הישג תקדימי לנהגי אגד: שכר הבסיס בחברה יעלה מיידית ל-50 שקל לשעה

לאחר מו"מ לילי מוצלח, חתמו ההסתדרות וועד עובדי אגד על הסכם עם הנהלת אגד, ובמסגרתו כבר ממשכורת אוגוסט יועלה השכר ההתחלתי בכ-15% - והוא יהיה הגבוה ביותר ב...

הישג תקדימי לנהגי אגד: שכר הבסיס בחברה יעלה מיידית ל-50 שקל לשעה קו אוטובוס של אגד

לאחר מו"מ לילי מוצלח, חתמו ההסתדרות וועד עובדי אגד על הסכם עם הנהלת אגד, ובמסגרתו כבר ממשכורת אוגוסט יועלה השכר ההתחלתי בכ-15% - והוא יהיה הגבוה ביותר בענף • פרט לכך, יהיו שתי העלאות נוספות בשנה הקרובה בהתאם לוותק, עד לשכר של 65 שקל לשעה • יו"ר ההסתדרות: "זו בשורה של ממש. אלפי העובדים שדואגים מדי יום להסיע אותנו בבטחה – יכולים לזקוף ראשם ולדעת שהם מתוגמלים על עבודתם הקשה" • יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי: "זה הסכם השכר המוביל בתחבורה הציבורית, שברנו את תקרת הזכוכית" • יו"ר ומנכ"ל אגד אבי פרידמן: "ההסכם החדש הוא הוכחה נוספת לחשיבות שאגד מייחסת לרווחת עובדיה, והוא יאפשר לקלוט עובדים נוספים למשפחת אגד"

ההסתדרות, ועד עובדי אגד והנהלת אגד חתמו הלילה (ה') על הסכם שכר חדש בחברה, שממנו עולה בשורה משמעותית לנהגי ונהגות החברה: החל מחודש זה (אוגוסט 2022) יהיה שכר הבסיס באגד – 50 שקלים לשעה – השכר השעתי הגבוה ביותר בענף. למעשה, במהלך זה נשברה תקרת השכר לעובדי התחבורה הציבורית, וכ-3,500 נהגים ונהגות ייהנו מהעלאה מיידית בשכר. לשם המחשה, נהג מתחיל ששכר הבסיס השעתי שלו היה 43.5 שקל לשעה ישתכר 15% יותר, ובחישוב חודשי ייהנה מהעלאה לשכר היסוד של כ-1,200 שקל למשרה מלאה.

יתרה על כך, הוסכם על העלאה נוספת בשתי פעימות, שתגדיל את השכר אפילו עוד, בהתאם לוותק. בעוד שלושה חודשים, בנובמבר 2022 – כל העובדים בוותק של 15 שנים באגד ומעלה (כ-800 עובדים בקירוב), יקבלו שני שקלים נוספים לתעריף השעתי; וביולי 2023, כל העובדים בוותק של 10 שנים ומעלה, יקבלו תוספת של כ-2.60 שקל לתעריף הבסיס. בסך הכל, אחרי התוספות, יוכל נהג בוותק מקסימלי לקבל תעריף שעתי של עד 65 שקל לשעת עבודה.

בנוסף, שכר המבקרים בחברה יעלה בכ-20% ושכרם של עובדי התחזוקה (דור ב') בחברה יעלה ביותר מ-8%. עובדי דור ב' הפורשים יזכו לתעודות נסיעה חופשיות.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אנחנו יוצאים היום עם בשורה של ממש לנהגי ונהגות אגד. אלפי העובדים והעובדות שדואגים מדי יום להסיע אותנו בבטחה – יכולים לזקוף ראשם ולדעת שהם מתוגמלים על עבודתם הקשה והמאומצת. אני מאמין שמהלך זה מחזק משמעותית את הענף ואת עובדיו, ושחברות נוספות ילכו בעקבותיו. אני רוצה להודות ליו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי ולאנשיו שבנחישותם הביאו את ההסכם המיטיב הזה לעובדים. תודה גם להנהלת אגד שהשכילה להבין שחיזוק העובדים הוא חיזוק לחברה כולה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות עו"ד אבי אדרי: "אנחנו יותר מגאים לסגור מעגל ולהביא היום את הסכם השכר המוביל בתחבורה הציבורית. שברנו את תקרת הזכוכית כשטבלת השכר באגד תתחיל במיידית ב-50 שקל לשעה, והוותיקים ייהנו מתוספות שכר נוספות המוקירות ומעריכות את נאמנותם לחברה. נמשיך להוביל את תנאי השכר וההעסקה בתחבורה הציבורית כפי שעשינו בכל החברות המאוגדות אצלנו".

יו"ר ומנכ"ל אגד, אבי פרידמן: "עובדי אגד הם הנכס החשוב ביותר של החברה ואני מברך על ההסכם אליו הגענו בשיתוף פעולה מלא עם ועד העובדים וההסתדרות. ההסכם החדש הוא הוכחה נוספת לחשיבות שאגד מייחסת לרווחת עובדיה ויאפשר לקלוט עובדים נוספים למשפחת אגד, שייהנו מתנאי השכר הטובים בענף".

גלעד ריקלין, סמנכ"ל הכספים באגד: "אגד מובילת התחבורה הציבורית בישראל בכל המדדים. לשמור על מובילות היא משימה מרכזית שלנו באגד. חברה מובילה בנויה על האנשים הטובים ביותר, כאלה הם נהגי אגד. שיפור תנאי השכר הוא הבסיס כדי להביא את הנהגים הכי טובים לאגד. אני שמח על שיתוף הפעולה המצוין עם ההסתדרות ונציגות העובדים. הוכחנו פעם נוספת שמטרות משותפות מביאות להסכמות ותוצאות מצוינות".

מנהל ארצי חטיבה עובדי תחבורה ציבורית באיגוד עובדי התחבורה דורון עזרא: "לאחר מגעים ממושכים ומאתגרים, והודות לפעילותו של יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, אפשר לברך על תוצאותיו של הסכם זה. ההסתדרות הוכיחה שהיא במקום הראשון בדאגה לנהגים, וכך יהיה גם בעתיד".

יו"ר ועד עובדי אגד קובי ואחניש: "זה הישג חסר תקדים למען נהגי אגד. לאחר מו"מ עיקש של ועד העובדים וההסתדרות הגענו לטבלת השכר הגבוהה ביותר בתחבורה הציבורית. אודה למזכיר הוועד הארצי משה סלמי ומזכירי האזורים על שיתוף הפעולה למען עובדי באגד. נמשיך ביחד עם ההסתדרות לדאוג לזכויות העובדים".

לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול
המתווך האמריקני ביקר בביירות: "להרגיע את האווירה המתוחה"
המתיחות עם לבנון: הפקת הגז בשדה כריש תחל בשבועות הקרובים
הועלו התגמולים למשפחות השכולות ולנכי צה"ל
בשורה טובה: יורד מחיר הדלק
"כל שבוע השבתה של מערכת החינוך גורע מהתוצר של המשק כ-1.8 מיליארד"