השר הנכנס לנציגי המשפחות: "ועדת חקירה ממלכתית קום תקום"

נציגי משפחות הרוגי מירון נפגשו אמש עם השר לשירותי דת הנכנס מתן כהנא. "האסון במירון מזעזע ולנו יש את החובה כלפיכם ולנו כשליחי ציבור שהנושא יתוחקר" אמר השר

השר הנכנס לנציגי המשפחות: "ועדת חקירה ממלכתית קום תקום" השר מתן כהנא עם נציגי המשפחות

אמש נפגשו נציגי פורום משפחות הרוגי מירון עם השר לשירותי דת הנכנס מתן כהנא והעלו בפניו את נושא המטרה העליונה שמעבר לועדת החקירה, הלאמת מתחם ציון הרשב"י על כל אגפיו עוד טרם אירועי ל"ג בעומר תשפ"ב.


ישראל דיסקינד אחיו של שמחה בונים דיסקינד ז"ל אמר לשר אנחנו עומדים בימים אלה כאובים נוכח האבסורד הלא נתפס בו טרם ננקפה אצבע למען מניעת האסון הבא, 46 ימים עברו מאז אותו יום מר ונמהר ושעון החול הולך ואוזל, בעוד 338 יום יתקיימו אירועי ל"ג בעומר הבא, שנים שהכתובת הייתה על ההר, ולצערנו הכתובת עדיין על ההר.


השר הודה לנציגים על שהגיעו לפגוש אותו עם כניסתו לתפקיד. "קודם כל תודה שהגעתם, זו פגישת העבודה הראשונה שאני מקיים כשר לשירותי דת ולא בכדי. האסון במירון מזעזע ולנו כשליחי ציבור יש את החובה כלפיכם שהנושא יתוחקר והלקחים יופקו. ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת האסון האזרחי החמור ביותר שידעה מדינת ישראל, קום תקום. מה שחשוב מבחנתי הוא למנוע את האסון הבא".


"כפי שישראל אמר, בעוד 338 יום תתקיים במירון הילולת רבי שמעון והתפקיד שלי הוא לוודא שהאירוע יעבור בשלום וכל המשתתפים יחזרו הביתה בריאים ושלמים. בכוונתי לעשות כל מה שדרוש כדי שהאירוע הבא במירון יעבור בשלום".


לאחר הפגישה מסרו מפורום המשפחות כי מיותר לציין כי אין בכוונתנו לתפוס צד בוויכוח הפוליטי, עבדנו עד היום בשיתוף פעולה עם נציגי המפלגות החרדיות בכנסת וכך נמשיך, יחד עם זאת אנו מברכים על כל סיוע מצד נבחרי ציבור אשר נרתמים למען מניעת האסון הבא.

ירושלים: רגל של ילד חרדי נתקעה באופניים
פתיתים שחורים קלים נחתו מהים בחלק מחופי ישראל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה