חתונה מצומצמת בביה"ח - עבור האבא חולה הקורונה • צפו

תיעוד מרגש: האבא חולה קורונה ומאושפז במצב קשה בהדסה, הצוות ארגן את חתונת בנו מול החלון

חתונה מצומצמת בביה"ח - עבור האבא חולה הקורונה • צפו בימה - המעודכנים מעדכנים

נועה רגונס, האחות הראשית במחלקת האשפוז 5 ג׳ לחולי קורונה:

״מדובר במשפחה מערד אשר בקשתה נגעה ללב של כולנו. הם רק רצו שאב המשפחה, חולה קורונה בן 56 שמאושפז אצלנו במצב קשה וסובל ממצוקה נשימתית, יוכל להיות לחלק מן היום הכל כך מרגש.

ההנהלה מייד נרתמה והוסבר למשפחה כי ישנה הגבלה על כמות המשתתפים כנהוג על פי נהלי משרד הבריאות וחובת עטיית מסכות, דבר שהתקבל מייד בהבנה מלאה ואף נשמר לאורך כל האירוע.

כל צוותי הדסה, החל בגורמי הבטחון, התפעול, התקשורת והבינוי וצוות המחלקה החלו במבצע להרמת האירוע. כשאיתרנו רחבה שאליה האבא יוכל לצפות הישר ממיטתו במחלקה, היה ברור שזה המקום להקמת החופה. ארגון ״יד אברהם״ והצוותים שלנו פעלו במהירות כדי לאפשר את קיום החתונה מהרגע להרגע והיום בצהריים דמענו כולנו כשהחתן נופף לאביו בהתרגשות מן הרחבה. האב היה נוכח בחופה מרחוק, צפה ממיטתו כשלידו צוות המחלקה ומתנדבי ארגון ״יד אברהם״ ששימחו אותו. הוא שמע את הברכות, והמשפחה המצומצמת זכתה לרגעים מאוד מיוחדים ומרגשים. אף עין לא נותרה יבשה כשהמשפחה שלחה במיקרופון ברכות להחלמתו של אביהם״.

בימה - המעודכנים מעדכנים

במהלך הארוע הקטן שנערך על פי כל נהלי משרד הבריאות, נכחו כאמור בני המשפחה המצומצמת בלבד, כאשר כל אנשי הדסה צפו מרחוק מחלונות המשרדים והמחלקות והריעו במחיאות כפיים.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין:

״רק בהדסה יכולים לקרות כאלה אירועים מרגשים. האפשרות להעניק לאב לצפות ולהשתתף בחתונת בנו - בעיקר כשהוא חולה מאוד, זהו רגע שלא ישכח, דוגמא ומופת למסירות והאנושיות הידועה של אנשי הדסה״.

רגעים מרגשים ביותר בבית החולים, אף עין לא נותרה יבשה.

בעוד האבא מטופל במחלקת הקורונה כשהוא במצב קשה, בנו בן ה-20 התחתן עם בחירת ליבו בחופה שהועמדה מול חלון המחלקה - קורונה 5 ג׳, כדי שהאבא יהיה נוכח ברגע החשוב בחייו .

המשפחה, השייכת לחסידות גור, פנתה השבוע לארגון ״יד אברהם״ הפועל רבות בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי הדסה, ובפיהם בקשה מיוחדת: לאפשר לחתן והכלה להינשא תחת חלונו של האב, המאושפז בבית החולים כבר מסוף ספטמבר במצב קשה.

שמעון בראון ובנו חזקי בראון, מנהלי הארגון, חברו להנהלת הדסה שמצידה מייד הביעה נכונות לארגן את האירוע אשר לנוכח מצבו הקשה של האב הפך למשימה של ממש.

קרדיט: דוברות הדסה

עשרות קשישות מפגינות מחוץ לעיריית בני ברק
הילד השתחל להציל את אחיו התינוק
זעקות בכנסת: "כמה עוד ילדים ינשרו כדי שמישהו במערכת יתעורר?"
אבא מת בגלל ההזנחה במחלקת הקורונה בוולפסון
הלימודים נפתחים בירושלים • ומי ילמד בשטחים הפתוחים?
הילד נעל את אחיו הפעוט כשהם לבדם ברכב • מנהל המוקד חילץ אותם
150 אלף מחשבים ו-70 אלף כשרים יחולקו לתלמידים • שר החינוך גלנט פתח בצפת
רה"ע צפת לשר החינוך: "תנו לנו את המנדט לנהל את העיר" • צפו
הסיפור המופלא והמלא של הצלת החיים הנדירה של נועה הקטנה מבני ברק
בעקבות הקורונה: ראש העיר מציל את בחורי הישיבות