ניסנקורן מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה

שר המשפטים לשעבר, אבי ניסנקורן מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה • "בכוונתי לסייע להגדלת הפריון בשוק העבודה כמו גם הרחבת ההזדמנויות התעסוקתיות לכלל המגזרים"

ניסנקורן מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה אבי ניסקורן

שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן ששימש בממשלת ישראל ה- 35, מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה כעמית בכיר אורח. במסגרת תפקידו במכון מתכנן ניסנקורן לקדם יוזמות להתאמת שוק העבודה לעידן שאחרי משבר הקורונה, לשיפור דרכי עבודת הממשלה ויתגבר את מאמצי המכון לחיזוק מוסדות הדמוקרטיה ושלטון החוק.

במכון הישראלי לדמוקרטיה טורחים לציין כי בהיותו שר משפטים קידם את זכויות הפרט וזכויות חברתיות, ובמיוחד הגן על שלטון החוק, ועקרון השוויון בפני החוק אל מול מתקפות רבות עוצמה וחסרות תקדים על מערכת המשפט.

לפני היותו שר המשפטים, שימש ניסנקורן, בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, כיו"ר הסתדרות העובדים משנת 2014. שם, מציינים במכון הישראלי לדמוקרטיה - קידם שורה של הסכמים קיבוציים לעובדי המגזר הציבורי והעסקי. כשמבליטים את הישגיו לגבי העלאת שכר המינימום ושילוב אנשים עם מוגבלות בעולם העבודה.

יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ברך היום על הצטרפותו של ניסנקורן ואמר כי: "הרקע המקצועי והנסיון המעשי של אבי יסייעו לקדם את חזון המכון בכל הקשור לרפורמות הנדרשות בשירות הציבורי. אין ספק שמשבר הקורונה חידד את הצורך לשפר ולטייב את עבודת הממשלה והדרג המקצועי בשירות הציבורי. בנוסף, אני סמוך ובטוח שהצטרפותו של אבי לצוות חוקרי המכון ייצר מכפיל כוח משמעותי להתמודדות עם המאבקים לבלימת יוזמות אנטי דמוקרטיות ולחיזוק שלטון החוק".

אבי ניסנקורן ציין: "אני שמח על ההזדמנות להצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה, מכון המחקר המוביל בישראל מבחינת ידע, מומחיות והגנה מתמשכת על הערכים הדמוקרטיים וחיזוק המערכות הציבוריות. בכוונתי לסייע בעיצוב מדיניות שתאפשר בין היתר את הגדלת הפריון בשוק העבודה כמו גם הרחבת ההזדמנויות התעסוקתיות לכלל המגזרים בחברה הישראלית, וכמובן חיזוק הדמוקרטיה ושלטון החוק".

לקראת יום העצמאות: סגר ברחבי יהודה ושומרון
בן גביר על תקיפת האוטובוס: הממשלה מתחילה לאבד שליטה
אוטובוס נכנס לשכונת עיסוויה בירושלים והותקף בידי פורעים
ירושלים: שריפה בתחנת הרכבת 'נבון' • צפו
צפו: כיצד הרשות הפלסטינית הקימה בית ספר לא חוקי
שחרור ההגבלות: 10,000 איש במקום פתוח
ביתר עילית: כך בחורי הישיבות אגרו כוחות בבין הזמנים • צפו
בית שמש: בן 5 נמצא ללא הכרה ברכב הוריו
6 מיליון ש''ח: קנס עצום לבזק על הטעיית אלפי לקוחות
היום ב-10:00: צפירה ברחבי הארץ