מתיחות בצפון: ירי מגבול לבנון לישראל

לקראת ביקורו של ראש הממשלה בצפון: במהלך הלילה בוצע ירי משטח לבנון לעבר ישראל • שר הביטחון הגיב: "מי שנושא באחריות לירי הלילה היא מדינת לבנון"

מתיחות בצפון: ירי מגבול לבנון לישראל אילוסטרציה

במהלך הלילה נשמעה אזעקה בישובי הצפון בעת בוצע ירי משטח לבנון לעבר ישראל. בתגובה תקף צה''ל מטרות בלבנון. כפי הנראה, על פי דיווחים סוריים, בוצעה הלילה תקיפה ש לכוחות עוינים, ככל הנראה מצד ישראל, לעבר נקודות טרור בסוריה. בתגובה ירו מלבנון לשטח ישראל במהלך הלילה.


יש לציין כי ראש הממשלה נפתלי בנט צפוי להגיע היום לישוב הצפוני מעלות, בו נשמעה הלילה אזעקה, בכדי לחנוך את הסיב האופטי בעיר.


דובר צה"ל מסר: "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהו שני שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד, והשיגור השני נפל בשטח פתוח. בשלב זה, אין הנחיות מיוחדות לעורף".


דובר צה"ל הוסיף: "כוחות ארטילריים של צה"ל תקפו לפני זמן קצר בשטח לבנון בתגובה לשיגור הרקטות מלבנון לשטח ישראל מוקדם יותר הבוקר".


שר הביטחון, בני גנץ אמר: "מי שנושא באחריות לירי הלילה היא מדינת לבנון שמאפשרת פעולות טרור משטחה. מדינת ישראל תפעל מול כל איום על ריבונותה ואזרחיה ותגיב בהתאם לאינטרסים שלה, בזמן ובמקום הרלבנטיים".


עוד הוסיף: "לא נאפשר למשבר החברתי, הכלכלי והפוליטי בלבנון להפוך לאיום ביטחוני על ישראל. אני קורא לקהילה הבינלאומית לפעול כדי להחזיר את היציבות ללבנון".


ראש המועצה האזורית הגליל העליון מסר: "אחרי אזעקות בגליל המערבי, כרגע העורף האזרחי חזרה לשגרה. לגבי הנפילות, היו כמה נפילות באזור הים ואזור עברון. לא ידוע על נזק או נפגעים".


מעיריית נהריה נמסר: "תושבים יקרים, בהמשך להדי פיצוצים שנשמעו באזור הגליל המערבי נמסר מצה״ל, כי בוצע ירי מלבנון לשטח ישראל. שיגור אחד יורט, והשיגור השני נפל בשטח פתוח. צה״ל השיב באש לעבר מקורות הירי. הרשות עומדת בקשר רציף עם גורמי הצבא, אין הנחיות מיוחדות והשגרה בנהריה ובאזור נמשכת כסדרה".


יש לציין כי בשנה שעברה התרחשה מתיחות בצפון שוב בתקופת בין הזמנים, כאשר נורו מספר טילים בודדים לעבר הצפון.

"אין לישראל תכנית למקרה של משבר מזון עולמי"
צפו: כך האתיופים בישראל מופלים לרעה על ידי המשטרה
"לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא"
הנגב הפרוע: כך נראה מצב הפשיעה בארבע השנים וחצי האחרונות באזור
בעקבות חשד לחדירה: פצצות תאורה גרמו לשריפה
בישראל יעלה מס הפחמן, לעזה: הנחה במע''מ
פאדיחה: נגנבה ניידת למשטרה
בני ברק: צלבי קרס רוססו על בית כנסת
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית"