השר אריה דרעי:״יש לצמצם התקהלויות למינימום, איש איש בביתו עם משפחתו הקרובה"

השר אריה דרעי:״יש לצמצם התקהלויות למינימום, איש איש בביתו עם משפחתו הקרובה" • השייח' מוואפק טריף לבני העדה הדרוזית בכנס שיזם משרד הפנים: "לקיים חתונות ואירועים בחיק המשפחה הגרעינית ולדחות את החגיגות לאחרי הקורונה."

השר אריה דרעי:״יש לצמצם התקהלויות למינימום, איש איש בביתו עם משפחתו הקרובה"

דברי השייח' טריף

השר אריה דרעי:״יש לצמצם התקהלויות למינימום, איש איש בביתו עם משפחתו הקרובה"

השייח' מוואפק טריף לבני העדה הדרוזית בכנס שיזם משרד הפנים: "לקיים חתונות ואירועים בחיק המשפחה הגרעינית ולדחות את החגיגות לאחרי הקורונה."

דבריו של מנהיג העדה הדרוזית נאמרו במהלך פגישה דחופה שהתקיימה אמש (ד) ביוזמת שר הפנים דרעי והאגף לעדות לא יהודיות במשרד הפנים במתחם קבר הנביא אלח'דר שבכפר יאסיף. הללו זכו לתמיכה ולגיבוי של פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והעומד בראשן, ג'אבר חמוד, ושל כל נכבדי העדה, שנכחו אף הם במפגש.

השייח' טריף הדגיש כי "האחריות מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו ועלינו לשמור על הסביבה הקרובה שלנו מכל משמר. חייבים למלא אחר ההוראות, אחרת לא נצא מזה בקרוב."

שר הפנים אריה דרעי אמר: "אנחנו בתקופה קשה, ערב ראש השנה וזו גם שעת מבחן עבורנו. אנחנו חייבים לצמצם התקהלויות למינימום, איש איש בביתו עם משפחתו הקרובה ובכל רחבי הארץ. עלינו לגייס את הציבור, תוך שיתוף פעולה וסיוע לרשויות המקומיות, ולהוריד את ממדי התחלואה ויפה שעה אחת קודם."

יו"ר הפורום, ג'אבר חמוד אמר כי "ראשי הרשויות מובילים בקו החזית ומוטלת עליהם אחריות כבדה. עליהם לגלות מנהיגות וצו השעה מחייב אותם לגייס את הציבור עד אחרון התושבים, כל אחד בחלקת האלוהים שלו. אין לי ספק שכך אכן יעשו."

בועז יוסף, ראש האגף לעדות לא יהודיות והממונה על מחוז צפון במשרד הפנים הוסיף ואמר כי: "במהלך הגל הראשון של הקורונה, תחת הובלתו של השר אריה דרעי ששימש אז כאחראי על החברה החרדית והערבית, נוכחנו כי ישנה חשיבות עליונה לקריאות מנהיגי הדת לציבור המאמינים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות. שיתוף הפעולה עם המנהיגים הביא להגברת האמון ולציות בקרב המאמינים. מחובתנו לגייס את הציבור ואנו עושים זאת בכל דרך אפשרית במטרה לצמצם את מימדי התחלואה."

בסיום המפגש הודיעו הנוכחים כי הם מגבים את פעולות המשטרה לאכיפת ההנחיות בכל היישובים הדרוזיים. עוד יצויין כי מתוך 17 רשויות מקומיות דרוזיות, 5 רשויות שרויות תחת עוצר לילי וכי בחודשים יולי-אוגוסט מתו 119 איש מהמגזר הלא יהודי לעומת 5 בלבד שנפטרו בחודשים מאי-יוני מהמגזר הלא יהודי - עליה משמעותית ומדאיגה במיוחד.

10,699 ילדים פלסטיניים טופלו בישראל מתחילת השנה
מודיעין עילית: תינוק שננעל ברכב לעיני אביו
ח"כ טייב לגבי הסיוע ההומניטרי לילדי עזה: "קודם שיחזירו לנו את ילדנו"
גבעת שאול: רגל של ילד נתקעה באופנים • כוננים הגיעו לחלצו
חתונה מצומצמת בביה"ח - עבור האבא חולה הקורונה • צפו
בני ברק: תינוק בחודשים הראשונים לחייו איבד את הכרתו - במצב קריטי
למרות הקורונה והסגר: 7 ילדים טבעו למוות בעונת הרחצה הנוכחית
בשעה אחת: אחים מערים שונות נפטרו מקורונה
נשיא מועצת חכמי התורה חולק על הוראת הגר"ח: "לא לפתוח את הת"תים"
הדסה: משפחות של חולי קורונה החלו לבקרם במחלקות באופן קבוע!