות הוצמד בלון גז שהיו אמור להגביר את הסכנה אם היה מתפוצץ, בחסדי שמיים אירע נס גדול ואף התחנה הייתה ריקה מאנשים ברגע הפיצוץ.

עוד דווח בחדשות 13 כי ההערכה במערכת הביטחון היא שהמחבלים הגיעו ממזרח ירושלים, והנחת העבודה במשטרה היא שהם הכירו את האזור והזירה, ואף תצפתו עליה מבעוד מועד. במערכת הביטחון לא שוללים את האפשרות שהם אף מחזיקים בתעודות זהות כחולות.

נכון לשעה זו, למשטרה אין פרופיל של המחבל או המחבלים, וזאת, בניגוד לפיגועים קודמים. מצלמות האבטחה בשתי זירות הפיגוע לא פעלו בשעות שקדמו לו ובמהלכו ועל כן - למשטרה אין תיעוד מהזירות.

במשטרה משקיעים את מירב המאמצים כדי "לתפוס" את תמונותיהם של החשודים באמצעות שימוש במצלמות האבטחה מסביבת זירות הפיגוע. בשב"כ סבורים כי בסופו של דבר יצליחו לשים את ידם על המחבלים, המשלחים וגם על מכיני המטענים.

לפי הדיווח של יוסי אלי והכתב הצבאי אור הלר - בשונה מפיגועי עבר, הפיגוע מהבוקר מאופיין בהתארגנות חולייתית מסודרת, תשתית, הכנת מטענים וגם סיוע בהסעה ושינוע המחבלים ממקום למקום. המטענים, היותם קטנים ולא מתוחכמים במיוחד, מעלים את הסיכויים שהם הוכנו והגיעו ממזרח ירושלים.

ההערכה במערכת הביטחון היא ששני המטענים הונחו על ידי אותו מחבל, בעוד המחבל השני הסיע אותו מהזירה הראשונה לשנייה. במערכת הביטחון סבורים כי המטען בצומת רמות הופעל באופן סלולרי, ואילו המטען בתחנת האוטובוס בכניסה לעיר - הופעל באופן ידני.

ב'כאן חדשות' דווח כי הפיגוע תוכנן בקפידה והוכוון על ידי גורמי טרור, טרם ברור אם מעזה או יהודה ושומרון, אך גורמים במערכת הביטחון אמרו שאם יתברר שעזה היא האחראית יהיה לכך מחיר. חקירת הפיגוע נמשכת בדגש על המישור המודיעיני - הפעלת סוכנים, מצלמות אבטחה וכלים טכנולוגיים נוספים. תיעודים מזירות הפיגועים הועברו לידי המשטרה, אך לא ניתן לראות בהם בבירור דמות חשודה כלשהי שקשורה לפיגוע וניתן להצביע עליה כעומדת מאחורי הפיצוצים.

חיל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"