מרגי: "נציגי הרבנות הראשית נותנים יד לחיסול רבנות הראשית"

ח"כ יוליה מלינובסקי לנציגי הממשלה בדיון הכשרות: "המצב ככה לא יכול להימשך; אתם חייבים להיות יותר מסודרים ולתת תשובות יותר מעמיקות"

מרגי: "נציגי הרבנות הראשית נותנים יד לחיסול רבנות הראשית" ח''כ יעקב מרגי

הדיון ברפורמת הכשרות הסתיים להיום. יו"ר הוועדה, ח"כ יוליה מלינובסקי, הפסיקה את הקראת הסעיפים של פרק כ' 'ייעול מערך הכשרות' מתוך הצעת חוק התכנית הכלכלית, תוך ביקורת לנציגי משרדי הממשלה שלא עמדו בסיכומים להגיע מוכנים להערות הוועדה, "משרדי הממשלה חייבים להיות יותר מסודרים ומוכנים. הרפורמה הזו חשובה ליהדות ולכלכלה, עליכם לתת יותר תשובות מעמיקות. המצב הזה לא יכול להימשך. אנא עשו עבודה כמו שצריך וקחו בחשבון את כל ההערות ועימדו בסיכומים".

יו"ר הוועדה שיבחה את שאלותיהם וההערות של חברי הכנסת שנכחו בדיון: "ההערות של חברי הכנסת שהשתתפו בדיון, היו ברובם מאוד נכונות ובהחלט נשמר דיון תרבותי ורציני". יו"ר הוועדה ביקשה מח"כ יעקב מרגי שרשם את כל ההערות להיעזר בהם לקראת המעקב בדיון הבא.

קודם לכן, התעורר בוועדה ויכוח סוער בקשר לסעיף המגדיר את הממונה על מערך הכשרות. יו"ר הוועדה אמרה כי סעיף זה המגדיר שהשר ימנה את הממונה הוא רופף ואין בו די פרטים.

ח"כ יעקב מרגי האשים: "נציגי הרבנות הראשית נותנים יד לחיסול רבנות הראשית. בתוך הוועדה כאן – במקום שהם יילחמו על עצמאות הרבנות הראשית, הם שותפים ומסכימים עם דרישות הסמכות לשר הדתות. הם משתפים פעולה בפגיעה במעמד הרבנות והרבנים הראשיים".

ח"כ אבי מעוז: "עכשיו התגלה תכלית החוק: להוציא את הרבנות הראשית. אם אין רוב לרבנות הראשית ואם הוא לא כפוף לרבנים הראשיים זה אומר שזה תכלית החוק".

ח"כ יעקב אשר הוסיף: "לכאן הייתם צריכים להזמין את מנהלי המחלקות והמשגיחים מהשטח, כי הצוות המקצועי של הוועדה שמבין בהלכות המחוקק לא מבין מספיק בהלכה למשה מסיני".

מ"מ מנכ"ל הרבנות הראשית, הראל גולדברג, השיב: "‏אכן יש כאן לויאליות בין עובדי הרבנות הראשית למשרד הדתות. אבל בהחלט אנחנו במצב דואלי – הרבנות היא יחידת סמך של משרד הדתות וצריכים ליישם מדיניות של הרבנים הראשיים. ‏הסמכות לאופן המינוי של עובד מדינה היא מיניסטריאלית ולא נכון שאני יביע עמדה בנושא הזה".

"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"
אזולאי שואל: "חלק מהתוכנית שלכם לצמצם את כוחו של הציבור החרדי?"
מקלב: "פתרונות של מפלגה אתאיסטית"