פיגוע סמוך לכותל: נקבע מותו של אחד הפצועים

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, לפני זמן קצר התרחש אירוע ירי בעיר העתיקה בירושלים. בעקבות הפיגוע פונו ארבעה פצועים כאשר אחד מהם נפגע אנוש וכעת קבע מותו. פרא...

פיגוע סמוך לכותל: נקבע מותו של אחד הפצועים זירת הפיגועהשר בר-לב עם המפכל שבתאי ומפקד מחוז ירושלים תורג׳מן

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק מעדכן על מצבו של פצוע נוסף מהפיגוע

שער צדק

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, לפני זמן קצר התרחש אירוע ירי בעיר העתיקה בירושלים. בעקבות הפיגוע פונו ארבעה פצועים כאשר אחד מהם נפגע אנוש וכעת נקבע מותו.

פראמדיק מד"א אלחי סופר שפינה את הפצוע האנוש סיפר: "הגענו בניידת הטיפול הנמרץ של מד"א לרובע היהודי, שם חברנו לטרקטורון של מד"א שהעביר לנו גבר כבן 30 מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בגופו. העלינו אותו לניידת טיפול נמרץ ובדרך לבית החולים ניסינו להאבק על חייו תוך שאנחנו מבצעים בו פעולות החייאה מתקדמות ולצערנו לאחר זמן קצר הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו."

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, ערך זה עתה סיור בזירת הפיגוע בעיר העתיקה שבירושלים וקיבל תדרוך מהמפכ״ל, רב-ניצב יעקב שבתאי, וממפקד מחוז ירושלים, ניצב, דורון תורג׳מן.

בתום הביקור בזירה אמר השר: ״המחבל היה איש הזרוע המדינית של חמאס שהתפלל בעיר העתיקה באופן קבוע, שאישתו ברחה לחו״ל לפני שלושה ימים והוא השתמש בכלי נשק תקני שאינו בשימוש נפוץ בישראל. תנחומיי למשפחת ההרוג שנרצח באכזריות הבוקר בפיגוע ואני מתפלל לשלום הנפגע באירוע הקשה״.

בהמשך לאירוע החריג בשער השלשלת - סמוך לכותל המערבי בירושלים. אריה יפה רופא מתנדב באיחוד הצלה מסר: "מדובר בפצוע אנוש ובפצוע בינוני-בהכרה. הענקנו בזירה סיוע ראשוני לפצועים תוך ביצוע החייאה על הפצוע אנוש שפונה לבית החולים תוך המשך פעולות החייאה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לפיגוע בשער השלשלת: "רק לפני כשנה בג"צ דחה עתירתי להציב מגנומטרים חמישים מטר לפני השערים בהר. אם היו עושים זאת התוצאות היו פחות קשות".

ח"כ בן גביר בתגובה לפיגוע הקשה סמוך להר הבית: "רק לפני כשנה בג"צ דחה עתירתי לנציב מגנומטרים לערבים כמו ליהודים כחמישים מטר מהר הבית. אם היו עושים זאת התוצאות הקשות היו נמנעות כשהטרור מרים ראש צריך להוריד לו את הראש. מי שמנסה לרצוח יהודים צריך לירות לו בין העיניים ולשלוח מסר לבאים אחריו שזה סופו של כל מחבל".

ח"כ בן גביר הוסיף: "חוסר המשילות של הממשלה מעודד את המחבלים להוציא פיגועים, בינתיים עד שהממשלה תתעורר ותעיף את האחים המוסלמים, צריכים להרוס את ביתו של המחבל ולגרש את בני משפחתו מהמדינה".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לפיגוע: "אני ‏מבקש לחזק את ידיהם של אנשי כוחות הביטחון בירושלים וקורא לכולנו להתפלל לרפואתם של הפצועים. את הטרור צריך למגר באגרוף ברזל תוך גדיעת התקווה המניעה אותו. את תומכיו צריך להוקיע ולא לצרף לממשלה".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הגיבה: "הפיגוע בשער השלשלת מזעזע את הלב והנפש. מטר מהכותל, שריד בית מקדשנו. מתפללת לשלומם ולרפואתם של הפצועים. אל נא רפא נא להם!"

לבקשת אשתו של הפצוע קשה מהפיגוע בירושלים נא להתפלל לרפואת הרב אהרון יהודה בן טובה.

אמש: מחבל ניסה לדרוס חיילים
ראשוני: חשש לפיגוע ירי בשומרון
גנץ על נתניהו: "נותן דלק לתעמולה של נסראללה"
6 עצורים בהתארגנות טרור של דאע"ש בצפון
סמוך למודיעין עילית: פלסטיני גנב רכב וניסה לסחוט את בעליו
מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים
ברשות הפלשתינית מזהירים: "אנחנו לא עובדים אצל ישראל"
מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים"
הבוקר: נהרגו שני המחבלים מבצעי הפיגוע בתל אביב
סיכום חדשות החג: בן מיעוטים הניח מכשול על פסי הרכבת