ווליד טאהא: בולט ומגעיל שמי שמשתתף בדיון הם רק ח"כים חרדים

ח"כ יעקב אשר: "או שהאוצר יסגור את הפיצויים עם ביטוח לאומי או שנסגור את זה מהר עם חקיקה"

ווליד טאהא: בולט ומגעיל שמי שמשתתף בדיון הם רק ח"כים חרדים

"היה בולט ומגעיל שמי שהשתתף בדיון על פיצויים לנפגעי אסון מירון היו רק ח"כים חרדים. אף ח"כ אחר זולתי לא הגיע", אמר יו"ר ועדת הפנים, ח"כ ווליד טאהא דיון על נפגעי האסון במירון, שארם קיבלו פיצויים, ביוזמת ח"כ מיכאל מלכיאלי.

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "אני חושש למימד הזמן. האוצר צריך להבין שצריך להזרים כסף".

ח"כ יעקב אשר: "תביעות נזיקים יכולות להתנהל שנים. זה לא קשור לחבילת הפיצוי. אלה הפיצויים שצריך לתת, בלי שום קשר להליכים פלילים כאלה ואחרים. או שהאוצר יסגור את זה עם ביטוח לאומי או שנסגור את זה מהר עם חקיקה. הפצע שלהם לא יגליד גם אם 8 רכבים של ברינקס יגיעו אליהם. אבל אירוע בסדר גודל כזה, לא משנה מי אתה, המדינה צריכה להיות שם ולקחת אחריות".

יו"ר הוועדה ח"כ ווליד טאהא: "הנושא הזה צריך להיות מטופל בצורה יותר נוגעת לאנשים כי מדובר באסון כבד. אני משוחרר מהרבה מאוד אזיקים שכנראה אחרים עדיין לא משוחררים מהם. ואני ניגש לאסון מההיבט האנושי גרידא. הדיון התקיים לא כדי לשים מישהו בתא האשמה אלא כדי לקדם את העניין. המשפחות לא מתעניינות בשיקולים הפוליטיים. אנו מבינים שיש ועדת חקירה ומבינים שאף אחד לא יודע לכוון לאחראי משפטית על המיתחם. יש טענה שהיו דברים מעולם ומשפחות קיבלו פיצויים, כמו באסון ורסאי".

יפתח עשהאל, משרד האוצר: "כאבנו עם המשפחות. ועדת החקירה בוחנת את כל הנושאים לעומק. מדיניות הממשלה לא לנקוט עמדה לפני מסקנות הוועדה". ח"כ יעקב אשר תקף: "מה זה קשור?" ח"כ מיכאל מלכיאלי זעם: "חוות הדעת אינה על המשפחות". נציג משרד האוצר עשהאל טען כי: "הנושא מורכב מבחינת הפיצויים. לא נכנסים לנושא כרגע. זה יידון אחרי המסקנות".

ח"כ יעקב אשר: "בכתב המינוי של הוועדה לא מוזכר פיצויים. סגן השר חמד עמאר ביקש לדחות את הצעת החוק שלי למתן פיצויים למשפחות, בטענה שהוא צריך להתארגן. הפיצויים לא קשורים לטופוגרפיה של ההר. אל תסמאו עיניים".

ישראל דיסקין, אחיו של שמחה דיסקין ז"ל: "ממשלת ישראל שאשמה באסון תשלם בסופו של דבר, לאחר שתיתבע בבית המשפט. מדובר בסיוע ראשוני שהולך להתקזז עם הפיצויים שייפסקו בסוף. סיוע לקנות לחם וחלב למשפחות".

ישעיהו פוגל, אביו של ידידיה פוגל ז"ל": "כל הכבוד למשרד האוצר ששומרים על אוצר המדינה, אבל שהם יידעו שבסופו של דבר הכל ישולם מהאוצר. אז לתת את המקדמה הזו שאחר כך מקוזזת זה פשוט חבל שהם לא עושים את זה. אתם צריכים לשים לנגד עיניכם שה43 המשפחות האלה יחזרו לחיים בצורה נורמטיבית שיהיה להם את הנשימה הזו. וזה מה שאני מצפה מכם".

אתי ליבמן, הביטוח הלאומי: "יש חוק ביטוחלאומי. כל אדם שנגרם לו אסון חלים עליו, מטעמי שיוויון, אותם כללים. אם רוצים סיוע יוצא דופן זה צריך להעשות בחקיקה".

יו"ר הוועדה פנה לנציג המשרד לשירותי דת: "לגבי הטענה שמשפחות טרם קיבלו פיצויים, אפילו לא על החשבון, אין אף אחד שתומך בהם?" עמית קצין, המשרד לשירותי דת:,זו המציאות וזה מצער. אנו כמשרד איננו גורם מפצה. אנו מתנהלים בכפוף לוועדת החקירה שאמורה להוציא מסקנות ביניים".

יו''ר וועדת הפנים ח''כ וליד טאהא
חוק בתי הדין נפל בכנסת
"המפכ"ל עסוק להאשים את איתמר בן גביר שבגללו יש אינתיפאדה"
מתווה הכותל: גפני וקריב ''מתאחדים'' נגד כוונות הממשלה
הרב יצחק בצרי: "בלי כדור אחד נמחקים מעם ישראל אלפים רבים"
בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"
חוק החשמל עבר בקריאה ראשונה
אייכלר: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"
בעקבות ניגוד העניינים: תוקם וועדה ציבורית לשכר חברי הכנסת
בנט: "עם הרבה גאווה, אני עומד כאן כראש ממשלת ישראל"