מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה

ההצעה "ההידרדרות החמורה של הביטחון האישי וביטחון הפנים בישראל" נדחתה ברוב של 51 תומכים מול 66 מתנגדים. ההצעה "ממשלה אכזרית שמעלה מיסים לאזרחים ואטומה לח...

מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה מנסור עבאש וסמוטריץ'

ההצעה "ההידרדרות החמורה של הביטחון האישי וביטחון הפנים בישראל" נדחתה ברוב של 51 תומכים מול 66 מתנגדים.

ההצעה "ממשלה אכזרית שמעלה מיסים לאזרחים ואטומה לחלשים" (התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ויהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה) נדחתה ברוב של 56 תומכים מול 61 מתנגדים.

ח"כ יואב גלנט הציג את הצעת הליכוד ואמר: " מאז כינונה של הממשלה הנוכחית חלה התדרדרות חמורה בביטחון הפנים ובביטחון האישי של תושבי ישראל. הממשלה לא מצליחה להשתלט על הפשיעה הערבית, הפלילית והלאומנית, בכל הארץ. הגיעה השעה לומר בבירור את הדברים – ממשלת ישראל מעוניינת לשים קץ לאלימות ולפשיעה הערבית בדרום, אך היא פשוט אינה מסוגלת לכך.

בממשלה הזו לא קיימת המנהיגות ולא קיימת הלכידות הנחוצות כל כך כדי לשים קץ לתופעת הפשיעה הערבית הלאומנית והפלילית. מן הראוי כי נאמר באופן צלול וברור: כניסתה לממשלת ישראל של מפלגת רע"מ, מפלגת האחים המוסלמים סניף ישראל, נותנת לגיטימציה ותחושת ביטחון לאלה המשוכנעים כי הם אדוני הארץ. "

השר לביטחון פנים עומר בר לב השיב: "מה השארתם לנו, חברי הממשלה הקודמת? קרוב לשמונה שנים ישבתי בצד של האופוזיציה בכנסת ישראל, שנים בהן הבנתי היטב את תפקיד הצבעות אי-האמון ואת חשיבותן. שנים בהן הגשתי בעצמי הרבה מאוד הצעות אי-אמון, ואני מכבד מאוד את המוסד ואת היכולת של האופוזיציה להגיש הצעת אי-אמון. אבל יש רק מילה אחת לתאר את הצעת אי-האמון הזו שהגשתם היום, על הבוקה ומבולקה שהשארתם שלנו, והמילה הזו היא "חוצפה" – פשוט חוצפה".

עוד אמר: "לפני חמישה חודשים קיבלתי לידיי את המשרד לביטחון הפנים ואת האחריות על משטרת ישראל. המשרד והגופים שקיבלתי היו עדיין בתהליך ליקוק הפצעים מתיבת הפנדורה שנפתחה חודש לפני כן במהלך מבצע "שומר החומות", שכזכור היה במשמרת שלכם."

לאחר פרסום ההקלטות: ח"כ קרעי דורש להעמיד את מנדלבליט לדין משמעתי
חוק בתי הדין נפל בכנסת
"המפכ"ל עסוק להאשים את איתמר בן גביר שבגללו יש אינתיפאדה"
מתווה הכותל: גפני וקריב ''מתאחדים'' נגד כוונות הממשלה
הרב יצחק בצרי: "בלי כדור אחד נמחקים מעם ישראל אלפים רבים"
בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"
חוק החשמל עבר בקריאה ראשונה
אייכלר: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"
בעקבות ניגוד העניינים: תוקם וועדה ציבורית לשכר חברי הכנסת