לאחר החיבור בימין: מפלגות השמאל תוקפות

בעקבות האיחוד בים סמוטריץ' ובן גביר ומפלגת נעם המפלגות הערביות והשמאלניות זועמות: "ממשלת ימין קיצונית עם בן גביר וסמוטריץ"

לאחר החיבור בימין: מפלגות השמאל תוקפות

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, עוצמה יהודית, נעם והציונות הדתית חתמו על הסכם לריצה משותפת בבחירות. לאחר חתימת ההסכם, קראו הצדדים ליו"ר הבית היהודי חגית משה להצטרף לבשורת האחדות על מנת להבטיח את ניצחון הימין בבחירות, ולמנוע הקמתה של ממשלת שמאל מסוכנת. כאשר בן גביר הגיע להסכמה עם סמוטריץ’ לקבלת המקום 3 וה-6 ברשימה.

יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר: "הערב הזה הוא ערב של בשורה למחנה הימין בכלל ולציונות הדתית בפרט. מהאיחוד הערב יוצאת לעם ישראל בשורה גדולה עבור כל מי שחפץ בבית פוליטי אידאולוגי, שלא מתפשר על ערכיו ומניף בגאון דגל של דרך ומחויבות לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. אנו קוראים לכל מי ששותף לחזון הגדול הזה לחבור אלינו ולהיות חלק מהמהלך שיציל את שלטון הימין בבחירות הקרובות".

ח''כ מיקי זוהר מהליכוד ברך על ההסכם: "ההסכם שנחתם בין סמוטריץ' לבן גביר חשוב מאוד לימין, בע"ה הוא יעזור לנו לנצח את הבחירות. אני מברך אותם על כך שגילו מנהיגות ואחריות שהובילה להחלטה הנכונה. בע"ה נעשה ונצליח"

ח"כ אוסנת מארק (הליכוד) חיזקה את האיחוד הצפוי לליכוד: "מברכת את בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר על האיחוד החשוב. עד מחר ייחתם גם ההסכם עם הבית היהודי. הלקח משלוש מערכות הבחירות הוא לצופף שורות ולא לוותר על אף קול בדרך לממשלת ימין גדולה וחזקה.

למרות תמיכת חברי הכנסת מהליכוד השמאל מתחיל לפחד: ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד - תל"ם) בציוץ בטוויטר: "העובדה שנתניהו עושה ככל שביכולתו להכניס לכנסת כהניסט תומך טרור ממעריצי ברוך גולדשטיין כמו איתמר בן גביר, היא חרפה לאומית מעוררת חלחלה. לא נותרה בושה באיש הזה.

עוד אמר: "מי שרוצה את בן גביר שר בממשלה, שיצביע נתניהו. מי שרוצה ממשלה שפויה, יש עתיד".

בתגובה ענה לו ח"כ השכל שרן, בציוץ בטוויטר: "מי שרוצה את (בחר תומך טרור מהרשימה המשותפת כרצונך) כחבר קבינט, שיצביע לפיד".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, על האיחוד בין בן גביר וסמוטריץ': "התכנית שנתניהו שקד עליה לילות כימים יצאה לפועל. הוא רקח איחודים וסחר בשיריונים ובמינויים שיכניסו גזענים קיצונים לכנסת, רק כדי להימלט ממשפט באישומי שחיתות חמורים. כשחסינות על הפרק, הוא מוכן לכרות ברית גם עם כהניסטים. הבושה מתה".

ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד - תל"ם) בציוץ בטוויטר: "הנה התוצאה של הצורך הדחוף בחסינות וחוק צרפתי. שיהיה ברור, בבחירות הקרובות זה או ממשלת ימין קיצונית עם בן גביר וסמוטריץ' או ממשלה שפויה בראשות לפיד".

ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) בציוץ בטוויטר: "הברית בין בן גביר לסמוטריץ' נחתמה בתיווכו של נתניהו,"חובב הערבים" החדש. כך אימץ הליכוד רשמית את תורת הגזע הכהניסטית".

ח''כ אחמד טיבי יו''ר סיעת הרשימה המשותפת ויו''ר תעל בתגובה לאיחוד: "רוממות השיוויון בפיו, ודילים עם בן גביר במעשיו. יש את הפשיעה בחברה הערבית ויש את הפשיעה נגד החברה הערבית".

"הפשיעה בחברה הערבית היא סרטן שחובה להיאבק בו ולמגר אותו. הפשיעה נגד החברה הערבית היא הגזענות והאדרת תרבות הבן גביריזם" האשים ח''כ טיבי.

סמוטריץ' בן גביר ואבי מעוז
פינדרוס: "הממשלה לא לוקחת אחריות כממשלה"
בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה
מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"
שגריר ישראל ל-CNN: "האם אין לפלסטינים זכות להגן על עצמם?" • צפו
סמוטריץ': "יש לנו משטרה חולה אנוש"