זוהר: "נושאי משרד התקשורת לא יקודמו בשל אפליית יו"ש

מיקי זוהר ויוסי דגן חוללו סערה בוועדת הכלכלה כשהציגו את תוכנית הנדל להדרת יו"ש במתווה הסיבים, היו"ר מרגי גיבה: "המתווה לא יאושר עד להכללת יו"ש"

זוהר: "נושאי משרד התקשורת לא יקודמו בשל אפליית יו"ש מיקי זוהר, שלמה קרעי

במועצה אזורית שומרון מגבירים את הטון במלחמה על הכללת יו"ש בתוכנית הסיבים הארצית. הבוקר בוועדת הכלכלה של הכנסת, הודיע יו"ר הקואליציה חכ מיקי זוהר כי לא יאפשר למשרד התקשורת להעביר פעולות בכנסת עד להכללת יו"ש בתוכנית הסיבים הארצית שצפויה לאפשר אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ כולל ביישובי הספר. במהלך הדיון הורחק יו"ר בל"ד מטאנס שחאדה, שתקף את יו"ש.


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן התפרץ הבוקר לוועדת הכלכלה של הכנסת בו התקיים דיון של משרד התקשורת בנושא הרפורמה ברשות הדואר ודרש להכליל את יו"ש בתוכנית הסיבים הארצית.


יו"ר הקואליציה חכ מיקי זוהר גיבה את ראש מועצת שומרון יוסי דגן והודיע בדיון כי לא יאפשר למשרד התקשורת להעביר פעולות בכנסת אם נושא יו"ש לא ייפתר. לדבריו: "אני אומר כיור הקואליציה שאם וכאשר נושא הסיבים האופטים לא ייפתר ביהודה ושומרון לא נוכל לאפשר למשרד התקשורת להעביר פה פעולות בכנסת משום שזו סוגייה שהיא חוצה גבול. שר התקשורת שמציג עצמו כאיש ארץ ישראל לא יוכל לשכוח את יהודה ושומרון


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בדיון: "הדרת יו"ש מתוכנית פריסת האינטרנט המהיר היא דבר שלא נקבל. לא יעלה על הדעת להשאיר מאחור חצי מליון אזרחי מדינת ישראל שגם כך סובלים מתשתית אינטרנט ירודה והפקרה של מאות אלפי משפחות מאחור. כאזרח המדינה אני מתבייש שמשרד ממשלתי רוצה להכין תוכנית תשתיתית שמפלה ומדירה בצורה גלויה ובוטה את יהודה ושומרון, אני מבקש ממך יור הוועדה להבהיר בצורה ברורה למשרד התקשורת שהוא לא ייתן את ידו ולא יאשר שום רפורמה שתכלול הדרה ואפליה של 50 אלף תושבי מועצה אזורית שומרון ו חצי מליון תושבי יו"ש. יישובי הר חברון הם פריפריה לא פחות מיישובי הנגב הצפוני, והישובים איתמר ואלון מורה הם לא פחות איזור קו עימות וסובלים מסכנה בטחונית מיישובי עוטף עזה. אני קורא לשר הנדל, שאני בטוח שליבו במקום הנכון לשנות את ההנחייה ולהשוות את יישובי יו"ש לשאר יישובי הספר בארץ".


יור וועדת הכלכלה חכ יעקב מרגי גיבה את יור הקואליציה ואמר: "אני מצהיר כיור ועדת כלכלה שאמור לדון בזה, לא תדון שום תכנית פריסה אם יהודה ושומרון לא בפנים"


חכ אתי עטיה שהשתתפה בדיון חיזקה את ראש מועצת שומרון ואמרה: "אני רוצה להבהיר את תמיכתי בדברים. לא נקבל הדרה של יו"ש מתוכנית הסיבים ומכל תוכנית ארצית".


ח"כ שלמה קרעי גם הוא גיבה את דגן בדיון ואמר: "לא ייתכן שיוש מופלה לרעה" וכך גם חכ אוריאל בוסו שהוסיף "אני מכיר את דגן והוא אדם רציני אם הוא אומר שיו"ש מודרת אז יו"ש מודרת".


שר התקשורת חכ יועז הנדל מקדם בחודשים האחרונים את "תוכנית הסיבים" שצפויה לאפשר תשתית אינטרנט מהירה לכל תושבי מדינת ישראל. כחלק מהתוכנית תונח תשתית לסיב אופטי שתאפשר גלישת אינטרנט במהירויות גבוהות מאוד. אולם משום שחיבור יישובי הספר הקטנים אינו כלכלי לחברת בזק, לקח משרד התקשורת 0.5% ממחזור הכספים של בזק, ומקדיש את הכסף לסבסוד הנחת תשתית האינטרנט ביישובי הספר הקטנים. אלא שעל פי החלטת שר התקשורת יתועדפו כל יישובי הספר - מעוטף עזה דרך הנגב הגליל והערבה כולם מלבד יישובי יו"ש.


ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי הגיב לעימות סביב הנחת הסיבים האופטיים ביו"ש "יש לומר בהגינות כי שר התקשורת מתייחס בתוכנית ליהודה ושומרון והוא פועל כדי ששר הבטחון יורה לאלוף הפיקוד לאשר ולקחת בה חלק" עוד הוסיף רביבי "היו מי שציפו לקבל תיעדוף ולהיות ראשונים ברשימה כדי לבצע את הנחת הסיבים האופטייים אולם נעשה תיעדוף לישובים מרוחקים, באזורי עימות ובפריפריה. *כיוון שיהודה ושומרון הם לשם שינוי חלק אינטגרלי מהתוכנית הארצית, לא נכון למי מהנהגת ההתיישבות לבקש תיעדוף על פני אחרים. צעד שכזה עלול להרחיק את התמיכה של כלל הציבור בהתיישבות וחבל".*

הרב מאזוז: "ליברמן זה השטן בהתגלמותו"
פרשת הצוללות: עולים לבג''ץ
צפו: פינדרוס על המשטרה • תיעודים מליל האימה
אייכלר מזהיר מפני "האלימות השלטונית"
22.01.2021: הכותרות של 'בימה' עם כל השינויים העוברים בימים האלה
תקווה חדשה: בנו של ראש הממשלה מנחם בגין מצטרף
נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"
ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"
שגריר ארה"ב סיים את כהונתו בכותל המערבי
"שיח של שנאה וקיטוב, בזמן האסון, התנהלות בלתי אחראית"