אושר: משרד הבריאות יחויב להשיק את יישומון 'המגן 2.0' תוך שבוע

ההצעה אושרה ברוב קולות, כאשר חה"כ גדעון סער, שרן השכל, איתן גינזבורג, מיכאל מלכיאלי ויו"ר הוועדה תמכו, אל מול התנגדותם של חה"כ אלי אבידר, משה יעלון, יואב סגלוביץ' ומאיר כהן

אושר: משרד הבריאות יחויב להשיק את יישומון 'המגן 2.0' תוך שבוע הדיון היום

שב"כ יסייע למשרד הבריאות בחקירות האפידמיולוגיות עד 20.01.21. משרד הבריאות ישיק את המגן 2.0 תוך שבוע מאישור החוק – כך אישרה ועדת החוץ והביטחון לקריאות שניה ושלישית, בכפוף לרביזיה


על פי הצעת החוק, ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי יביאו לממשלה הצעה להסמכת שב"כ, לתקופה שלא תעלה על 21 יום, בכל פעם. לאחר אישור הממשלה, תועבר ההחלטה לוועדת החוץ והביטחון.


לאחר ההסמכה, יהיה רשאי משרד הבריאות להעביר לשב"כ בקשה לקבלת סיוע, ובלבד שמספר החולים החדשים, באותו יום או ביום שקדם לו, עלה על 200.


הוועדה החליטה לחייב את משרד הבריאות, במסגרת הצעת החוק, להשיק טכנולוגיה לאיתור מגעים (יישומון 'המגן 2.0') תוך שבוע מיום פרסומו של החוק, להפיץ אותה ולקדם את השימוש בה בקרב הציבור הרחב.

הדיון היום

עוד קובעת הצעת החוק כי אדם שקיבל הודעה על כך שהיה במגע קרוב עם חולה, ומשום כך חייב להיכנס לבידוד, יהיה רשאי לפנות למשרד הבריאות בבקשה לבחינה חוזרת של הנתונים שעל בסיסם התקבלה ההודעה, ונקבע כי משרד הבריאות ישיב להשגה תשובה מנומקת, בהקדם האפשרי ולא יאוחר מ-24 שעות מהגשתה.

ההצעה אושרה ברוב קולות, כאשר חה"כ גדעון סער, שרן השכל, איתן גינזבורג, מיכאל מלכיאלי ויו"ר הוועדה תמכו, אל מול התנגדותם של חה"כ אלי אבידר, משה יעלון, יואב סגלוביץ' ומאיר כהן.

יו"ר הוועדה הגיש בקשת דיון מחדש על אישור הצעת החוק, וזו, כאמור, תדון מחר, בשעה 11:30 בחדר ועדת החוץ והביטחון. אם תדחה הרביזיה, צפויה הצעת החוק לעבור לדיון מליאת הכנסת כבר מחר, ואם תאושר הצעת החוק, תכנס מיידית לתוקפה הסמכת שב"כ לסייע למשרד הבריאות למשך 21 יום.

הדיון היום
גלריית בין הזמנים: תמונות מרהיבות משמורת הטבע מי־נפתוח (ליפתא) בירושלים
כ-1,000 דונם נשרפו בשל בלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה • תיעוד
הערכה: מנדלבליט יגנוז את תיק דרעי
תופעה מדהימה: עלעול החול • צפו בתיעוד מהערבה
תחזית מזג האויר - הקלה בעומסי החום ייתכן טפטוף בצפון ובמרכז
טרגדיה מחרידה ברמות א': הבחור שמואל אהרן גליק ז"ל נהרג בעת שרכב על אופניו ליד ביתו
אבידה בסאטמר: נפטר אחד מעמודי התווך וקרוב אצל רבי יואל
עשרות אלפי פלסטינים חצו באופן בלתי חוקי את גדר ההפרדה ובילו בישראל
תאונת פגע וברח בחדרה רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה המשטרה פתחה בחקירה
חיפושים נרחבים כעת אחרי שני ילדים שנעלמו עקבותיהם בדרום הארץ