"אם הרפובליקנים היו בשלטון - לא היה משבר באוקראינה"

מנהיג מהמפלגה הרפובליקנית תוקף את ביידן על רקע המשבר במזרח אירופה והסכם הגרעין המסתמן עם איראן • "כשישראל ואמריקה מפגינות חוזק, העולם בטוח יותר"

"אם הרפובליקנים היו בשלטון - לא היה משבר באוקראינה"

מנהיג המיעוט הרפובליקני בבית הנבחרים, קווין מקארת'י, מפנה אצבע מאשימה כלפי נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ואומר כי טעויות שעשה וחולשה שהפגין, הן שהובילו את פוטין לפלוש לאוקראינה ללא חשש.

מקארת'י מסייר בימים אלה בישראל, יחד עם 30 חברי קונגרס חדשים ממפלגתו. בראיון בלעדי ל"ישראל היום", הוא טוען כי "אם ממשל רפובליקני היה כיום בשלטון, המשבר שמתחולל כעת באוקראינה לא היה מתרחש".

לדברי מקארת'י, מיריביו הבולטים של ביידן בפוליטיקה האמריקנית, לא במקרה שתי הפלישות הרוסיות לשטח אוקראינה התרחשו תחת ממשלים דמוקרטיים. "שתי הפעמים היו תחת ממשל דמוקרטי.

הפעם הקודמת היתה כשפוטין כבש את קרים (ב-2014, א"כ) וביידן היה סגן הנשיא. אני חושב שנעשו כמה טעויות שהביאו למצב הנוכחי. הראשונה היתה הדרך שבה אמרי אמיתי של חולשה. אז, הנשיא נתן לפוטין להחזיק את הצינור (צינור הגז נורד-סטרים 2 מרוסיה לגרמניה, א"כ) ובו בזמן סגר צינור גז גדול באמריקה, אני חושב שזה היה סימן לחולשה. פוטין הגיב כמו שהוא הגיב כי הוא ראה מה שמתרחש. הוא הגיב לצעדים שנעשו חודשים לפני כן ואפשרו לזה לקרות. כי בכל פעם שאנחנו לא מראים כוח, העולם הופך פחות בטוח".

איראן - סכנה לעולם

הרפובליקני הבכיר תקף בחריפות גם את כוונת הממשל לחזור להסכם הגרעין עם איראן, ואמר כי הדבר מסכן את שלום העולם. "ממשל רפובליקני לעולם לא היה תומך בהסכם הגרעין, כי הוא מאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. וכל יכולת לתת לאיראן נשק גרעיני, לא רק מסכנת את ישראל ואמריקה, היא מסכנת את העולם. והעולם יודע את זה. אנחנו יודעים איך העולם ייראה אם לאיראן תהיה יכולת כזו. אנחנו לקחנו את איראן לשינוי מסלול, עם הסנקציות.

למרבה הצער, הממשל החדש פתח את זה בחזרה. עכשיו איראן מבקשת להוריד אותה מרשימות ארגוני טרור, בשעה שהם מממנים טרור ברחבי העולם. אני חושב שכל יכולת לתת לאיראן נשק גרעיני, מסכנת לא רק את ישראל ואמריקה, אלא את העולם. אבל כשישראל ואמריקה מפגינות חוזק לעולם, העולם הוא מקום בטוח יותר".

משוריינים רוסיים בדונבאס

רבה של מולדובה: "אנחנו לפני קריסה הומניטרית"
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"