נוף הגליל: הרבנים קיבלו את ח"כ אבוטבול בחיבה ניכרת

ח״כ הרב משה אבוטבול (ש״ס) בסיור מיוחד בנוף הגליל • במהלך הפגישה עם רב העיר שוחחו השניים ארוכות בדברי תורה ואגדה ונפרדו בשתיית לחיים והזמנה לביקור גומלין

נוף הגליל: הרבנים קיבלו את ח"כ אבוטבול בחיבה ניכרת משה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגלילמשה אבוטבול בסיור בנוף הגליל

במסגרת פרויקט יורדים לשטח שמתקיים בשבועות האחרונים בנוף הגליל ביוזמת נציג ש"ס ר׳ חיים אמרון הי״ו הגיע היום (ה׳) לביקור מיוחד בעיר ח"כ הרב משה אבוטבול כדי להתרשם ולראות מקרוב את פריחת הקהילות והמוסדות של הציבור החרדי והדתי בעיר.

הביקור החל בכולל של הקהילה החרדית בנוף הגליל שם השתתפו בנוסף הרב משה קצין שליט״א והרב אליהו והנון שליט״א ראשי ארגון הקירוב 'והשיב' שהציגו בפני הח"כ את הגידול המרשים בכולל ובמוסדות ודנו בדרכי הפעולה להביא משפחות נוספות לעיר, שאף יכולה להיות פתרון אמיתי למצוקת הדיור בציבור החרדי.

הח״כ דיבר בפני אברכי הכולל היקרים והעצים את חשיבות הענין תוך כדי שציין את השתלשלות העניינים שהיו בעירו בית שמש מאז היוסדה והזכיר את ההתגייסות של כל גדולי הדור דאז והיום למען העיר, מהלך שהביא להתרחבות ההתיישבות בעיר בית שמש באלפי משפחות. הח״כ תיבל את דבריו בסיפורים ועובדות מרתקות וציין את היתרון שיש לנוף הגליל שהתושבים כולם יכולים להתגייס יחד ולהיות שותפים למען עניין חשוב זה.

לאחר מכן ביקר במעונו של רב העיר הגר"י הרצל שליט״א שקיבלו בחמימות רבה ואף החליפו ביניהם את ספריהם שחיברו - רב העיר העניק לח״כ את ספרו פרדס ישעיהו על תפילה, והח״כ נתן לרב את ספרו תורת משה על מסכתות הש"ס.

באותו מעמד רב העיר ערך סיום על ספר הרמב"ם סדר זרעים. הח״כ הביע התרגשות רבה וסיפר על עמידתו תמיד לצד חסידי חב"ד בכל מקום ובפרט בעיר בית שמש ששם הוא ידיד גדול של קהילת חב"ד ומוסדותיה. הם שוחחו בינהם דקות ארוכות בדברי תורה ואגדה ונפרדו בשתיית לחיים והזמנה לביקור גומלין בעיר בית שמש.

משם נסע הח"כ לסיור מיוחד בשכונה החרדית הר יונה וקיים יחד עם יו"ר המועה"ד נוף הגליל ר׳ מיכאל אילוז הי״ו סיור במקווה טהרה מלכות דוד. הח״כ הביע את התפעלותו מהפאר וההדר שהושקעו במקום ואמר שלא זוכר יופי שכזה באף מקום אחר.

בשכונה התקיים גם קבלת קהל והתושבים קיבלו מענה מהיר לשלל פניותיהם במגוון נושאים, וציינו את עבודתו והשקעתו המיוחדת של נציג ש"ס המקומי ר׳ חיים אמרון הי״ו שעושה ימים כלילות למען הציבור והינו זמין בכל עת לפניות של כלל התושבים בכל נושא ועניין.

משם המשיך הח"כ למבנה המועה"ד החדש וציין את פעילותו הנמרצת של יו"ר המועה"ד ר׳ מיכאל אילוז הי״ו להנגשת כל צורכי הדת בעיר במאור פנים ובשמחה לכל אחד.

לסיום נערכה ישיבת עבודה בלשכת ראש העיר מר רונן פלוט יחד עם נציגי הקהילות הרב חיים אמרון נציג שכונת הר יונה ג' והרב יהודה לובצקי נציג קהילת תורת החיים בשכונת רסקו. ראש העיר סיפר על הקליטה המאסיבית של משפחות שבאו לאחרונה ועוד יבואו להתגורר בנוף הגליל וציין את ידידותו האמיצה עם שר הפנים אריה דרעי הי״ו שתומך ועוזר בכל כוחו בעיר נוף הגליל. הח״כ אף העניק לו את ספרו העליה השבר והניצחון והדגיש לו את נסיונו הרב בתחום העירוני ואף חיזק את ידיו וציין את נאמנותם של החרדים בכל מקום לראשי הערים שעוזרים להם ובפרט בנוף הגליל שיש ראש עיר שכזה שמקבל וקורא בזרועות פתוחות את ההתיישבות החרדית במקום. הם סיכמו על המשך שיתוף הפעולה בענין בהבאת קהילות שלימות לנוף הגליל לטובת הרחבת ההתישבות היהודית במקום.

הדף היומי מסכת ביצה דף ט"ז
צפו: הגרי''ח אוהב ציון על יום כיפור
שעיר המשתלח • הרב אשר וייס
מסר קצר ליום כיפור • הרב אשר וייס
הגרי"ח אוהב ציון: יום כיפור יום אדיר בימי השנה
איך לצלוח את יום הכיפורים? • ערב יום כיפור • צפו
המוצא תפילין בשבת ברחוב, מה יעשה? • דף היומי
שידור חי: משדר סליחות לערב יום כיפור
ירושלים: חולקו הצללות למנייני התפילות שיערכו בשטח פתוח
הרב מיכאל לסרי - הכנה ליום כיפור תשפ''ב