אושרה בניה ביו''ש לערבים ובצמצום ליהודים

שר הביטחון אישר בנייה של 3,988 יחידות דיור ביהודה ושומרון בין היתר בביתר עילית ועמנואל, כאשר התכנון המקורי היה אישור של מעל 5,000 יח''ד. בנוסף, בצעד תקד...

אושרה בניה ביו''ש לערבים ובצמצום ליהודים בנייה, אילוסטרציה

שר הביטחון אישר בנייה של 3,988 יחידות דיור ביהודה ושומרון בין היתר בביתר עילית ועמנואל, כאשר התכנון המקורי היה אישור של מעל 5,000 יח''ד. בנוסף, בצעד תקדימי אושרו יחידות דיור רבות למגזר הערבי. בתגובה לכך, זעמו חברי הכנסת מהמימין וראשי הרשויות ביו''ש.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לקיצוץ תוכניות הבנייה בהתיישבות: "הממשלה ממשיכה במדיניות הכניעה לטרור כדי להשיג שקט ובתמורה הטרור שמבין רק כח, מנצל את החולשה של הממשלה ומכה ורוצח יהודים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "ממשלה עם האחים המוסלמים היא ממשלה רופסת שאין לה דרך, אין לה חזון לאומי ואין לה עמוד שידרה. נמשיך להיאבק להפלתה ולהכתיר ממשלת ימין מלא מלא".

מפלגת נעם בתגובה להחלטת שר הביטחון: "ממשלת בנט-לפיד-עבאס ממשיכה לטשטש את הזכויות של עם ישראל על ארצו. הניסיון של שר הביטחון לכרוך מתן היתרי בניה ביו’’ש, במתן גושפנקה ממשלתית לניסיונות ההשתלטות הערבית על שטחי ארצינו, וכל זאת רק בכדי לרצות הן את חברי הכנסת מהצד "הימני" של הממשלה והן את השמאל הקיצוני המוביל את הממשלה, פוגע אנושות בצביונה היהודי של מדינתנו. נעם תתקן"

ראש מועצת בית אל שי אלון התייחס להודעה על כינוס המת"ע תוך צמצום משמעותי באישורי הבנייה ליהודים ביו"ש לצד אישור בנייה לפלסטינים למרות הבנייה הבלתי חוקית המשתוללת.

עוד אמר: "המשחק המגוחך סביב אישורי הבנייה ביו"ש חייב להיפסק. כל פעם אותו סבב בלתי נגמר ומעיק בו אנו מתחננים לכינוס המת"ע ומוצאים עצמנו מקבלים פירורים בשביל להשתיק אותנו, במקום החלטה אסטרטגיה רחבה שאומרת - בונים ליהודים ביו"ש בלי הגבלות ובלי להתנצל. צריך לחשב מסלול מחדש ולהיות יותר אגרסיביים במאבק הזה. מגיע לנו הרבה יותר בזכות ולא בחסד. הממשלה הזאת לא מאפשרת קיום חיים סבירים בהתיישבות. היא צריכה ליפול ויפה שעה אחת קודם".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן בתגובה לאישורי הבנייה ביהודה ושומרון: "אנחנו מזועזעים מהמשך של השיטה הקלוקלת, האנטי ציונית והאנטי מוסרית של ממשלת בנט-גנץ-לפיד הכוללת הסדרת הפלישות והבנייה של הערבים בשטחי C במקביל לאישורי יחידות דיור בהתיישבות היהודית, כאילו אין לעם ישראל זכות עצמאית לבנות בארצו. השיטה האומרת שאם היהודי מקבל אז גם הכובש הערבי צריך לקבל טובות ובמיוחד בתקופה זו, שלאויב לא מגיע דבר על הטרור האכזרי שהוא מבצע באחינו, לא תעלה על הדעת".

עוד אמר: "עם ישראל חייב להבין שאישורי הבניה הערבית בשטחי C זהו אישור בפועל להעביר אוכלוסיה ערבית עויינת משטחי A וB המופקרים לשטחי C, שעליהם אפילו יצחק רבין החליט לשמור במסגרת הסכמי אוסלו הארורים. אדוני ראש הממשלה נפתלי בנט לתשומת ליבך, בישיבת מת"ע הקרובה אתה מתכוון לאשר בגוש עציון יותר יחידות דיור לערבים מאשר ליהודים. זו תבוסתנות, חולשה ובושה לאומית".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות קשה את הממשלה וראש הממשלה נפתלי בנט: "הממשלה בראשות נפתלי בנט הופכת למייבשת ההתישבות. הממשלה הזו מפקירה גם את הנגב וגם את יהודה ושומרון והיא תיפול! נמאס לנו מהספינים! בניגוד לכל ההצהרות, הממשלה מקצצת ביחידות דיור בשומרון: יותר מ-1800 יחידות דיור הורדו ע"י לשכת ראש הממשלה מסדר היום! כל תוכניות המתאר בשומרון שהן לא ב"גושי ההתיישבות", גם בהגדרה המקלה ביותר בשמאל, הורדו - תוכניות בישובים כמו כפר תפוח ומבוא דותן הורדו מסדר היום למרות ההבטחות הברורות שניתנו בכל השלבים".

אושרו קווי המטרו - בני ברק לא אושרה
"שרת התחבורה הכושלת בתולדות המדינה": מחאת נהגי האוטובוסים
המחסומים נפרצו - המשטרה סגרה את מירון
לא מתגברים על משבר הקורונה: נתב"ג מתקשה להמריא
"דמינו אינו הפקר": 1,675 מקרי אלימות בבתי החולים מתחילת השנה
באמצע הכביש: המשטרה עצרה חרדים והאשימה אותם
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש