גפני על בנט: "מהרגע הראשון העדיף ממשלה עם לפיד ולא עם נתניהו"

גפני וסמוטריץ' במתקפה חריפה על בנט בעקבות נאומו הערב • סמוטריץ' "זו תהיה ממשלת שיתוק לא מתפקדת שלא תוכל לקבל שום הכרעה"

גפני על בנט: "מהרגע הראשון העדיף ממשלה עם לפיד ולא עם נתניהו" גפני ובנט

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, ראש הממשלה, בנימין נתניהו לא צלח בהרכבת הממשלה ועל כן, הרכבת המנדט עברה ללפיד. יו''ר ימינה, נפתלי בנט פירט ותירץ את בחירתו לזלוג למפלגות השמאל בנאומו הערב.


בעקבות זאת, יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הגיב להצהרה של נפתלי בנט: "את כל הדברים שבנט אמר אפשר גם לומר על ממשלה מהימין, הרי לא לנו ולא להם יש 61 מנדטים להקמת ממשלה. אף אחד לא טיפש, בנט מהרגע הראשון העדיף ממשלה עם לפיד ולא עם נתניהו. אני דוחה את הזמנתו להצטרף לממשלה שכזו, "לא. תודה".


ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) תקף גם הוא את בנט על הצירוף למפלגות השמאל בממשלה הבאה: "זו תהיה ממשלת הרס הזהות היהודית, הרס הציונות וההתיישבות, הרס המעט שעוד נשאר מהמשילות".


עוד תקף סמוטריץ': "אתה יודע מצויין שאם רק היית מניח בצד את העניינים האישיים ומוריד מעל סדר היום את אופציית ממשלת השמאל בראשותך היתה קמה כבר ממשלת ימין, בלי תומכי טרור אנטי ציוניים שאתה רץ לזרועותיהם".


"עוד לא מאוחר נפתלי, תקשיב לחברך עמיחי שיקלי". ניסה סמוטריץ' לחנך את נפתלי לאור דברי חבר הכנסת שיקלי אשר מתנגד במפורש לזליגה למפלגות השמאל. "תודיע ללפיד שחבל לו על הזמן. תישאר חבר שלו ברמה האישית אבל אל תפר את שלל הבטחות הבחירות שלך ואל תמסור לו ולשמאל הקיצוני ותומכי הטרור את המפתחות לניהול המדינה".


"אני מקווה שאם לא תעשה זאת מעצמך, שותפיך למפלגה יעצרו אותך רגע לפני התהום". אמר סמוטריץ'.


עוד תקף סמוטריץ' את בנט על רצונו בעמידה לראשות הממשלה: "יצור הכלאיים המפוצל קיצונית שאתה מנסה להקים יענה אולי על השאיפות האישיות שלך להיות ראש ממשלה אבל לא יעשה שום דבר טוב למדינת ישראל. זו תהיה ממשלת שיתוק לא מתפקדת שלא תוכל לקבל שום הכרעה במגרש הפוליטי וממילא תאפשר לבג"צ ולפקידות המשפטית להמשיך לשחוק ולפגוע בכל היקר והחשוב לנו".


לסיום תקף סמוטריץ' את טענת ממשלת האחדות: "נפתלי בנט דיבר היום על ״ממשלת אחדות״. זה ניסיון להטעות את הציבור. כולם יודעים שהוא מבקש להקים ממשלת שמאל מסוכנת".


ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) תקף גם הוא את בנט: "בנט, גם לי יש בני משפחה שמאלנים ואפילו קיצוניים למדי. אנחנו ביחסים מצויינים. אבל בחיים לא הייתי נותן להם את ההגה של המדינה ואחריות על משרדי ממשלה. גם במחיר של 1,000 בחירות. אז תחסוך לנו את הדימויים האינפנטיליים".


בנוסף, ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) תקף את בנט: "אל יתהלל חוגר כמפתח... אבל, אם חלילה בנט ולפיד יקימו ממשלת שמאל, מה יעשה לפיד עם תחביבו האהוב? עם 57 מנדטים ותמיכה של הערבים מבחוץ, נאפשר להם לראות את הדיוטי רק בסרטוני נוסטלגיה. (גם הנורבגי לא יציל את החליפי החדש) הם ישנו בכנסת, עד שיפלו במהרה".

ח''כ מרגי: "מספיק עם האמירות של "כבודה של הכנסת"
הממשלה אישרה את תקנון עבודת הממשלה
"אני מתכוון לנצח": אדלשטיין מתכונן להחלפת נתניהו
סופית: נתניהו יעזוב את בלפור
גנץ יגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות
ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים