אנטישמיות: כיבתה בכוונה את נרות שבת קודש בבית החולים

אנטישמיות בבית חולים: העובדת הערבייה כיבתה בכוונה את נרות השבת בגסות ובעזות מצח

אנטישמיות: כיבתה בכוונה את נרות שבת קודש בבית החולים נרות

אנטישמיות בבית חולים בשבת האחרונה: העובדת נקיון הערבייה כיבתה בכוונה את נרות השבת ואת נר הנשמה בגסות ובעזות מצח.

ישראל שירן, שהיה במחלקה עם רעייתו, תיאר בדף הפייסבוק שלו את שהתרחש: "בשבת האחרונה, אשר כידוע הייתה גם חג שמחת תורה, היינו זוגתי שתחיה ואנוכי במחלקת פלסטיקה בהתאוששות שלאחר ניתוח. בערב שבת, בזמן הדלקת נרות שבת צעדנו לעבר העגלה המיועדת לכך בסמוך לחדר האורחים. בזמן הזה הרבה נרות כבר דלקו, כולל נר נשמה.

"שנייה לפני שהגענו אל עגלת הנרות, התקרבה לחדר האורחים קבוצה של מספר נשים, העובדות בבית החולים. הן לבשו 'מדים' ולכל אחת היה תג שם. לפתע אחת העובדות, שלא עטתה מסכה על פיה ואפה, התקרבה אל עבר העגלה ובגסות ירקה ונשפה על הנרות וכיבתה אותם.

"חברותיה שהיו עימה צחקו ממעשיה, וכולן נכנסו לחדר האורחים. רגע אחרי המעשה המזעזע הזה, פניתי אל העובדת שכיבתה את נרות השבת ושאלתי אותה: למה עשית את זה? היא צחקה לי בפנים וצעקה לעברי בנפנוף יד. 'רוח, רוח', אמרה בערבית, כלומר: לך, לך. מדובר בהתנהגות אנטישמית, שלא מביישת את הגדולים שבשונאינו - רק שכאן מדובר בעובדת של הדסה, אשר התנהגה באופן מעורר שאט נפש וחלחלה ובחברותיה, שצחקו ממעשיה השפלים. אלה נעשו בגסות וללא מורא, כאילו היא בעלת הבית.

"שתי האחיות, ערבייה ויהודייה, שהיו בסביבה, הביעו זעזוע ממעשי העובדת ושאלו אותה גם כן: למה עשית את זה? היא התעלמה מהן והמשיכה בדרכה. אחראית המשמרת ניגשה אלינו ואמרה: 'כערבייה אני ממש מתנצלת. היא עברה את הקו האדום - וזה ממש חמור'. האחות השנייה אמרה לי: 'אני בטוחה שתפעל בהתאם אחרי המעשה הנורא הזה'. למותר לציין שאני ואשתי ונשים נוספות שהדליקו נרות ושמעו את שהתרחש - כולנו חשנו בושה עצומה והשפלה נוראית", כתב.

"המעשה האנטישמי התבצע על ידי עובדת בתוככי בית החולים, וברור לי שמטרתו הייתה פגיעה בקודשי ישראל. הדברים מזכירים תקופות אפלות ונוראות. כאשר חזרתי מתפילת השבת/חג, המתינו לי מנהלת העבודה של העובדת והעובדת עצמה ובקשו לעשות 'סולחה'. שאלתי אותה באמצעות מנהלת העבודה שמבינה עברית שוב: 'למה עשית את זה?' והיא השיבה בערבית: 'זה לא היה בכוונה'. אמרתי לה שהיא משקרת והפעולה שלה נעשתה לגמרי במכוון ופגעה בעם ישראל ובמסורת שלו. היא הישירה מבט אלי ולא ענתה. אמרתי לה שאפרסם את הסרטון ואדרוש את פיטוריה לאור התנהגותה האנטישמית.

"חשוב לנו לציין כי לאורך ימי האשפוז פגשנו בצוותים יהודים וערבים. כולם היו אדיבים, מנומסים ומכבדים", הבהיר. "דווקא משום כך, המקרה הזה מחייב לדעתנו פעולה מהירה, דרסטית ואפקטיבית מול העובדת וחברותיה המצחקקות, לבל יישנו מקרים שכאלה".

מהדסה נמסר: "בית החולים הפסיק מיידית את העסקת העובדת. מדובר בעובדת משק וניקיון, המועסקת דרך חברת קבלן, והבוקר נמסר למעסיקה כי אינה יכולה להגיע יותר לעבודתה בבית החולים. אנו רואים בחומרה רבה את המעשה הנורא, ומדגישים כי אינו מעיד על כלל אלפי עובדיו של בית החולים, הפועלים מתוך כבוד זה כלפי זה וכלפי כל מטופל באשר הוא, כלפי סמלי אמונתו ומנהגיו.

"זוהי דרכה של הדסה, ומי שאינו שותף לדרך זו - מקומו לא יהיה איתנו. אנו מתנצלים כמובן בפני כל מי שנפגע ממעשים חמורים אלו".

ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל