במימון גרמניה: בחינוך הפלשתיני אין שואה, הטבח במינכן לגיטימי

ההסתה גוברת בספרי הלימוד הפלשתיניים: פיגועי שנות ה-70 היו "התנגדות לאינטרסים ציוניים", במלחמת העולם השנייה לא נרצחו יהודים

במימון גרמניה: בחינוך הפלשתיני אין שואה, הטבח במינכן לגיטימי קרון בו הובילו יהודים למחנות השמדה

גם ברשות הפלשתינית נפתחה שנת הלימודים בשבוע שעבר, וכמדי שנה עדכנו הפלשתינים את ספרי הלימוד הנלמדים בכיתות, אך למרות ההבטחות לרפורמה - הותירו בהם את התכנים המסיתים נגד ישראל והיהודים.

במלאת 50 שנה לטבח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן, מגלה בפרסום של "ישראל היום" ומכון המחקר והמדיניות IMPACT-se כי האירוע מתואר באופן חיובי ולגיטימי בספרי היסטוריה לתלמידי כיתות י"א בבתי הספר של הרש"פ ואונר"א. כך, הפרק על הטבח מספר על "ההתנגדות" הפלשתינית ל"ציונות", ופיגועי הטרור הקשים שביצע פת"ח נגד ישראל בשנות ה-70 מתוארים כ"התנגדות לאינטרסים ציוניים בחו"ל".

גם לשואה אין כל אזכור בספרי הלימוד הפלשתינים, ובפרק המתאר את מאורעות מלחמת העולם השנייה לא מצוין רצח ששת מיליון היהודים בידי המשטר הנאצי. ציר זמן המצורף לחומר הלימוד מפרט את האירועים המרכזיים - ובהם הפלישה הגרמנית לפולין, הקרב על בריטניה, הפצצת פרל הארבור והטלת פצצות הגרעין בידי ארה"ב בסיום המלחמה - אך ועידת ואנזה, פתיחת מחנה אושוויץ וכל מאורע בנושא השואה נעדר מהספרים.

באופן מפתיע, ממשלת גרמניה היא המממנת המרכזית של מערכת החינוך הפלשתינית, ובכלל זה של ספרי הלימוד. תקציב משרד החינוך של הרש"פ ליישום "התוכנית האסטרטגית של מגזר החינוך לשנת 2022-2017" מגיע מברלין ושותפות לה נורבגיה, פינלנד ואירלנד.

יצוין כי בעקבות הביקורת הבינלאומית, הרש"פ כתבה מחדש יחד עם האירופאים את כל ספרי הלימוד לכיתות א'-י"ב, אך במכון IMPACT-se אומרים כי "התכנים עברו הקצנה משמעותית ביחס לשנים קודמות, עם מאות דוגמאות קיצוניות שהוכנסו באופן שיטתי ולא הופיעו בעבר - שמעודדות פגיעה באזרחים, ג'יהאד, אלימות, והסתה כנגד ישראל ויהודים, בכל הכיתות ובכל הנושאים.

"נוסף לכך, מהספרים החדשים השמיטו במכוון את כל הניסיונות הקודמים לשלום עם ישראל מאז הסכמי אוסלו. במקביל, התגלו מספר רב יותר של שיעורים אנטישמיים המסיתים נגד יהודים ונגד היהדות כדת, מול חומרים קודמים שהתמקדו הרבה יותר בהסתה נגד ישראל".

אבו מאזן, יו''ר הרשות הפלסטינית

"אויבי האסלאם"

מהממצאים עלה עוד כי המורים ברש"פ הונחו להפחית נקודות מתלמידים שלא מצליחים "לקשר את ביצוע מעשי הטבח של הציונים להגות יהודית-דתית". ונוספו מוטיבים אנטישמיים קלאסיים של זרוע עם מגן דוד האוחזת בכדור הארץ.

התלמידים הפלשתינים גם לומדים שהיהדות היא דת גזענית ושיהודים שולטים בכסף, בתקשורת ובפוליטיקה ומשתמשים בהם לטובתם. יהודים מאופיינים כשקרנים ומושחתים וכ"אויבי האסלאם בכל הזמנים והמקומות", הנידונים להשמדה עקב כך. יתרה מזאת, קטע קריאה שכותרתו "לחימה ביהודים והניצחון עליהם" באחד הספרים אף מצטט בלימודי דת חדית' המופיע באמנת חמאס, המדבר בגלוי על רצח עם המצפה ליהודים באחרית הימים.

מרכוס שף, מנכ"ל מכון IMPACT-se, אמר כי "למרות ביקורת חוזרת ונשנית של האיחוד האירופי על הרש"פ, היא לא ביצעה שינויים מהותיים בספרי הלימוד לשנת הלימודים 2023-2022. הנשיא עבאס וראש הממשלה שתייה חייבים להיות מודעים שיש לכך מחיר - משימועים במועצת האיחוד האירופי, ועד גינוי מנציב האיחוד האירופי האחראי על המימון שלהם ומפרלמנט האיחוד האירופי". אריק אגסי, סמנכ"ל המכון, הוסיף כי "הרש"פ ממשיכה לשקר לקהילה הבינלאומית שבוצעו שינויים חיוביים בספרי הלימוד שלה".

שגרירות גרמניה ברמאללה אישרה בתגובה לפרסום כי המדינה "אכן תומכת במגזר החינוך הפלשתיני, אך לא מממנת פיתוח או הדפסה של ספרי הלימוד. אנו נמצאים בדיאלוג מתמיד עם הצד הפלשתיני לצורך שיפורים נוספים במגזר החינוך והחומרים המשמשים אותו".

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו בתגובה: "החתרנות הפוליטית הגרמנית פוגעת בישראל והתגובה המביכה של הממשל הגרמני רק מוכיחה זאת. מי שמעביר כספים לישות טרור לא יכול להסיר אחריות. מצד אחד מתנצלים על טבח מינכן ומצד שני ממנים את השכחתו. הזוי. המחנה הלאומי חייב לפעול נגד החתרנות של הקרנות הגרמניות בישראל והמימון הבזוי לארגונים קיצוניים ולרש"פ".

נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום