נתניהו: "בנט הוא ראש ממשלה חלש וסחיט" • צפו

נתניהו תקף את בנט על נפילת הליכי הנורמליזציה: "אין פלא שגם עומאן זזה לכיוון איראן והודיעה שהיא מבטלת את הליכי הנורמליזיציה עם ישראל"

נתניהו: "בנט הוא ראש ממשלה חלש וסחיט" • צפו

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, בנט הסכים לדרישת רע''מ להעביר את הסמכויות בנגב למשרד הרווחה תוך שלוש שעות מהרגע בו רע''מ דרשו זאת.

בעקבות זאת, תקף נתניהו את ראש הממשלה: "אתמול בצהריים רע״מ הציבה עוד אולטימטום לבנט: הם דרשו להעביר את הסמכויות בעניין הנגב למשרד הרווחה, על מנת שרע״מ תשלוט בפועל בנושא זה".

"אם בנט לא יכנס - רע״מ לא תצביע עם הממשלה. תוך שלוש שעות בנט נכנע לאולטימטום ומכר לעבאס את הנגב. בנט לא התעקש, לא נלחם, הוא אפילו לא ניהל משא ומתן למראית עין כפי שהוא נוהג לעשות מעת לעת", הוסיף נתניהו.

ראש האופוזיציה תקף: "את מה בנט ימכור בפעם הבאה כשעבאס יאיים עליו, או כשטיבי או עודה יאיימו עליו, או שניהם? על מה בנט יוותר אז? האמת הפשוטה: לבנט יש רק 6 מנדטים כראש ממשלה. במציאות כזאת כל ח״כ אנטי-ציוני בממשלה הוא ראש הממשלה בפועל".

ראש הממשלה לשעבר טען כי: "בנט יהיה חייב להמשיך להיכנע לכל תכתיב של המפלגות הערביות והפוסט-ציוניות כדי להישאר בשלטון. כשמנסור עבאס דרש 50 מיליארד שקלים - בנט נכנע. אם מנסור עבאס ידרוש לעצור הריסת מבנים לא חוקיים - בנט כבר נכנע. אם מנסור עבאס עבאס יגיד לבנט לעמוד על רגל אחת, למחוא כפיים ולשים ידיים על הראש - בנט יבצע".

יו''ר הליכוד אמר כי: "בנט הוא ראש ממשלה חלש וסחיט שממלא תפקיד יצוגי בממשלה הפלסטינית-ישראלית הראשונה בתולדות המדינה, כדבריו של אחמד טיבי".

נתניהו חשף מהלך מדיני אשר התנהל מאחורי הקלעים: "בנט נפגש עם המלך עבדאללה לפני שבוע וחצי. חשוב מאוד. אבל שם כנראה הוא לא הבין שכשהוא נותן לו מים, עבדאללה במקביל נותן נפט לאיראן. עבדאללה לצערי הסכים להעביר צינור נפט מעיראק, שנשלטת על ידי איראן, דרך ירדן - למצרים - ובכך לתת לאיראן כוח כלכלי עצום לפתח את הכלכלה שלה ובעיקר את תוכנית הגרעין שלה, תוכנית הכיבוש שלה ופעולות הטרור שלה".

עוד הוסיף: "כנראה שההתרגשות לקראת הפגישה לא הבהירה לו שהוא צריך לדרוש דבר הפוך. המדיניות של המדינות הערביות כתוצאה מעליית ממשלה חלשה שלא עומדת מול תוכנית הגרעין של איראן, שאומרת לארה״ב ״לא יהיו הפתעות״ במבצעים שלנו, כולם מבינים את זה".

לסיום אמר נתניהו: "אין פלא שגם עומאן זזה לכיוון איראן והודיעה שהיא מבטלת את הליכי הנורמליזיציה עם ישראל. אני מזכיר לכם שהייתי בפגישה רשמית עם הסולטן הקודם שם בשנים האחרונות. עכשיו הכל זז לכיוון השני, בגלל החולשה. החולשה מרחיקה, העוצמה מקרבת, זו ממשלה חלשה שמבטלת לצערי רבים מההישגים שלנו ולכן זו עוד סיבה להפיל אותה".

נתניהו: "בנט הוא ראש ממשלה חלש וסחיט"

ערוץ הכנסת

"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת