"מרכז רבני אירופה" שיגר מאה אלף חנוכיות לקהילות היהודיות באירופה

מנכ"ל 'המרכז' הרב אריה גולדברג: "הבטחנו שיהודי אירופה, גם אלה המתגוררים במדינות מרוחקות, יזכו להדליק חנוכייה"

"מרכז רבני אירופה" שיגר מאה אלף חנוכיות לקהילות היהודיות באירופה ארגזים עם 100,000 חנוכיות

ב"מרכז רבני אירופה" ו”איגוד הארגונים היהודים באירופה”העמלים במהלך השנה כולה למען המוני היהודים המתגוררים במדינות היבשת יצאו בימים אלה של תחילת חודש כסלו, זו השנה השלישית, ביוזמה חוצת יבשות שהגיעה בשנה זו להיקפים חסרי תקדים כאשר שיגרו 100,000 חנוכיות, עם נרות, סביבונים ועלון הסברה על מהות החג בשפות אנגלית, צרפתית, גרמנית, רוסית ועברית, לעשרות קהילות יהודיות באירופה במטרה להבטיח שכל יהודי יוכל להדליק נרות בחנוכה.

מדובר במבצע לוגיסטי נרחב וחסר תקדים, עליו פיקח סמנכ"ל "המרכז" הרב יוסף ביינהקר יחד עם מנהל ארגון בס"ד הרב יהודה רייכמן, שכלל הזמנת עשרות אלפי חנוכיות, אריזתם ושליחתם למדינות אירופה ממרכז לוגיסטי ענק בבלגיה. כאמור, מדובר ב-100,000 חנוכיות, מספר שיא בכל שנות הפעילות של מרכז רבני אירופה.

המטרה היא להפיץ את אור החנוכה גם במדינות ובערים הנידחות ברחבי אירופה, החנוכיות שיגיעו עד לתחילת חג החנוכה ליעדם יופצו בקהילות על ידי השלוחים והרבנים של "מרכז רבני אירופה (RCE) ו”איגוד הארגונים היהודים באירופה” (EJA) הפועלים במדינות אירופה לאורך כל ימות השנה.

במטרה להבטיח את הגעתן של החנוכיות במועד יצא סמנכ"ל "המרכז" הרב יוסף ביינהקר במהלך הימים האחרונים לפקח מקרוב ובאופן אישי אחר אריזתן במרכז הלוגיסטי הענק בבלגיה, משם הם נשלחו למדינות רבות ביבשת אירופה. יחד איתו שהה במקום הרב יהודה רייכמן מנהל ארגון בס"ד.

מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" הרב אריה גולדברג אמר כי מדובר בהיערכות יוצאת דופן לקראת החנוכה, לדבריו, "כמו שבמשך השנה כולה אנו עוסקים בכל צרכי היהדות של יהודי אירופה, כך גם כעת לקראת חג החנוכה דאגנו לאה אלף חנוכיות שיאירו את החשיכה באירופה".

יו"ר "המרכז" הרב מנחם מרגולין אמר: "למרות הקשיים הרבים שביו כרוכים בהיערכות הזאת עשינו כמיטב יכולתנו בכדי לגרום לכך שכמה שיותר יהודים, במקומות הכי נידחים יזכו לקיים את המצווה החשובה של הדלקת נרות החנוכה".

ארגזים עם 100,000 חנוכיותארגזים עם 100,000 חנוכיות
תזהר לא להרוס לילד את החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לח
חסדי השם: ראש הישיבה שוחחר אחר אשפוז ארוך
הדף היומי מסכת נדרים דף לז
המתחזקים ובעלי הבתים בראשון לציון ולוד סיימו מסכתות
המפתח האמיתי לשלוות הנפש - הרב אליהו רבי
הילולת הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א בפולין
מסע השתפכות הנפש בגליל לאלמנות זקני ירושלים בראשות הרבנית מסאטמאר
ראש הישיבה חיזק את רכזי האיחוד בירושלים: "אתם ההצלה של הדור"
הדף היומי מסכת נדרים דף לו