בכירים בגוש השינוי לארה"ב: מו"מ מדיני - מייד עם כינון הממשלה

גורמים בממשלה המיועדת העבירו מסר לאמריקנים, שלפיו תחדש ישראל את המו"מ לתוכנית שתי המדינות • מסר דומה העביר גנץ בביקורו בארה"ב • לשכת בנט: לא מכירים

בכירים בגוש השינוי לארה"ב: מו"מ מדיני - מייד עם כינון הממשלה יאיר לפיד/ נפתלי בנט

לא מחכים להשבעה ולבנט: בעוד הממשלה החדשה מתהווה, העבירו בכירים בגוש השינוי מסר לבכירים בממשלו של ג'ו ביידן בארה"ב, שבכוונתם לחדש את המו"מ המדיני לקידום תוכנית שתי המדינות מייד עם כינון הממשלה החדשה. כך מפרסם היום (ב'), הפרשן הפוליטי של "ישראל היום" מתי טוכפל.

לדברי הבכירים, דברים ברוח זאת הועברו גם על ידי שר הביטחון גנץ לגורמים שעימם נפגש במהלך ביקורו בארה"ב בסוף השבוע. מלשכת גנץ נמסר: "איננו מתכוונים להרחיב על תוכן השיחות ".

אם התוכנית תצא לפועל, יתחדש המו"מ המדיני בין ירושלים לרמאללה אחרי כעשור של קיפאון בימי שלטון נתניהו. בלשכת בנט הודו אמש ש"אינם מכירים מסרים כאלה ".

עד כה נמנע ביידן עצמו מלהתייחס ישירות לנושא, בטענה כי עודנו עורך התייעצויות בטרם יכריע בסוגיה. אלא שבישראל יש מי שכבר לא מוכן לחכות. בין שרי הממשלה הבאה המסתמנת יש רוב גדול שמעוניין בחידוש התהליך המדיני שנעצר לפני שנים, ובהם השרים ממפלגות יש עתיד, כחול לבן, העבודה ומרצ.

המסר שהועבר לאמריקנים לא אמור להפתיע בכירים בדרג המדיני הנוכחי, וזאת משום ששרים מיועדים רבים ממפלגות אלה כבר הכריזו בגלוי על כוונתם.

השר המיועד מטעם מרצ לכהן כשר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ עיסאווי פריג', כבר הודיע שהדבר הראשון שיעשה לאחר שיושבע לתפקידו יהיה לנסוע לרמאללה לפגישה עם אבו מאזן. לאחר שדבריו עוררו תסיסה בקרב הצד הימני בממשלה המסתמנת, הבהיר פריג' כי יבדוק ויקיים התייעצות בטרם יעשה זאת.

נתניהו התייחס בישיבת הליכוד לאפשרות שבקרוב יחלו לחצים אמריקניים לחזור לשולחן המו"מ ואמר: "זו ממשלה שלא תוכל לעמוד מול הדרישה האמריקנית להקפיא את הבנייה ביו"ש ובירושלים, ובלחצים לעקירה, הקפאה והקמה מחדש של קונסוליה אמריקנית בלב ירושלים ".

מבהיל: הרגע בו הדוב הפחיד את רוכב האופניים • צפו
מדהים: תוכים מורידים כביסה • צפו
הצצה מרהיבה לביקורו של האדמו"ר מויזניץ' בלונדון
מדהים: כיצד נחש הפיתון מטפס על עץ • צפו
סיכום חדשות השבת: "התלייין מטהרן" נבחר לנשיא לאיראן
עבד עליהם: התוכי מסיח את הדעת וגונב את הלחם • צפו
רודן צפון קוריאה הודה: "אנחנו על סף רעב"
צפו: כשהקוף יושב על הראש של הצבי
ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: "הסכמנו לעבוד ביחד"
פסגה בצל המתיחות בין ארה"ב לרוסיה: ביידן ופוטין נועדים בז'נבה