מנכ''ל משרד הבריאות מודה: "ירידה מסוימת ביעילות החיסונים"

לאחר שהחיסון לקורונה מאכזב ביעילותו מול נגיף הקורונה, במשרד הבריאות מודים להערכה בירידת יעילות החיסון

מנכ''ל משרד הבריאות מודה: "ירידה מסוימת ביעילות החיסונים" מנכ''ל משרד הבריאות נחמן אש

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש קיים היום תדרוך לעיתונאים ביחס לקורונה. מנכ''ל משר הבריאות המליץ לא לטוס לחו''ל: "זה לא הזמן לטוס לחו"ל. נסיעה לא הכרחית היא מיותרת".

לשאלה: "האם אתה מאוכזב מהתנהלות הממשלה?", השיב מנכ''ל משרד הבריאות כי: "הדיון בקבינט הוא דיון פתוח ונשמעות בו דעות שונות. אנחנו חושבים שצריך להתמודד עם התחלואה עכשיו ולעשות צעדים שלא יהיו קשים, כדי למנוע בהמשך צעדים קשים יותר".

פרופ' אש הוסיף ואמר כי "הצגנו את הנתונים הקיימים וראינו שעל פי הנתונים האלה אפשר להעריך שיש ירדה מסוימת ביעילות החיסונים".

למרות הודאת משרד הבריאות בירידת יעילות החיסון, לפני זמן קצר הוסיף משרד הבריאות כי אוכלוסיות של מדוכאי חיסון אינם מפתחים נוגדנים אף לאחר שתי מנות חיסון.

עם זאת, במשרד הבריאות החליטו להסכים על מתן מנת חיסון שלישית על מנת לבדוק את יעילות החיסון לאחר מתן המנה השלישית: "יש עדות מצטברת שמטופלים הסובלים מדיכוי חיסוני אינם מפתחים תגובה נוגדנית מספקת לאחר 2 מנות של חיסון נגד נגיף הקורונה, וחלקם עשויים לפתח נוגדנים לאחר מנה שלישית".

בנוסף מטעם משרד הבריאות נמסר היום כי חולי סרטן שונים חולים הסובלים מגידולים מוצקים שונים ל''ע עלולים לסבול מהפרעות קשות בתפקוד הכבד.

ממשרד הבריאות נמסר: "לחיסון עלולות להיות תופעות לוואי בחולים אלה, דוגמת הגדלת בלוטות לימפה או הפרעה בתפקודי הכבד, אשר עלולים להשפיע על מהלך הטיפול האונקולוגי. לאור זאת ההמלצה בשלב זה היא שלא לחסן או לבדוק נוגדנים לחולים אלה".

בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח