צה"ל חיסל 4 מחבלים שהניחו מטענים בגבול סוריה

בחסדי שמים נמנע פיגוע: צה"ל חיסל הלילה ארבעה מחבלים שניסו להניח מטענים בגבול סוריה, תצפיתניות שזיהו את המחבלים הכווינו כוח מארב של יחידת מגלן לעבר החוליה הלוחמים וכלי טיס של צה"ל ביצעו ירי ופגעו במחבלים

צה"ל חיסל 4 מחבלים שהניחו מטענים בגבול סוריה כוננות צה

בחסדי שמים נמנע פיגוע בגבול הצפון


כוח צה"ל סיכל הלילה ניסיון הנחת מטענים בגבול סוריה ע"י חוליית מחבלים,


תצפיתניות שזיהו את חוליית המחבלים בעת פעולתם, הכווינו כוח מגלן ששהה במארב וכלי טיס של חיל האוויר, החוליה מנתה ארבעה מחבלים וכולם חוסלו על ידי כוח צה"ל ושל כלי טיס של חיל האוויר.


מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר, סיכל כוח צה"ל ניסיון הנחת מטענים בגבול סוריה. כוח מיוחד שביצע מארב באזור דרום רמת הגולן, סמוך למוצב צבאי, זיהה חוליה של מספר מחבלים מניחים מטענים בקרבת גדר הגבול".


"כוח צה"ל וכלי טיס של צה"ל ביצעו ירי במקביל על החוליה שמנתה ארבעה מחבלים ופגעו בהם. אין נפגעים לכוחותינו" עדכנו מצה"ל.


בצה"ל מסרו "כוחות פיקוד הצפון נמצאים בדריכות גבוהה לכל תרחיש, צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות של מדינת ישראל".


מתדרוך של דובר צה"ל בכל הנוגע לתקרית נמסר כי "בעשרת הימים האחרונים ישנה דריכות גבוהה של פיקוד צפון בלבנון וסוריה. אנחנו מתגברים סדרי כוחות בשתי בגזרות. העלנו סד"כ אש ומיוחדים למרחב. בימים האחרונים זיהינו התקרבויות לגדר בהסוואת רועי צאן. אנחנו שולטים על המרחב בתצפיות. לאור זאת ממקמים כוח של מגלן ששולט על המוצב. הוא עושה את זה מספר ימים, כשבוע. מטרתו לסכל פיגוע במרחב".


עוד צוין בתדרוך כי "אתמול בערב, מזהים סביב 20:00 זיהוי ראשון של תצפיתנית שמזהה התקרבות לנקודה. זיהוי שני התרחש ב-23:00. התצפיתניות מזהות חוליה של 4 אנשים. חלקם חמושים. מזהים אותם מניחים מטען סמוך לגדר. הכל בשטח ישראל, חצו קו אלפא. הגדר ממערב להם אבל הם בשטח ישראל. מרחק של בין עשרות רבות למאות בודדות של מטרים בין הכוח למחבלים. הם תכננו להטמין מטען בנקודה בעייתית. לנו. זו נקודה שמסתובבים בה הרבה".


בתדרוך אמרו כי הכוחות בשטח פתחו "באש משולבת מהאוויר והיבשה, מכוח מגלן- ירי מקלעים ומטול. מעריכים שכל הארבעה הרוגים. לא יודעים להצביע על הסיוך האירגוני של החוליה. יש הרבה גורמי כוח בסוריה, חלקם מאינטרס איראני וחלקם אחר. בימים הקרובים נדע לומר מה השיוך הארגוני. אין הקשר ישיר בין הכוונה של נסראללה לבצע פיגוע אבל לא שוללים את זה. האירוע בעיצומו. ברגעים אלה מבצעים ניטרול של הגיזרה".


דובר צה"ל התייחס אף לאירוע הביטחוני שאירע בשבוע שעבר בגבול ישראל לבנון, ולתיעוד סיגול הניסיון של אירגון הטרור חיזבאללה להוציא לפועל פעולת נקם על הרג אחד מפעיליו בסוריה. "לגבי הסרטון שאירע בהר דב, אני פועל לפי מה שטוב מבצעית לצבא. אני לא יודע לקשור בין האירוע הזה לבין האירוע בלבנון. אנחנו ממשיכים להיות בהגנה והערכת מצב.


בימים האחרונים קיימת דריכות גבוהה בגבול הצפון מחשש לפיגוע נקם של חיזבאללה בעקבות מותו של פעיל הארגון שנהרג בתקיפה בדמשק המיוחסת לישראל, צה"ל העלה את רמת הכוננות בגבול לבנון, והנחה על שינוי בפריסת הכוחות לצד חסימת צירים.


לפני כשבוע חדרה לישראל חוליית מחבלים משטח סוריה באזור הר דב, ונמלטה חזרה לסוריה לאחר שכוח צה"ל פתח באש.


תיעוד: סיכול פיגוע מטען הלילה בגבול סוריה וחיסול חוליית המחבלים

דובר צה"ל

גנץ בפגישת הבזק עם קושנר: קידום היציבות במזרח התיכון
נתפס על חם: בכפר הפלסטיני סמוע נמצא חשוד עם נשק מאולתר מסוג קרלו
במסגרת מבצע "אחריות מנצחת": ניתנו ע״י המשטרה 1,974 דו"חות ביממה האחרונה
אחים בגיל 18-19 תושבי עיסאוויה נעצרו בחשד להשלכת בקבוקי התבערה
טראמפ: סנקציות חדשות על איראן
שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה"ל להתחיל בהיערכות לפתיחת בית חולים שדה
שלושה חשודים נתפסו עם נשק חם וכדורים
נתפס על חם: חולה קורונה מאומת - נמצא טובל במקוה
נתפסו כ-3.5 מיליון ש"ח בבית מגורים • חשד להלבנת הון • צפו
בני ברק: חמישה נעצרו במהלך ההפגנה • רכב של קצינה נרגם באבנים