גוגל ואפל מתכוונות להסיר אפליקציה שבה משתמשים תומכי טראמפ

הרשת החברתית פארלר, שאינה מגבילה את חופש הביטוי של משתמשיה, משמשת אוהדים רבים של נשיא ארה"ב • חברות הענק טוענות כי היא מסיתה לאלימות

גוגל ואפל מתכוונות להסיר אפליקציה שבה משתמשים תומכי טראמפ טראמפ בפארלר

אלפאבית, חברת האם של גוגל, השעתה אתמול (שישי) את הרשת החברתית פארלר מחנות האפליקציות שלה, תוך סימון פוסטים של תומכי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ המסיתים לאלימות. כך על פי דיווח 'ישראל היום'.


אפל נתנה לפארלר אתמול פרק זמן של 24 שעות להסביר כיצד הרשת מתכוונת להתמודד עם התכנים הבעייתיים שמתפרסמים בה. זאת לצד ציון של משתמשים שהשתמשו ברשת לצורך תיאום המצור על בניין הקפיטול ביום רביעי.


פעולותיהן של שתי ענקיות הרשת גורמות לכך שהרשת, שנתפסת כאלטרנטיבה לאנשים שנחסמו מטוויטר, עשויה להפוך ללא זמינה בחנויות האפליקציות תוך יממה. עם זאת, פארלר עדיין תהיה זמינה בדפדפנים בטלפונים ניידים.


חלק גדול מהמשתמשים בפארלר הם תומכי טראמפ, שהצטרפו אליה מתוך מחאה על הפיקוח האגרסיבי על תגובות פוליטיות ברשתות חברתיות גדולות כמו טוויטר ופייסבוק. כזכור, טוויטר השעתה לצמיתות את החשבון של טראמפ אתמול.


ג'ון מייץ, שהקים את פארלר ולפני כשנתיים ומנהל אותה, פרסם פוסט אתמול שבו טען כי הסטנדרטים של אפל נגד הרשת לא חלים עליה.


מייץ, המגדיר עצמו ליברטריאני, ייסד את פארלר כאלטרנטיבה לרשתות החברתיות המיינסטרימיות מתוך כוונה לא להגביל חופש ביטוי של משתמשים. כאמור, תומכים רבים של טראמפ עברו אליה.

הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין