אושר: יוקמו חמישה ישובים במרחב הנגב הצפוני

הממשלה אישרה היום (א'), 27 במרץ 2022, את הצעתם של ראש הממשלה, נפתלי בנט, שרת הפנים, איילת שקד ושר הבינוי והשיכון, זאב אלקין על הקמת חמישה יישובים במרחב ...

אושר: יוקמו חמישה ישובים במרחב הנגב הצפוני בנייה, אילוסטרציה

הממשלה אישרה היום (א'), 27 במרץ 2022, את הצעתם של ראש הממשלה, נפתלי בנט, שרת הפנים, איילת שקד ושר הבינוי והשיכון, זאב אלקין על הקמת חמישה יישובים במרחב הנגב הצפוני - יישובי מבואות ערד.

ההחלטה על הקמת היישובים התקבלה בתום עבודת מטה רחבה בשיתוף החטיבה להתיישבות, ובהתאם להמלצת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה. במסגרת ההחלטה יוקמו חמישה ישובים כפריים קהילתיים בחלקו הדרום מזרחי של חבל מבואות ערד. בהתאם להמלצת המועצה הארצית, אחד מיישובי מבואות ערד יוקם עבור האוכלוסייה הבדואית.

ההחלטה מקודמת לאור חשיבות ההתיישבות באזור הצפון מזרחי של מטרופולין באר שבע, ועל מנת לחזק את ההתיישבות המוסדרת והקיימת, וכן להמשיך את הרצף ההתיישבותי במרחב שבין מיתר לערד. ההחלטה משרתת את מדיניות הממשלה הנוגעת להשקעה בפריפריה, הגדלת היצע הדיור וכן חיזוק האיזור לאור מעבר צהל לנגב.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה אמר: "זוהי בשורה חשובה לכל יושבי האזור וחלק מתהליך ההסדרה של חבל הארץ הזה, שהוזנח משך כל-כך הרבה שנים. המטרה שלנו היא להחזיר את המדינה לנגב - ציונות 2022. לא אקס טריטוריה ולא מערב פרוע, אלא מקום שמדינת ישראל נוכחת בו - גם במשילות וגם במשאבים".

עוד אמר: החובה העליונה שלנו היא לספק ביטחון אישי לתושבי הדרום, התחלנו במסע הזה, ולא נעצור. במקביל – אנחנו ממשיכים ליישב את הנגב ולפתח אותו. אני מודה לשרת הפנים, איילת שקד, ולשר השיכון, זאב אלקין, על העבודה הטובה".

שרת הפנים, איילת שקד: "ליישוב הנגב ותפיסת הקרקע יש חשיבות ציונית גדולה אך יותר מזה, יש להחלטה הזו חשיבות אסטרטגית אדירה לחיזוק המשילות בנגב. ליישובים החדשים תהיה תרומה גדולה למפעל הציוני ולעידוד התיישבות חדשה וצעירה. ברכות לנגב ולמדינת ישראל".

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "קידום הקמת יישובים חדשים בנגב הינו חזון ההתיישבות הציונית. הקמת יישובים חדשים תניע תושבים ממרכז הארץ דרומה, תחזק את כלכלת הנגב ותגביר את בטחון התושבים באזור כולו. הנחיתי את אנשי משרד הבינוי והשיכון לפועל למען פיתוח הפריפריה הן במטרה לפתח יישובים חדשים, עליהם אנו עומלים ממש בימים אלה, והן לחזק את היישובים הקיימים".

יו"ר החטיבה להתיישבות, ישי מרלינג: "אני מברך את ממשלת ישראל על העברת ההחלטה החשובה שנוגעת ליישובי מבואות ערד. אנשי החטיבה להתיישבות פעלו לגיבוש והעברת התכנית משנת 2006, דרך החלטת הממשלה הראשונה ב-2011, יחד עם גורמי המקצוע בממשלות ישראל ובמשרדים השונים.

בשנה האחרונה עברנו והצגנו את התכנית לכלל הגורמים הרלוונטיים ואני מברך את ראש הממשלה, השרים ואנשי המקצוע על העברת החלטת הממשלה היום, זו אמירה ציונית-אסטרטגית חשובה ביותר. החטיבה להתיישבות ערוכה לביצוע מיידי של התכנית, לטובת חיזוק ההתיישבות בנגב בפרט ובמדינת ישראל בכלל".

מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז
מהקרקע ומהאוויר: כך נעצרו שלושה גנבי רכב מג'נין
באר יעקב: פועל נפגע מכף טרקטור
מזג האוויר מעונן חלקית עם ירידה בטמפרטורות
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי