עמיר פרץ פורש מהעבודה

יו"ר העבודה, שהודיע כבר על רצונו להתמודד לנשיאות המדינה בקיץ, הכריז כי לא יכהן בכנסת ה-24 • "אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם"

עמיר פרץ פורש מהעבודה השר עמיר פרץ

יו"ר העבודה עמיר פרץ הודיע הבוקר (רביעי) על פרישה מהחיים הפוליטיים. "אין בכוונתי לכהן בכנסת ה-24", מסר פרץ, שלא הסתיר את רצונו להתמודד על תפקיד נשיא המדינה בקיץ הקרוב. כך מדווח יורי ילון בישראל היום.

"לא אכהן בכנסת הקרובה, אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם ואמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם, בשעה שהקרע הפנימי מאיים למוטט את היסודות עליהן בנויה החברה הישראלית".

"כל חיי פעלתי מתוך תחושת שליחות ודוגמא אישית, וכך אני מתכוון להמשיך לנהוג. בחרנו את כבוד השופט שמעוני שיעמוד בראשות ועדת הבחירות במפלגת העבודה, שתוודא הליך דמוקרטי הוגן, שקוף ובלתי תלוי לחלוטין".

ח״כ מרב מיכאלי, המתמודדת על ראשות מפלגת העבודה, מסרה: "״פרישתו היום חשובה מאוד לניסיון להציל את מפלגת העבודה ולאחד את השורות בה. אני מאחלת לעמיר בהצלחה. עכשיו הוא צריך למשוך את הערעור שלו על החלטת בית המשפט ולאפשר למפלגת העבודה פריימריז והתחלה חדשה".

פרץ (68) כזכור, מונה עם הקמת ממשלת נתניהו-גנץ לשר הכלכלה. בעבר כיהן גם כשר הביטחון והשר להגנת הסביבה. בחודש שעבר הודיע שלא יתמודד על תפקיד יו"ר העבודה, זאת לאחר שהוביל אותה לשפל חסר תקדים ובסקרים האחרונים מפלגתו כלל לא עברה את אחוז החסימה.

"עשיתי הכל במערכות הבחירות הקודמות כדי להביא לחילופי שלטון. לא הסכמתי להצטרף לממשלת ימין צרה, למרות התמורות הפוליטיות האישיות הגדולות שיכולתי לקבל. אך כאשר בני גנץ קיבל החלטה אמיצה בעת משבר עולמי חסר תקדים ומתוך אחריות לאומית, להקים ממשלת רוטציה שוויונית בה למרכז שמאל עמדות השפעה משמעותיות, ותאריך לסיום כהונתו של בנימין נתניהו, החלטתי לתמוך במהלך הזה. בחרנו בפשרה מתוך הסתכלות מפוכחת על מצב המדינה, מצב החברה הישראלית והמציאות הפוליטית".

יו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי הגיב לפרישת פרץ:" לאחר שמפלגת העבודה תבחר הנהגה חדשה, אציע ליו"ר החדש/ה לחבור אלינו".

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית
100 ימים לממשלה: מההסלמה הביטחונית עד לגזירות החדשות
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?