מקלב: "כלפון איבד את הייצוג של הציבור הדתי בישראל"

ח"כ מקלב דרש מאת הייעוץ המשפטי חוות דעת משפטית שתקבע האם הקמת ועדת משנה זו אינה פוגעת בסמכויות ועדות אחרות בניגוד לתקנון הכנסת. יו"ר הוועדה סירב לקיים ע...

מקלב: "כלפון איבד את הייצוג של הציבור הדתי בישראל" ח''כ אורי מקלב

ח"כ מקלב דרש מאת הייעוץ המשפטי חוות דעת משפטית שתקבע האם הקמת ועדת משנה זו אינה פוגעת בסמכויות ועדות אחרות בניגוד לתקנון הכנסת. יו"ר הוועדה סירב לקיים על כך דיון והודיע כי הדיון בעניין הסמכויות יתבצע לאחר ההצבעה. היועץ המשפטי הודיע כי הוועדה לא תוכל לעסוק בחקיקה, נהיה עם עין פקוחה שהוועדה לא חורגת מסמכותה.

בדבריו אמר ח"כ מקלב: "ועדת הקליטה לא מוקמת זה חודשים רבים לא בגלל שלא רוצים להקימה אלא היות שיש כאן ויכוח עקרוני על חלוקת הוועדות. אין פה שום אירוע חגיגי אלא רמיסה ודריסה של הדברים המגעים לאופוזיציה והדמוקרטיה בכנסת".

עוד ציין כי: "לצערנו חוק השבות מאפשר לאנשים שנולדו למשפחות נוצריות לחלוטין להגיע לארץ ישראל. הם לא חלק מהעם ישראל על פי ההלכה, רוב העולים היום הזכות שלהם בחוק השבות היא קשר קלוש לסבא רחוק שהיה קשור ליהדות. ללא כל קשר ממשי לעם ישראל".

מקלב תקף את יו"ר הוועדה המיועד ח"כ יום טוב כלפון מסיעת ימינה, ואמר: "היום הוא איבד את הייצוג של הציבור הדתי בישראל, הוא אינו בקונצנזוס וקשה לראות כיצד הוא זה שמאחד את עם ישראל"

ח''כ יום טוב כלפון
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט
גפני בתגובה להגשת ההסתייגויות של ליברמן על חוק התפזרות הכנסת
סקר הבחירות: הגוש החרדי עם 15 מנדטים
"איך הגלגל מסתובב לו": מקלב על ליברמן בעניין חוק המטרו
"הניתוח הצליח אבל החולה מת": פרוש על המסקנות בנושא מירון
סמוטריץ׳ בהישג ענק לרוכשי הדירות
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה