אבל בנתניה: דיין החסידות ורב ביה"ח נפטר בליל שבת

בליל שבת הלך לעולמו הגאון רבי חיים יעקב מנחם שוורץ זצ"ל דיין קרית צאנז נתניה ורב המרכז הרפואי 'לניאדו' -צאנז לאחר שהתמוטט בפתאומיות ביציאה מהטיש של האדמו"ר

אבל בנתניה: דיין החסידות ורב ביה"ח נפטר בליל שבת רבי חיים יעקב שוורץ זצרבי חיים יעקב שוורץ זצרבי חיים יעקב שוורץ זצרבי חיים יעקב שוורץ זצרבי חיים יעקב שוורץ זצ

ברוך דיין האמת: אבל בחסידות צאנז בנתניה לאחר שבליל שבת נפטר באופן פתאומי הגאון רבי חיים יעקב מנחם שוורץ זצ"ל, רב המרכז הרפואי 'לניאדו' - צאנז ודיין בקרייה. בן 71 בפטירתו.

מתנדבי איחוד הצלה שהוזעקו בליל שבת להחייאה על הרב, נלחמו על חייו אך למרבה הצער הרב נפטר לאחר זמן קצר בביה"ח לניאדו.

נפתלי דויד ראש סניף נתניה מסר: "בליל שבת הזעיקו אותנו מהבית לטפל באירוע שהתרחש מטרים ספורים מביתי. המתנדבים חזקי רייך ולייבלה דייטש שהיו מטרים ספורים מהמקום הגיעו ראשונים, הביאו את ציוד ההחייאה המתקדם שנמצא בארון הקבוע בהיכל הישיבה הסמוך. והחלו בפעולות ההחייאה. יחד עם כוננים נוספים הם עשו הכל ונלחמו על חייו אך למרבה הצער, נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש.

הרב העריך מאד את פעילות המתנדבים של איחוד הצלה שחלקם היה באינטראקציה יומיומית איתו במהלך התנדבותם במיון בית החולים לניאדו. פעילות הקודש של המתנדבים תוקדש השבוע לעילוי נשמתו הקדושה של הרב".

קורות חייו

רבי חיים יעקב מנחם זצ"ל שימש בקודש מאז יסודו של המרכז הרפואי מזה כיובל שנים, מונה לתפקידו בעודו אברך ע"י מייסד המרכז הרפואי מרן הגה"ק בעל השפע חיים מצאנז זצוקלל"ה ומאז עמד על משמרתו בתוקף, להתוות דרכה של תורת אמת ולקיים בהידור את חזונו הדגול של הגה"ק שיהיה המרכז הרפואי מונהג ע"פ שו"ע בכל פרט ופרט, בכלל המחלקות והיחידות של המרכז הרפואי.

רוחב דעתו, עומק עיונו, ובקיאותו בכל חדרי תוה"ק אפשרו לו לקחת על עצמו תפקיד בעל אחריות רבה כל כך, וזכותו עומדת לו שיצא שמו של המרכז הרפואי כמרכז רפואי המקפיד על קוצו של יו"ד.

רבים רבים מאנשי ונשות הצוות בבית החולים ראו בו כתובת להתיעצות הלכתית ואישית, הן בנוגע לחייהם האישיים וכמובן בכל הנוגע לעשייה הקלינית, הסיעודית והפארא רפואית.

מסע הלווית הגאון רבי חיים יעקב שוורץ זצ"ל תיערך מחר יום ראשון בקרית צאנז בנתניה, זאת עקב שהותם של כמה מבניו בחו"ל.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

הדף היומי מסכת נזיר דף יא
הדף היומי מסכת נזיר דף י
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ח
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט