החלטה מקוממת: המחבל שדקר חרדי ירצה 9 שנים פחות בכלא

המחבל שדקר את החרדי מביתר עילית, אהרון הלר שנדקר בבית ג'אלא, ירצה עונש מאסר של 10 שנים פחות דרישת הפרקליטות

החלטה מקוממת: המחבל שדקר חרדי ירצה 9 שנים פחות בכלא אהרון הלר פצוע הפיגוע

שופטי ביהמ"ש הצבאי יהודה גזרו על אחמד מסאלמה, שדקר את אהרון הלר בבית ג'אלא לפני כשנתיים וחצי, 15.5 שנות מאסר בלבד. זאת למרות בקשת הפרקליטות למתחם ענישה בין 19 ל25 שנה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הלר מחה על ההחלטה.

הפיגוע התרחש לפני כשנתיים וחצי, כאשר אהרון מביתר עילית, נכנס למכולת בבית ג'אלא על מנת לבצע קניות, אולם כאשר יצא מתוך החנות התנפל עליו ודקר אותו, אך בחסדי ה', הפצוע נפגע במצב קל בלבד.

בהחלטת השופטים נכתב העבירה בה הורשע מסאלמה היא ניסיון לגרימת מוות בכוונה, המקבילה לניסיון לרצח. "הערכים החברתיים העיקריים בהם פגע הנאשם הם קדושת החיים, שלמות הגוף והנפש, לצד השמירה על הסדר הציבור וביטחון האזור".

בנוסף, תואר כי "נסיבות ביצוע העבירה בהן הורשע הנאשם חמורות וקשות. הנאשם גמר אומר בליבו להביא למותו של נפגע העבירה.. אך בשל היותו יהודי". בהמשך פורטו הנזקים שנגרמו להלר ולמשפחתו כתוצאה מהפיגוע.

אולם, למרות הנאמר לעיל מצא לנכון השופט להקל בעונשו של המחבל, היות ולא הצטייד בסכין מראש, בהתחשב בסוג הסכין ובתוצאות המעשה. השופטים התחשבו גם בגילו הצעיר של המחבל ובכך שהיה חודשם ספורים מעל גיל 18.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הלר תקף את ההחלטה "קיבלנו בתדהמה רבה את גזר הדין אשר מיקל, באופן קיצוני, עם מחבל טרוריסט שניסה ופעל בנחישות לרצוח יהודי אב לילדים רכים רק בשל היותו יהודי".

"תחת שבית המשפט של צה"ל ימלא את תפקידו במלחמה בטרור, אנו מקבלים החלשה של ההרתעה נגד המחבלים ותוספת סיכון לאזרחי ישראל. אנו פונים לפרקליטות הצבאית להודיע בהקדם על הגשת ערעור כנגד גזר הדין ומצפים מערכאת הערעור הצבאית לתקן את העיוות ולהשית על המחבל עונש של מעל לעשרים שנה כפי שמורה החוק", הוסיף.

הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל
"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת