תוקף סדרתי? יהודי הותקף ע"י אופנוען בן מיעוטים החשוד בתקיפה נוספת

חשד לתקיפות סדרתיות: צעיר יהודי שהיה בדרכו לחוף הים בעיר, הותקף באלימות בפניו בידי אופנוען בן מיעוטים אשר כנגדו עומד תיק נוסף בגין תקיפה אכזרית של אב ובנו

תוקף סדרתי? יהודי הותקף ע"י אופנוען בן מיעוטים החשוד בתקיפה נוספת אילוסטרציה

חשד לתקיפות סדרתיות ביפו: אופנוען בן מיעוטים תקף צעיר יהודי סמוך לכיכר השעון בעיר. כנגד האופנוען עומד תיק נוסף בגין תקיפה של אב ובנו חמישה ימים מאוחר יותר, בטיילת יפו הסמוכה.

התקיפה אירעה לפני למעלה מחודש, עת ש', צעיר יהודי היה בדרכו לחוף הים בעיר. ש' הותקף באלימות בידי אופנוען בן מיעוטים שעבר במקום. התוקף הבחין בש' כשהוא מחליף את בגדיו, שב על עקביו והחל להתקרב לעבר ש' בהליכה מאיימת כשהוא מחזיק קסדת אופנוע בידו.

האופנוען שאל את ש' "מה אתה עומד ליד מסגד?" והיכהו בפניו ובגופו בעזרת קסדת האופנוע. ש' וחברו הצליחו לצלם את האופנוען לפני שהסתלק, ולאחר מכן פונה ש' לבית החולים עקב החבלות שנגרמו לו מהתקיפה, ועד היום עדיין סובל מכאבים.

ש' תיאר את התקיפה: "עברתי בחנות גלישה כדי להחליף בגדים לבגדי צלילה. בכניסה לחנות בעודני מחליף בגדים, עבר רכב ובו צעיר ערבי. כשהבחין בי, שב על עקבותיו, ויצא מהרכב כשהוא מחזיק קסדת אופנוע בידו".

"כשהגיע אלי, סינן לעברי "מה אתה ככה ליד מסגד", והחל לדפוק לי את הקסדה בפנים. אמרתי לו "אני אזמין לך משטרה" אך הוא לא נרתע ועבר לבעיטות. משראיתי שהוא לא נרתע, רצתי בחזרה לחנות הצלילה וחיכיתי שם עד שהלך".

ש' פירט את תחושותיו הקשות "אני בהלם מהעובדה שהותקפתי במרכז העיר יפו - מקום שהסתובבתי בו פעמים רבות ואף פעם לא נתקלתי במקרה כזה, בו אדם שהולך ברחוב מותקף סתם ככה. ההרגשה היא שאין מי שיגן עליך, ואתה חייב להגן על עצמך", אמר ש'.

עו"ד חיים בלייכר שמסייע לנפגעי עבירה על רקע לאומני, מסר: "מדובר בתוקף סדרתי, שמבחינתו כל יהודי מהווה מטרה לתקיפות האנטישמיות שלו. אנחנו מקווים שמעשיו החמורים יקבלו ביטוי בכתב האישום שיוגש כנגדו. אנחנו מצפים גם שהמשטרה תיתן יחס של אירועי טרור לכל התקיפות האלו, ותעניק את האישורים הנדרשים לנפגעי העבירה".

נזכיר כי חמישה ימים לאחר תקיפתו של ש' הותקפו באותו תא שטח אב ובנו, בעת שנסעו ברכבם. אופנוען בן מיעוטים חסם את דרכם, נגח באב אמצעות קסדתו, וחבריו שהגיעו למקום ריססו אותם ואת שני כלביהם בגז פלפל. האופנוען אף צעק לעבר הבן "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה", ולאחר התקיפה נמלט. כאמור, המשטרה איתרה חשוד אחד בשתי התקיפות הדומות, וכעת ממתינים להגשת כתב אישום נגדו.

מאסר לתוקפי בחורי הישיבה בצפון
הממשלה אישרה היום את הארכת כהונתו של הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי
ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו אזלה"
גנץ: "בחירתו של ראיסי לנשיא איראן, היא עוד עדות להקצנה הצפויה"
הזוי: המשטרה החרימה את נשקיהם של השוטרים
השוטרים נדהמו: ילד בן 9 נהג ברכב
סוף סוף: תקום ועדת חקירה לאסון מירון
המתח מאיראן: הרמטכ"ל טס לארה"ב לבקש שיסייעו לישראל
בעקבות אסון מירון: באומן נערכים למניעת הדוחק
פשיטה משטרתית בכפרים הערביים באזור רכסים