צפו: הקליפ המרגש של מוטי שטיינמיץ גרר ביקורת משר הדתות

הזמר מוטי שטיינמיץ השתתף בקליפ מושקע 'א שמיטהל'ע געויין' בו מתואר סבלו של החקלאי אשר נאלץ להשתמש בהיתרו של "רב מפוקפק" בכדי לעבד את האדמה השנת השמיטה תח...

צפו: הקליפ המרגש של מוטי שטיינמיץ גרר ביקורת משר הדתות

הזמר מוטי שטיינמיץ השתתף בקליפ מושקע 'א שמיטהל'ע געויין' בו מתואר סבלו של החקלאי אשר נאלץ להשתמש בהיתרו של "רב מפוקפק" בכדי לעבד את האדמה השנת השמיטה תחת היתר מכירה.

הקליפ אשר מרגש מאוד עורר את זעמו של שר הדתות מתן כהנא אשר מערער על היתרו של הרב הראי''ה קוק אשר הורה להקל בהיתר מכירה אך ניתן היה לחשוד כי הינו ה"רב מפוקפק" אליו התכוון כביכול שטיינמיץ.

כהנא תקף את שטיינמיץ אשר רצה לסייע לחקלאים בסרטון המפרסם את קרן השביעית: “אני מאוד אוהב את השירים של מוטי שטיינמץ, חבל שהוא נרתם לתעמולה של העסקנים החרדים נגד היתר המכירה שיסודו בהררי קודש, הרב קוק. טוב שיש בתי מדרש שונים, מותר לחלוק אבל אין צורך לזלזל בגדולי ישראל. חבל”.

מצידו, שטיינמץ עם חברת הרגיעו את הרוחות ואמרו כי לא התכוונו לפגוע באף אחד כלל: “אחים יקרים. אנו רואים את תגובותיכם וחשוב לנו להבהיר. חלילה לנו מלזלזל בהוראה של רב כל שהוא או במנהג יהודי כזה או אחר. לא היתה בסרטון כל כוונה לפגוע באף אדם או ציבור ואם חלילה מישהו נפגע מהדברים, אנו מתנצלים ומבקשים סליחה ערב הימים הנוראים. והאמת והשלום אהבו”.

לסיום מסרו: “מברכים את כולכם בשנה טובה, שנה ‘שנראה כל אחד את מעלת חברנו ולא את חסרונם'”.

מוטי שטיינמץ I א שמיטהל'ע געויין

דוד כהן בסינגל-קליפ מרענן - "השיר שלי"
ישראל ג'רופי בשיר קצבי מלא אמונה - "תודה על החיים"
יוסי גרין ביצירה חדשה: "מעלת ריבוי הלימוד"‎‎
לרגל חתונת נכדו: האדמו"ר מבוסטון הלחין: "אשרינו"
מוטי רוזנפלד מגיש: 'גם ציפור' – הלהיט העונתי עם מוטי ויזל
אברימי רוט בסינגל חדש שיכניס אתכם לאווירת השבת: ''זהר השבת''
מחרוזת שירי שבת מובחרים ברצף
בלחנו של וידרקר: איציק וינגרטן - "ששון ושמחה"
שיר החופות החדש של מנחם קובי - ״בואי כלה״
כוכב הזמר החסידי אבי מן בלהיט חדש – "שיר למעלות"