ערוץ המגעים הסודי של עבאס ודרעי

למרות הפגישה המתוקשרת של עבאס עם לפיד, ברע"מ לא סוגרים את הדלת לליכוד - ודרעי מתווך בין הצדדים • "השקט אינו מקרי", טוענים ברע"מ

ערוץ המגעים הסודי של עבאס ודרעי מנסור עבאס

המגעים להרכבת קואליציה נמשכים היום (שני) משני צדי המפה הפוליטית: על אף הפגישה שנערכה בחג בין יו״ר יש עתיד יאיר לפיד ויו״ר רע"מ מנסור עבאס, ברע"מ מדגישים: "אנו לא שוללים איש". בימים האחרונים נפתח ערוץ חשאי לשיחות בין רע"מ והליכוד, באמצעות השר אריה דרעי (ש"ס), כך חושף כתב לענייני ערבים של "ישראל היום" דניאל סיריוטי.

ברשימה הערבית המאוחדת (רע״מ) שומרים את הקלפים קרוב לחזה, ולא מצהירים בגלוי על מי ימליצו לנשיא כמועמד להרכבת הממשלה. קיימת אפשרות נוספת לפיה הרשימה תחליט שלא להמליץ על איש.

ח"כ מנסור עבאס: ״היינו ונותרנו עקביים לכל אורך הדרך. אנחנו מוכנים לדבר עם כל מי שיקבל את העקרונות שלנו ויענה לדרישות שלנו. יש הרבה מה לעשות ולטפל בחברה הערבית, בראש ובראשונה בפשיעה הגואה וזה מה שציבור הבוחרים שלנו מצפה מאיתנו. לשם כך קיבלנו את המנדט והאמון מהציבור שבחר בנו״.

לדברי מקורביו של עבאס בימים האחרונים מתנהל ערוץ שיחות חשאי בינו לבין יו״ר ש״ס, אריה דרעי, בניסיון למצוא דרך שתאפשר את תמיכת רע״מ בקואליציית ימין, לדברי המקורבים, בין דרעי ומנסור שוררים יחסי ידידות טובים, כמו גם בין ש״ס לרע״מ, ובעבר היו שיתופי פעולה בין הסיעות בכנסת. עם זאת, לפי המקורבים, ככל שניתן לומר שכלום לא נסגר עם לפיד - כך ניתן לומר על המגעים מול נתניהו והליכוד. ״השקט בימים האחרונים מכיוון הליכוד וגורמים בימין בכל הנוגע לאפשרות של שיתוף פעולה עם רע״מ אינו מקרי. יש מגעים אינטנסיביים והשתקת רעשי הרקע מאוד עוזרת״, ציינו הגורמים.

יצויין כי ברע״מ לא פוסלים את האפשרות לבחירות חמישיות בניסיון לפתור את הפלונטר הפוליטי. עם זאת, מקורבו של מנסור עבאס, ראש עריית נצרת עלי סאלם, סבור כי בין בחירות נוספות להקמת ממשלה בראשות נתניהו - יעדיפו ברע״מ לתמוך בקואליציה בראשות נתניהו. "אם אנחנו רוצים לקחת חלק במשחק הפוליטי אז צריך ללכת עם מי שהכי חזק ונמצא בשלטון. ממשלה עם לפיד לא תחזיק מעמד. ממשלה של נתניהו תחזיק מעמד. הוא הכי חזק ואיתו צריך ללכת״, אמר סאלם.

בעקבות פטירת יגאל יהושע: חברי הכנסת מספידים
הזדהות עם טרור? שביתה כללית ו''יום זעם'' במגזר הערבי
התחזית להיום: מעונן חלקית - בהיר
פיקוד העורף קורא להיערך לתוכנית הפינוי "מלונית" • פייק ניוז
יגאל יהושע הי"ד נפטר לאחר לינץ' בידי מרצחים ערביים
האסון בקרלין: נפתחה חקירה בעקבות קריסת הטריבונה
אסון בכניסת החג: 'טריבונה' קרסה בקרלין - שנים נהרגו ומאות נפצעו
שריפת יער סמוך לכביש 1 • צפו
נס גלוי: טיל נפל מטרים בודדים מתחנת דלק בנתיבות
6 מתפרעים נוספים נעצרו בעיר לוד