לראשונה מאז שנכנס לתפקידו: הרמטכ"ל מבקר בוושינגטון

הרמטכ''ל אביב כוכבי: "נמשיך לפעול יחד מול איומים משותפים במזרח התיכון״

לראשונה מאז שנכנס לתפקידו: הרמטכ"ל מבקר בוושינגטון

דובר צה"ל מוסר כי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סיים את שני ימי העבודה הראשונים של ביקורו בארה"ב. הרמטכ״ל קיים שורת פגישות מקצועיות בפנטגון.

הרמטכ"ל התקבל במשמר כבוד בפנטגון על ידי יו"ר המטות המשולבים, הגנרל מארק א. מילי, ולאחר מכן נפגש עם מזכיר ההגנה האמריקאי, מר לויד אוסטין. הפגישות כללו פאנל מקצועי בראשות יו"ר המטות המשולבים ובכירים נוספים בצה״ל ובצבא ארה״ב, בנוסף לשורת סקירות מודיעיניות ומבצעיות.

בפגישות נדונו סוגיות הנוגעות לאתגרים המשותפים של צבאות ארה״ב וישראל, בראשם איום הגרעין האיראני והתבססות האיראנים ברחבי המזרח התיכון.

הרמטכ״ל הציג את הכשלים בהסכם הגרעין הנוכחי אשר מאפשרים לאיראן להתקדם בשנים הבאות באופן משמעותי בהיקף הצנטריפוגות ואיכותן ובכמות החומר המועשר ובאיכותו והדגיש את היעדר הפיקוח על תחום פיתוח הנשק הגרעיני.

הרמטכ״ל עמד על הסכנה הטמונה בחזרה להסכם הגרעין המקורי והדגיש כי יש לעשות הכל על מנת למנוע מאיראן יכולות גרעיניות צבאיות.

כמו כן, נדונו בפגישה סוגיות ביחס להתעצמות חיזבאללה במערכות נשק וטילים מדויקים והאתגרים והמענה בזירה הפלסטינית, בדגש על רצועת עזה.

בנוסף, הציג הרמטכ"ל למארחיו את עיקרי העשייה המבצעית, שיטות הפעולה הייחודיות וההישגים המבצעיים במבצע ״שומר החומות״.

בתום הפגישות אמר הרמטכ"ל כי הברית עם ארצות הברית מביאה עימה ביטחון לישראל. לדבריו: ״הברית האסטרטגית והצבאית עם ארצות הברית מהווה נדבך משמעותי ביותר בביטחון הלאומי של מדינת ישראל. שיתוף הפעולה בין הצבאות הוא מכפיל כוח ואינטרס הדדי שהולך ומתחזק בשנים האחרונות, נמשיך לפעול יחד מול איומים משותפים במזרח התיכון״.

הרמטכ''ל בביקור בוושינגטון
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים
פיגוע במחסום קלנדיה: חייל נדרס • תיעוד מהזירה
ראשוני: תקיפת סייבר על המרכז הרפואי הלל יפה
האחים הותקפו: ביהמ"ש שחרר את החשוד למעצר בית
המשפחה התנגדה: הוועדה דחתה את שחרור המחבלים
בנט: "תכנית הגרעין האיראנית היא בנקודה המתקדמת ביותר שלה אי פעם"
הכאת השוטרים בכפר קאסם: כך התרחשה התקרית
למרות התיעוד: במשטרה "לא זיהו" את מכת האגרוף
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
ראש מועצת בנימין לבנט: להבהיר כי לא יאפשרו שיבה מארצות ערב ליו''ש