ראש הממשלה: אנחנו עדים לעלייה חדה בשיעורי ההדבקה בימים האחרונים, נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן בפתח ישיבת הממשלה אצלנו בישראל אנחנו עדים לעלייה חדה בשיעורי ההדבקה בימים האחרונים. זימנתי מחר בבוקר את קבינט הקורונה שם נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה, כולל בבתי הספר, כולל בתחבורה הציבורית ובתחומים אחרים גם כן

ראש הממשלה: אנחנו עדים לעלייה חדה בשיעורי ההדבקה בימים האחרונים, נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה ראש הממשלה בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן בפתח ישיבת הממשלה אצלנו בישראל אנחנו עדים לעלייה חדה בשיעורי ההדבקה בימים האחרונים. זימנתי מחר בבוקר את קבינט הקורונה שם נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה, כולל בבתי הספר, כולל בתחבורה הציבורית ובתחומים אחרים גם כן.


״בעולם היום יש כבר קרוב ל-7 מיליון נדבקים ממגפת הקורונה, שגבתה עד עכשיו את חייהם של כ-400,000 בני אדם. גם באזורנו המצב לא השתפר, בנוסף לאיראן ותורכיה שיחד יש להן כמה עשרות אלפי מתים, אנחנו עדים בימים האחרונים לעלייה חדה במצרים וגם בסעודיה. סעודיה פתחה את המסגדים וסגרה אותם לאור ההתפרצות הזאת.


גם אצלנו בישראל אנחנו עדים לעלייה חדה בשיעורי ההדבקה בימים האחרונים. כפי שאמרתי כל הזמן: הנגיף כאן. הוא לא המצאה דמיונית לא שלי ולא של אף אחד אחר. מדינות שהמעיטו בהערכת הסכנה של המגפה ושאימצו מדיניות מאוד מקלה, מאוד ליברלית, הבינו שאין ברירה אלא לנקוט צעדים ומגבלות שאנחנו נקטנו עוד בתחילת הדרך, זאת אחרי שהם ספגו אלפי מתים.


מי שאומר שמלכתחילה לא הייתה פה סכנה או שכעת אין סכנה, מטעה את הציבור ומעודד התנהגות שמסכנת את בריאות הציבור ואת חייהם של רבים. חלק מהעלייה הברורה שאנחנו רואים בשמונת הימים האחרונים בשיעור ההדבקה בישראל, חלק מזה נובע, וגם היה צפוי, בגלל ההקלות שעשינו כדי לפתוח את הכלכלה שלנו. אבל חלק גם נובע באופן מובהק מההתרופפות בהקפדה על הכללים של מסכות, מרחק והיגיינה.


גם כשמנטרלים את ההתפרצות בגימנסיה העברית בירושלים, ואת ההתפרצות בבתי הספר, אנחנו רואים עלייה ברורה בחלקים רבים של המדינה ובחלקים רבים של האוכלוסייה. לכן, זימנתי מחר בבוקר את קבינט הקורונה שם נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה, כולל בבתי הספר, כולל בתחבורה הציבורית ובתחומים אחרים גם כן.


במקביל, אנחנו נקיים השבוע ישיבה עם שר האוצר והאנשים המקצועיים שלו ועם כל השרים הכלכליים, שבה אקבל עדכון על הצעדים שנקטנו על מנת להחזיר אנשים למעגל העבודה וצעדים שאנחנו מתבקשים לנקוט כדי לעזור לעסקים קטנים ולעסקים בכלל, לחזור לשגרת פעילות.


יש סימנים ראשונים מעודדים של התאוששות במשק, אתם רואים את זה - פתיחת עסקים, פתיחת מסעדות, לפעמים פתיחה יותר מדי - אנחנו רואים את ההתאוששות הזאת, אבל ההמשך תלוי בכם, אזרחי ישראל.


היום שר הביטחון, שר הבריאות ואנוכי נלך למכון הביולוגי בנס ציונה ונקבל עדכון על ההתקדמות במאמצים למציאת החיסון. אנחנו כולנו מייחלים ומתפללים שהמאמצים האלה יצליחו,


אבל אי אפשר לבנות עליהם - לא על אלה וגם לא על המתרחש ביתר המכונים והחברות בעולם. אנחנו כולנו צריכים להבין שאנחנו צפויים לחיות בשגרת הקורונה הרבה זמן.


בלי הקפדה על מסכות, מרחק והיגיינה - לא נוכל לעמוד ביעדים שלנו וגם לא נוכל להחזיר את המשק למסלולו. לכן אני מבקש מכם - הקפידו על הכללים למען הבריאות, למען החיים, למען מקומות עבודה.


בהקשר זה, אנחנו נדון היום בחוק הקורונה שמטרתו לאזן בין ההכרח לנקוט צעדים מהירים לעצירת המגיפה, לבין הצורך לשמור על זכויות הפרט שהן יקרות לכולנו.״

המרכז הרפואי הדסה: לראשונה בעולם חולים קשים בקורונה יוכלו להעזר בחולי קורונה
ביממה האחרונה: 1,348 נדבקים מאומתים. שיא במספר הבדיקות
ביתר עילית: פגישת חירום של בנט עם רה"ע מאיר רובנישטיין
מ"מ וסגן ראש העיר ירושלים, הרב צביקה כהן, אושפז
הבהרה ממשרד הבריאות:
בני אלבז: יש תרופה לקורונה. מליארדר אחד שולט בעולם וצריכים לעצור אותו מיידי
נס: תינוקת בלעה סיכת ביטחון פתוחה
אזהרה לציבור: "בדיקות V.I.P" במגזר עלול לסכן
הגבלות חדשות: אוטובוסים עד 20 איש, בתי כנסת עד 19
עלייה של כ-300% בפניות למוקד מד"א בסוף השבוע האחרון