תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול

שלושים צעירים חרדים מכל קצווי הארץ, החלו אתמול, יום ראשון בבוקר, ללמוד בקורס הכשרה לענף הבניין שנערך במכללת הנדסה בגובה בלוד במסלול הייחודי למנהלי עבודה...

תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול

שלושים צעירים חרדים מכל קצווי הארץ, החלו אתמול, יום ראשון בבוקר, ללמוד בקורס הכשרה לענף הבניין שנערך במכללת הנדסה בגובה בלוד במסלול הייחודי למנהלי עבודה שיימשך כ 14 חודשים ובסיומו ישולבו העובדים בחברות הבנייה השונות.

משה בן זקן, מנכ״ל הקרן לעידוד ופיתוח הבנייה, שאירגנה את הקורס במסגרת האקדמיה למקצועות הבנייה שנפתחה לפני כחודשיים, שנכח בפתיחה החגיגית אמר: ״אני מברך את כל המצטרפים החדשים לקורס שמהווה ציון דרך היסטורי. אני גאה בכל עובד ישראלי שמצטרף לענף הבניין, כאשר שילוב חרדים בכח העבודה הוא אחת המטרות העיקריות של הקרן, שילוב של תורה ועבודה כמו שכתוב במקורות. חשוב לי להדגיש שוב ושוב את חשיבות הבטיחות בעבודה שהיא מטרה עיקרית בקורס. אני מנצל את ההזדמנות לקרוא מכאן לשרת הכלכלה ולממשלת ישראל להמשיך ולממן את ההכשרות החשובות האלו כדי להכשיר עוד ועוד ישראלים לענף החשוב הזה המניע את המשק ולתרום עוד נדבך למאמצים כנגד העלאת מחירי הדיור ושיפור הבטיחות בענף״.

במהלך הביקור פגש בן משה גם את עשרות הסטודנטים מהקורס הקודם, שבו שולבו חיילים משוחררים עובדים ישראלים ועובדים ערבים ישראלים ובירך גם אותם. ״אתם מודל למצויינות ולדו קיום למען הענף החשוב כל כך״, הוסיף בן משה. ״ענף המניע את גלגלי המשק״.

קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמולקורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
המתווך האמריקני ביקר בביירות: "להרגיע את האווירה המתוחה"
המתיחות עם לבנון: הפקת הגז בשדה כריש תחל בשבועות הקרובים
הועלו התגמולים למשפחות השכולות ולנכי צה"ל
בשורה טובה: יורד מחיר הדלק
"כל שבוע השבתה של מערכת החינוך גורע מהתוצר של המשק כ-1.8 מיליארד"
מעל 1.5 מיליארד: התמלוגים מהגז הטבעי בשנה האחרונה