הישג לדמוקרטים: סנקציות נגד מחוקקת רפובליקנית

מרג'ורי טיילור גרין, שקראה בעבר לתלות את הנשיא אובמה וטענה כי "לייזר חלל יהודי" גרם לשריפות בקליפורניה, הודחה מוועדות בית המחוקקים

הישג לדמוקרטים: סנקציות נגד מחוקקת רפובליקנית הקונגרס האמריקאי

הישג לדמוקרטים בקונגרס האמריקני: בית הנבחרים הצביע ברוב גדול להדיח את חברת בית המחוקקים מרג'ורי טיילור גרין מחברות בוועדות הבית בעקבות אמירות קשות שהשמיעה בשנים האחרונות, חלקן בעלות גוון אנטישמי. כך מדווחת נטע בר בישראל היום.

גרין, המייצגת את מדינת ג'ורג'יה, טענה בין השנים 2017 ל-2019, בין היתר, כי יש לשפוט את הנשיא אובמה כבוגד ולתלות אותו, כי מקרי הירי בבתי הספר בארצות הברית הם מזימה של מתנגדי התיקון השני לחוקה, המבטיח חופש נשיאת נשק, וכי "לייזר חלל" במימון משפחת רוטשילד ויהודים אחרים הוא שגרם לשריפות בקליפורניה בשנת 2018.

230 חברי בית הנבחרים, שבהם 11 רפובליקנים, הצביעו בעד הדחתה של גרין מהוועדות, סנקציה הנחשבת חמורה עבור מחוקק מתחיל, שעיקר ההזדמנות עבורו לזכות בחשיפה היא במסגרת הפעילות בוועדות.

גרין קידמה בסרטונים שהעלתה לרשת הפייסבוק את תאוריית QAnon, סדרה של תאוריית קונספירציה לפיהן בכירי הממשל בארצות הברית חברים בכת של פדופילים הסוגדים לשטן. גרין הביעה חרטה בנאום לפני ההצבעה ואמרה כי: "הטעות הכי גדולה שעשיתי הייתה להפיץ את הדברים הללו. גרין הודתה כי: "פיגועי הטרור ב-11 בספטמבר אכן התרחשו וגם מקרי הירי בבתי הספר התרחשו באמת".

מוקדם יותר היום הודיע יו"ר המיעוט הרפובליקני בבית הנבחרים, קווין מקרת'י, הודיע כי לא ינקוט בהליכים נגד חברת בית הנבחרים מרג'ורי טיילור גרין, לאחר ששורת תיאוריות קונספירציה שקדמה הביאו לביקורת קשה עליה משתי סיעות הבית. "ההחלטה היום לא באה לתמוך בדברחה של גרין אלא להדגיש שאנו מפלגה בעלת אוהל רחב של דעות פוליטיות וזרמי מחשבה", אמר מקרת'י.

מבהיל: הרגע בו הדוב הפחיד את רוכב האופניים • צפו
מדהים: תוכים מורידים כביסה • צפו
הצצה מרהיבה לביקורו של האדמו"ר מויזניץ' בלונדון
מדהים: כיצד נחש הפיתון מטפס על עץ • צפו
סיכום חדשות השבת: "התלייין מטהרן" נבחר לנשיא לאיראן
עבד עליהם: התוכי מסיח את הדעת וגונב את הלחם • צפו
רודן צפון קוריאה הודה: "אנחנו על סף רעב"
צפו: כשהקוף יושב על הראש של הצבי
ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: "הסכמנו לעבוד ביחד"
פסגה בצל המתיחות בין ארה"ב לרוסיה: ביידן ופוטין נועדים בז'נבה