פרו'פ חזי לוי בתדרוך: יש עלייה במספר המאובחנים החיוביים - לא חושב שצריך סגר כעת

פרו'פ לוי אמר בתדרוך לתקשורת 'לא חושב שצריך ללכת לסגר ולא מדברים על כך בממשלה,.אנחנו חיים עם המחלה, אבל היא לא נעלמה צפוי לנו זמן רב בצל הקורונה'

פרו'פ חזי לוי בתדרוך: יש עלייה במספר המאובחנים החיוביים - לא חושב שצריך סגר כעת פרו'פ לוי בתדרוך

מנכ"ל משרד הבריאות פרו'פ חזי לוי פתח את דבריו בתדרוך לתקשורת ואמר כי עד היום התגלו 20,734 חולים מאומתים. 306 חולים מתו מהמחלה, 40 חולים נמצאים נכון להיום במצב קשה - שמתוכם 28 מונשמים.


"בשבת התגלו כ-159 חולים חדשים, אך בימים האחרונים אנחנו רואים כ-300 חולים מאומתים ביום דבר שמדאיג אותנו מאוד"


בישראל מתבצעות כ-15,000 בדיקות ביום. במהלך השבוע האחרון, מיום ראשון, נדבקו מעל 1,700 בני אדם חדשיים יש "שינוי ברמת התחלואה". הכריז לוי אנחנו רואים שבהתפרצות הנוכחית קיימים יותר חולים מאומתים צעירים לעומת החודשים האחרונים.


המאומתים מפוזרים ביותר מ-50 יישובים, מה שמלמד אותנו על התפשטות קהילתית רחבה. אם התחלואה בחודשים קודמים הסיבות היו באחוז ניכר מבין שבים מחו"ל, הרי שכרגע זה לא קיים והתחלואה היא קהילתית דבר שמטיל אתגר גדול על קטיעת שרשרת ההדבקה ותחקירים אפידמיולוגיים.


לדברי פרו'פ לוי, מדיניות מיגור התחלואה והורדת מספר החולים תתבצע במספר דרכים: הסברה לאוכלוסייה בכל השפות, השתלטות על התחלואות - על ידי עטיית מסיכה, שמירת מרחק והיגיינה והגברת האכיפה. בנוסף, לדבריו דבר נוסף הוא ביצוע בדיקות וקטיעת שרשראות ההדבקה. "אני כבר קורא מכאן כרופא לכל מי שחש בסימפטומים והקטנים ביותר לכו להיבדק באמצעות מוקדי הקופות", הוסיף.


בנוסף, לוי הזכיר בדבריו על תחקירים אפידמיולוגיים, שלשם כך הם פועלים על הוספת כוח אדם. "היום קיימנו דיון רב משתתפים עם מנכ"לי המשרדים הממשלתיים וראש המל"ל והשר ודיברנוט על ההשלכות. במקביל חייבים לשמור על בניין הכוח המשך בניית היכולת האשפוזית בכל בתי החולים לתרחיש שכולל מונשמים רבים בכך אנחנו גם עוסקים". 


לאחר שנשאל מה הסיכוי לסגר נוסף, ענה לוי כי הוא "לא חושב שאנחנו צריכים ללכת לסגר" והוסיף כי גם הממשלה עדיין לא מדברת על זה. 


למרות זאת מנכ"ל משרד הבריאות הדגיש: "אבל ופה האבל, גם קריאה לחבריי אזרחי ישראל, הדבר הוא בידינו. נכון אנחנו חיים עם המחלה היא לא נעלמה אבל אנחנו יכולים לה, ויכולים לפעול במשנה זהירות והקפדה על מה שאמרתי ובעיקר המסיכה ושמירת הריחוק אלו הדברים שישמרו עלינו מפני הסגר אף אחד לא רוצה לחזור לשם, אף אחד לא רוצה לסכן את הבריאות". 


משרד הבריאות מעדכן בשעה זאת כי מנין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 20,734 חולים, מתוכם 4,743 חולים פעילים כיום, 81 חולים חדשים מחצות).4,650 במצב קל 53 במצב בינוני 40 במצב קשה מתוכם 28 מונשמים, מנין הנפטרים עומד על 306 מתים (1 ביממה האחרונה) ו- 15,685 החלימו עד כה - 21 מחלימים חדשים מחצות, סה"כ מאושפזים: בביה"ח - 209 בבית/במלון/קהילה - 4,534

20% מהמיילדות בבית החולים מעייני הישועה חולי קורונה
1,360 נדבקים מאומתים במהלך השבת
משרד הבריאות: מדיניות ה-14 יום לא נכונה
רבני ביתר בקריאה למשפחות שנדבקו להתפנות מהעיר
הקורונה במספרים - עפ"י הנתונים הרשמיים:
קורונה בעולם: מעל 12 מיליון נדבקים, ארה"ב בראש הנפגעים
פחות רכבים פרטיים - פחות זיהום באוויר
משה ליאון: "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה"
המרכז הרפואי הדסה: לראשונה בעולם חולים קשים בקורונה יוכלו להעזר בחולי קורונה
ביממה האחרונה: 1,348 נדבקים מאומתים. שיא במספר הבדיקות