נורווגיה דוחה את המלצת האו"ם נגד ישראל

בפעילות ישראלית מאומצת וממוקדת, יחד עם ארגון Med Israel for fred MIFF הנורווגי ושותפים נוספים, נורווגיה דוחה את הרשימה השחורה של מועצת זכויות האדם של האו"ם

נורווגיה דוחה את המלצת האו"ם נגד ישראל

מחלקת הרכש הממשלתית בנורווגיה דחתה טענות כי עליה לסרב למכרז של חברת בת של חברה הכלולה ב"רשימה השחורה" של מועצת זכויות האדם של האו"ם על חברות המעורבות לכאורה בפעילות הקשורה להתנחלויות בגדה המערבית.

עו"ד יפעה סגל, מנכ"ל הפורום המשפטי הבינלאומי: "מדובר בצעד חשוב במלחמה נגד העוול המכונה "הרשימה השחורה". ההחלטה של ממשלת נורווגיה תורמת להורדת מעמדה של "הרשימה השחורה", אין מדינה שמנהלת מדיניות סחר לפי אותה רשימה.

טענו בפני הנורווגים שמועצת זכויות האדם של האו"ם פעלה תוך אכיפה ובאופן עויין ומוטה פוליטית כאשר פרסמה מנגנון לסנקציות נגד ישראל. בנוסף, המועצה מתערבת בכלכלה הבינאלומית בצורה פוגענית ולא פעלה לפי סטנדרטים אובייקטיבים ומקובלים.

הוכחנו כי חברות הפועלות ביו"ש עושות זאת באופן שתואם לחלוטין את החוק הישראלי, החוק הבינלאומי וההסכמים הנוגעים לאזור בין ישראל לפלסטינים.

ציות לרשימה השחורה עלול להפר חוקים נגד אפליה וחרם. חברות השוקלות לנתק או לצמצם קשרים עם ישראל צריכות לדעת כי הן עלולות להפר חוקים מדינתיים נגד אפליה וחרם. חרם על מוצרים ישראלים הינו אפליה בלתי חוקית כי היא מפלה אנשים וחברות על בסיס מוצא לאומי. חוקים שונים נגד אפליה קיימים בכל מדינה מערבית."

נורווגיה. חוף הים
"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ
השבעת ביידן: כוחות הביטחון זורמים לוושינגטון
למרות שייעצר: האופוזיציונר חוזר לרוסיה
החרם נמשך: יוטיוב השעתה את חשבונו של טראמפ
האם טראמפ בדרך להדחה נוספת?
טראמפ על אדלסון: "העולם איבד אדם דגול"
לאחר נתק ממושך: טראמפ ופנס נפגשו
הלך לעולמו: המיליארדר היהודי שלדון אדלסון