ראש הממשלה נועד עם מזכיר ההגנה האמריקני בפנטגון

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש היום (ד'), י"ז באלול תשפ"א, עם מזכיר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין, בפנטגון. זוהי פגישתם הראשונה של רה"מ ומזכיר ההגנה. ראש הממ...

ראש הממשלה נועד עם מזכיר ההגנה האמריקני בפנטגון

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש היום (ד'), י"ז באלול תשפ"א, עם מזכיר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין, בפנטגון. זוהי פגישתם הראשונה של רה"מ ומזכיר ההגנה.

ראש הממשלה ומזכיר ההגנה דנו בשורת נושאים אזוריים, מדיניים וביטחוניים, ובראשם הדרכים לבלום את תוקפנותה האזורית של איראן ואת ההתקדמות בתכנית הגרעין האיראנית.

ראש הממשלה הודה למזכיר ההגנה על שיתוף הפעולה הקרוב בין ישראל וארצות הברית במישור הביטחוני, והדגיש, כי הוא רואה חשיבות עמוקה בהמשך חיזוק הקשרים.

ראש הממשלה הדגיש, כי לצד הברית האסטרטגית בין ארה"ב וישראל, ישראל תמשיך לעמוד על זכותה לשמירה על עליונותה הביטחונית במזרח התיכון, ותעשה כל שתידרש בהקשר זה.

בפגישה השתתפו ראש המל"ל, ד"ר איל חולתא, המזכיר הצבאי לרה"מ, אלוף אבי גיל, שגריר ארה"ב לוושינגטון ולאו"ם, גלעד ארדן, מזכיר הממשלה, שלום שלמה, ראש הסגל של רה"מ, טל גן צבי, והיועצת המדינית שמרית מאיר.

משרד הביטחון הוביל ביומיים האחרונים בוושינגטון את המפגש הביטחוני השנתי למשרדי ההגנה של שתי המדינות, DPAG - US-Israeli Defense Policy Advisory Group.

בנט עם מזכיר ההגנה האמריקאניבנט עם מזכיר ההגנה האמריקאני

את הפורום אירח תת שר ההגנה האמריקני למדיניות, ד"ר קולין קאהל. בראש המשלחת הישראלית עמד מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל. הצוות הישראלי כלל את ראש האגף הביטחוני-מדיני זוהר פלטי, ראש אג"ת, אלוף תומר בר, נספח צה"ל בוושינגטון, אלוף הדי זילברמן, ראש משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב, מישל בן ברוך ובכירים נוספים. בצד האמריקני לקחו חלק בכירים מכל הסוכנויות והפיקודים.

פורום DPAG, שנוסד בשנת 1999, הינו מפגש הביטחוני הבכיר ביותר המשותף לישראל וארה"ב. הפורום עוסק בקידום שיתוף הפעולה האסטרטגי בין משרדי ההגנה של שתי המדינות ובקידום ביטחונה של ישראל במגוון של תחומים ביטחוניים.

המפגש דן באתגרים ביטחוניים עולמיים ואזוריים והתמקד בהתקדמות האיראנית בפרויקט הגרעין, בטרור האיראני ברחבי המזרח התיכון ובפעילותה של איראן לערעור היציבות האזורית. הבכירים הישראלים והאמריקניים דנו גם בבניין הכוח של צה"ל ובתכנית ההצטיידות הרב שנתית. כמו כן הסכימו משתתפי הפורום על הצורך להדק את שיתוף הפעולה הביטחוני הרב -צדדי בין ישראל לשכנותיה.

בנט עם מזכיר ההגנה האמריקאנימפגש הפורום הבכיר למדיניות ההגנה המשותפת לארה
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט
גפני בתגובה להגשת ההסתייגויות של ליברמן על חוק התפזרות הכנסת
סקר הבחירות: הגוש החרדי עם 15 מנדטים
"איך הגלגל מסתובב לו": מקלב על ליברמן בעניין חוק המטרו
"הניתוח הצליח אבל החולה מת": פרוש על המסקנות בנושא מירון
סמוטריץ׳ בהישג ענק לרוכשי הדירות
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה