פיגוע סמוך לכותל: נקבע מותו של אחד הפצועים

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, לפני זמן קצר התרחש אירוע ירי בעיר העתיקה בירושלים. בעקבות הפיגוע פונו ארבעה פצועים כאשר אחד מהם נפגע אנוש וכעת קבע מותו. פרא...

פיגוע סמוך לכותל: נקבע מותו של אחד הפצועים

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק מעדכן על מצבו של פצוע נוסף מהפיגוע

שער צדק

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, לפני זמן קצר התרחש אירוע ירי בעיר העתיקה בירושלים. בעקבות הפיגוע פונו ארבעה פצועים כאשר אחד מהם נפגע אנוש וכעת נקבע מותו.

פראמדיק מד"א אלחי סופר שפינה את הפצוע האנוש סיפר: "הגענו בניידת הטיפול הנמרץ של מד"א לרובע היהודי, שם חברנו לטרקטורון של מד"א שהעביר לנו גבר כבן 30 מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בגופו. העלינו אותו לניידת טיפול נמרץ ובדרך לבית החולים ניסינו להאבק על חייו תוך שאנחנו מבצעים בו פעולות החייאה מתקדמות ולצערנו לאחר זמן קצר הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו."

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, ערך זה עתה סיור בזירת הפיגוע בעיר העתיקה שבירושלים וקיבל תדרוך מהמפכ״ל, רב-ניצב יעקב שבתאי, וממפקד מחוז ירושלים, ניצב, דורון תורג׳מן.

בתום הביקור בזירה אמר השר: ״המחבל היה איש הזרוע המדינית של חמאס שהתפלל בעיר העתיקה באופן קבוע, שאישתו ברחה לחו״ל לפני שלושה ימים והוא השתמש בכלי נשק תקני שאינו בשימוש נפוץ בישראל. תנחומיי למשפחת ההרוג שנרצח באכזריות הבוקר בפיגוע ואני מתפלל לשלום הנפגע באירוע הקשה״.

בהמשך לאירוע החריג בשער השלשלת - סמוך לכותל המערבי בירושלים. אריה יפה רופא מתנדב באיחוד הצלה מסר: "מדובר בפצוע אנוש ובפצוע בינוני-בהכרה. הענקנו בזירה סיוע ראשוני לפצועים תוך ביצוע החייאה על הפצוע אנוש שפונה לבית החולים תוך המשך פעולות החייאה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לפיגוע בשער השלשלת: "רק לפני כשנה בג"צ דחה עתירתי להציב מגנומטרים חמישים מטר לפני השערים בהר. אם היו עושים זאת התוצאות היו פחות קשות".

ח"כ בן גביר בתגובה לפיגוע הקשה סמוך להר הבית: "רק לפני כשנה בג"צ דחה עתירתי לנציב מגנומטרים לערבים כמו ליהודים כחמישים מטר מהר הבית. אם היו עושים זאת התוצאות הקשות היו נמנעות כשהטרור מרים ראש צריך להוריד לו את הראש. מי שמנסה לרצוח יהודים צריך לירות לו בין העיניים ולשלוח מסר לבאים אחריו שזה סופו של כל מחבל".

ח"כ בן גביר הוסיף: "חוסר המשילות של הממשלה מעודד את המחבלים להוציא פיגועים, בינתיים עד שהממשלה תתעורר ותעיף את האחים המוסלמים, צריכים להרוס את ביתו של המחבל ולגרש את בני משפחתו מהמדינה".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לפיגוע: "אני ‏מבקש לחזק את ידיהם של אנשי כוחות הביטחון בירושלים וקורא לכולנו להתפלל לרפואתם של הפצועים. את הטרור צריך למגר באגרוף ברזל תוך גדיעת התקווה המניעה אותו. את תומכיו צריך להוקיע ולא לצרף לממשלה".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הגיבה: "הפיגוע בשער השלשלת מזעזע את הלב והנפש. מטר מהכותל, שריד בית מקדשנו. מתפללת לשלומם ולרפואתם של הפצועים. אל נא רפא נא להם!"

לבקשת אשתו של הפצוע קשה מהפיגוע בירושלים נא להתפלל לרפואת הרב אהרון יהודה בן טובה.

זירת הפיגועהשר בר-לב עם המפכל שבתאי ומפקד מחוז ירושלים תורג׳מן
משרד הביטחון מודה: אלו הסיבות לכישלון אבטחת שר הביטחון
נעצרה המחבלת שדקרה את האמא בשמעון הצדיק
לעיני ילדיה: אמא נדקרה בשמעון הצדיק
גנב ירה ונהג בשכרות: שוטר מואשם בכתב אישום חמור
צפו: כך נצערו משליכי בקבוקי התבערה
המבקר אנגלמן: "אנחנו עושים ביקורת על היערכות ישראל לאיום האיראני"
אושר סופית: עונשי מינימום על החזקת נשק בלתי חוקי
בפעם השלישית: מחבל דרס מאבטח
"הגיעו בגישה תקיפה מאוד ובריונית": בנט על איראן
"בא לרצוח אותי": בחור הישיבה מהפיגוע משחזר את רגעי האימה