חשיפה: התגובות שמשרד הבריאות מסתיר מכם

למרות שמשרד הבריאות מנסה להראות שקיפות בכל הקשור לחיסוני הקורונה כאשר מדובר בתגובות של מתחסנים - לא כך פני הדברים

חשיפה: התגובות שמשרד הבריאות מסתיר מכם מנכ''ל משרד הבריאות נחמן אש

בעקבות השפעת משרד הבריאות ישנם אזרחים אשר החליטו להתחסן לקורונה, כעת נחשפת הצנזורה של משרד הבריאות להשלכות החיסונים לקורונה.

על פי הפרסום בחדשות 12, לאחר שמשרד הבריאות פרסם את תופעות הלוואי כתוצאה מחיסוני הקורונה התמלאו הרשתות החבריות בשלל תגובות זועומות כתוצאה מהשפעות החיסונים על הארחים.

על פי הפרסום בחדשות 12, משרד הבריאות "העלים" תגובות רבות אשר ביקרו את חיסוני הקורונה.

באחת התגובות שנמחקו נכתב: "חוסנתי בשני חיסונים ולאחר החיסון השני נשארתי עם יד לא מתפקדת, מתפתלת מכאבים ותחושת נימול שלא עוברת כבר חצי שנה... שום חיסון לא ייכנס לי יותר לגוף".

בתגובה נוספת שנמחקה נכתב: "חבר קרוב סובל מדלקת קרום המוח מיד לאחר החיסון. חבר נוסף שלבקת חוגרת. מכיר הרבה מאוד אנשים שסובלים מעייפות קשה. רוב המקרים לא מקבלים התייחסות ראויה או דיווח על ידי רופאים ובתי החולים".

ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר, אשר מומחית למשפט וטכנולוגיה במכון הישראלי לדמוקרטיה, זעמה: "עמודים רשמיים שממומנים על ידי כספי ציבור לא אמורים למחוק תגובות מהרשת - אלא אם הן עוברות על כללי הרשתות או חוקי המדינה. לכן מחיקה מאסיבית של תגובות מעוררת חשד של ניסיון לדכא את הדיון הציבורי. משרד הבריאות צריך להיות שקוף כלפי הציבור - לפרסם נתונים מלאים ולא רק מצגות ולהיות מסוגל לקבל ביקורת".

בעקבות הביקורת הקשה מטה ההסברה לנגיף הקורונה ניסה טען כי התגובות אשר נמחקו מכילות קללות ונאצות. לטענתם: "התגובות שמוסתרות הן תגובות הכוללות קללות, תגובות נאצה, שקרים, פייק ניוז, לינקים של מפיצי פייק ניוז וכדומה".

עוד טענו על התגובות כי: "חלקן מוסתרות על ידי פייסבוק באופן אוטומטי ולא על ידי מנהלי העמוד. יודגש כי תגובות המביעות אכזבה או חוסר אמון או דיווח על תופעות לוואי - לא מוסתרות או נמחקות בשום צורה".

אילוסטרציה
תיקי ציוד רפואי חולקו לחובשים החדשים באומן
טיפול מקיף באירוע מוחי, הכולל ניתוח מורכב , בתוך חמשה ימים בלבד
המרכז הרפואי 'צאנז' השיק יחידה לכירורגית ילדים
שוב: תן נגוע בכלבת נמצא בקיבוץ רשפים
כרבע מיליון שקלים לעובד בית הזיקוק שנפגע בתאונה
נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'